מכבי פ''ת ניצחה 1:2 את ק''ש ועלתה למקום הרביעימכבי חיפה מוכנה למשחק העונה, דוניו יפתח בהרכב0:0 בין ברצלונה ואתלטיקו, ריאל מדריד תעלה לפסגה?ליגת העל: בני יהודה - הפועל ת''א 0:0 (מחצית 2)דורטמונד ניצחה 2:3 את לייפציג, באיירן שוב האלופהבדרך למילווקי: אלייז'ה בראיינט יעזוב את מכבי ת''אאטוולד: ''היינו עדיפים על חדרה אבל לא ניצחנו אותה''רשמית: ניימאר האריך חוזה בפריס סן ז'רמן עד 2025מיקי ברקוביץ': אלוהים סידר לי את הקלפים יפה מאודבארסה, ריאל ויובה: ''סובלים מלחצים, איומים ותקיפות''
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

איגוד הכדוריד עתר לבג''ץ בדרישה לחידוש ליגת העל

ראשון | | 16:22    מאת מערכת ישראל ספורט

בעקבות הסירוב לאפשר את החזרה לפעילות של ליגת העל, בניגוד לכדורגל והכדורסל, באיגוד עתרו באמצעות עו''ד רועי רוזן נגד משרדי הבריאות והספורט: ''החלטה תמוהה, מפלה ולא שוויונית - וללא שום היגיון''

איגוד הכדוריד הגיש היום (ראשון) עתירה לבית המשפט העליון הגבוה לצדק בירושלים כנגד משרדי הספורט והבריאות להחזיר מיידית לפעילות את ליגות הכדוריד הבכירות לגברים ולנשים, כפי שהוחלט בכדורגל ובכדורסל. מדובר בעתירה דחופה למתן צו עשה, שהוגשה ע"י היועץ המשפטי של האיגוד, עו"ד רועי רוזן, ועו"ד מוחמד ריזקה, שיורה כאמור למשיבים לאפשר קיום משחקים בליגות הבכירות בכדוריד, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות, באופן מיידי וללא כל דיחוי נוסף.

בין הדברים שנכתבו בעתירה כי "עניינה בהחלטה תמוהה במיוחד, מפלה ולא שוויונית שהתקבלה על ידי המשיבים, לאשר על אף המגבלות קיום משחקי ליגת העל, רק בענפי הכדורגל והכדורסל, ללא שום היגיון והצדקה. יצוין כי מטרת העתירה הינה אך ורק ליתן צו עשה קבוע, ואין מהותה לפגוע בענפי הכדורגל והכדורסל כלל וכלל (לכן המנהלות/התאחדויות לא צורפו כמשיבים לעתירה).

"אין בדברי ההסבר לתיקון שהתיר לקיים משחקי ליגה בשני ענפים בלבד, כדי להניח את הדעת או ליתן טעם סביר או הגיוני כלשהו לשונות המלאכותית בין הענפים. לא ברור לעותר על אילו תבחינים הסתמכו מקבלי ההחלטות, עת החליטו, באופן פסול ובוטה לתת מעמד בכורה לשני הענפים הנ"ל על פני ענפים אחרים. חשוב לציין כי בדומה לשני הענפים שקיבלו היתר כאמור אין הבדל רלוונטי כלשהו בינם לבין ענף הכדוריד. חשוב לציין בהקשר הזה, כי בתחילת חודש מרץ מצפים לנבחרות הכדוריד השונות, גברים, עתודה ונשים משחקים מאתגרים במפעלים בינלאומיים שונים.

"כנראה נוכח הפופולריות העדיפה (רייטינג) של ענפי הכדורגל והכדורסל, חטאו המשיבים עת קיבלו החלטה בוטה ופסולה, שיש בה להפלות וליתן עליונות לספורטאים מקצוענים מענף הכדורגל והכדורסל על פני ספורטאים מקצוענים מענף הכדוריד ללא כל טעם סביר או כלשהו להפליה כאמור. ההחלטה שהתקבלה מבלי לשקול את כל השיקולים הרלוונטים, או לחלופין תוך פגיעה מכוונת ובוטה בעיקרון השיוויון - לוקה בחוסר סבירות קיצוני וחורגת מכל אמת מידה מינהלית וציבורית סבירה ומקובלת, תוך אפליה לא ברורה ובוודאי לא מוצדקת. יצוין כי קבלת העתירה תהווה ציון דרך למיגור האבחנה בין ענפים הספורט השונים, וכן יהיה בה כדי לבלום את ההנצחה הלא מובנת של הפער בין שני הענפים "הבכירים" לענף הכדוריד, שמשרד הספורט מקדם בנחרצות מקוממת ולא מובנה מזה תקופה ארוכה. על כן - נוכח אפליה וחוסר שוויון (לא ברורים, שרירותיים או מכוונים, ובוודאי שאינם מוצדקים) - מוגשת העתירה.

בהמשך העתירה צויינו נתונים רלוונטים התומכים בצורך המיידי בחידוש הליגה, פעילות ומשחקי הנבחרות, הפרויקטים, האתגרים הבינלאומיים ולוחות הזמנים - "על כן אי מתן צו שיורה למשיבים להיתר פעילות משחקי באופן מיידי בענף הכדוריד יהיה בו כדי לפגום במוכנות הפיזית של השחקנים והשחקניות הישראלים ולטרפד את סיכויי הנבחרות השונות להעפיל לטורנירים בינלאומיים יוקרתיים. כמו כן, אי דיווח לאיגוד האירופי במועד עלול לגרור סנקציות הדחה של קבוצות או הטלת עיצומים כספיים.

העותר סבור כי אין כל שיקול רלוונטי המצדיק את האבחנה האמורה, דווקא כאשר העותר עושה מאמצים כבירים הכרוכים בהוצאות כספיות גבוהות על מנת להביא לקידום ופיתוח שחקנים ישראלים בענף זה. אי מתן צו שיורה למשיבים להתיר קיום משחקים של ליגת העל בכדוריד בדומה לכדורגל ולכדורסל יש בו משום לגרום לנזק בלתי הפיך לקבוצות כדוריד בהינתן שהליגה לא תסתיים במועד. מובן מאליו כי אין במתן הצו כדי להכביד או לגרום כל נזק לענפי הספורט שכן קיבלו היתר, אלא יש בו רק כדי לתקן את המעוות. סוף דבר, החלטת המשיבים לאשר קיום משחקי ליגה רק בענפי הכדורגל והכדורסל הינה מפלה ולא שוויונית, חסרת תום לב, בלתי סבירה, פסולה ומנוגדת לדין.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות