חלום הפלייאוף בחיים: 0:1 להפועל חיפה מול בני סכניןניצחון 20 ברצף לסיטי בכל המסגרות, 1:2 על ווסטהאםחוגג: ''אם לא סלובו וברדה, זרגרי מחמם את הספסל''אחרי המפלות ביורוליג: מכבי ת''א בקרב צמרת באילתלפני נתניה: ארבעה שחקני הפועל ת''א חיוביים לקורונההלייקרס קטעו את רצף ההפסדים, הקליפרס השיגו נקמהאנאדולו הביסה את פנר, הפסדים לברצלונה ולקטשפרנקפורט הפסידה לברמן ופספסה את המקום ה-3דוראנט יחמיץ את האולסטאר, דומנטאס סאבוניס יחליפודרך חדשה: חורחה סמפאולי מונה למאמנה של מארסיי
אוהדי נבחרת ישראל (ליאת אבשלומי)

לקראת משחקי הנבחרת: גובשה תכנית לחזרת הקהל

שלישי | | 15:34    מאת מערכת ישראל ספורט

האוהדים חוזרים ליציעים? ההתאחדות לכדורגל הודיעה מספר אפשרויות להכנסת אוהדים נבחנות לקראת ההחלטה על האיצטדיונים שיארחו את דנמרק ב-25.3 ואת סקוטלנד ב-28.3 בפתיחת מוקדמות המונדיאל

לקראת ההחלטה על האצטדיונים בהם תארח נבחרת ישראל את שני משחקי הבית הראשונים שלה במקודמות מונדיאל 2022 מול דנמרק (25.3.2021) וסקוטלנד (28.3.2021), גיבשה ההתאחדות לכדורגל תוכנית "חזרה בטוחה ליציע" יחד עם משרד הכרטיסים לאן, אותה תציג בימים הקרובים בפני ראשי משרד התרבות והספורט במטרה להבטיח את חזרת הקהל ליציעים במשחקי הנבחרת.  

במסגרת התוכנית לקידום חזרה של אוהדים/ות למגרשים נבחנו מספר אפשרויות לפתיחה מדורגת ואחראית של האיצטדיונים כחלק מאסטרגיית יציאה והחזרת קהל למגרשים. בלב התוכנית המוצעת עומד פתרון טכנולוגי המאפשר התממשקות עם המערכות הקיימות היום במרבית האיצטדיונים. הפיתוח החדש מעניק סט של שירותים וטכנולוגיה חדשים לתמיכה פעילה בפתיחתם מחדש של האצטדיונים, מפחית בצורה הטובה ביותר את הסיכון הכרוך במגפה ויוצר סביבה בטוחה יותר עבור האוהדים ומי שעובדים באצטדיונים.

(ההתאחדות לכדורגל)
יו"ר ההתאחדות לכדורגל, ​אורן חסון: "אנחנו משוכנעים היום כי חזרת האוהדים ליציעים לא רק הכרחית אלא גם אפשרית, ויחד עם שותפים נוספים והתפתחויות טכנולוגיות ניתן לעשות זאת בפרק זמן קצר יחסית. ברור כי הגעת החיסונים לארץ רק מוסיפה לאופטימיות בנושא. הכדורגל כאן מתנהל כבר לא מעט זמן בלי קהל וברור לכולנו כי זה לא אותו המשחק שאנחנו כל כך אוהבים. את טורניר ליגת האומות האחרון קיימנו ללא אוהדי הנבחרת והתחושה היתה מוזרה ומנוכרת, כזאת שחובה עלינו ועל כל הגורמים הרלוונטיים לעשות הכל כדי להימנע ממנה שוב. בפיתרון שאנחנו מציעים יש היתכנות מצוינת להחזרת הקהל במשחקי הנבחרת, גם בזכות האצטדיונים החדישים ברובם בהם נערכים המשחקים. אני תקווה שכבר בפתיחת מוקדמות מונדיאל 2022 יזכו שחקני הנבחרת והאוהדים להתאחד במגרש. אני קורא למשרדי הבריאות והספורט לאמץ בחום את ההצעה, שיש בה כדי להבטיח חזרה בטוחה ליציעים". 

הליך החזרה הבטוחה בנוי מארבעה שלבים: רכישת הכרטיסים  - On Line בלבד; חתימה אלקטרונית על טופס בריאות; אישור/חסימת כניסה 24 שעות לפני הגעה לאיצטדיונים; כניסה לקהל מאושר / חסימה בטבעת החיצונית (הצגת ברקוד מאוקטב). כמו כן יחויבו הדברים הבאים: הצהרת בריאות - 24  שעות לפני המשחק המערכת שולחת לינק הכולל טופס רפואי לאימות לכל רוכש כרטיסים; כרטוס וירטואלי - הודעה אוטומטית מאשרת לאוהדים להשתתף (מאקטבת את הכרטיס) או דוחה את השתתפותו (חוסמת את הכרטיס) לפי הצורך; ניהול קהל (יום המשחק) - לצורך בקרה נוספת יוספו למעגל האבטחה, מעגל שלישי שיהווה את המפגש הראשון עם רוכשי הכרטיסים. כרטיס מאומת ומאוקטב יועבר לכיוון הטבעת הפנימית להמשך הליך כניסה רגיל, בעוד כרטיס שאינו מאומת יופנה לעמדת בירור מחוץ לאזור האצטדיון.

נדבך תומך נוסף הוא מילוי שאלון רפואי. מערכת הכרטוס, נכון להיום, מאגדת את הפרטים האישיים של בעלי המנויים בקבוצות השונות. הוספת האפשרות להעביר לינק הכולל שאלון רפואי קצר ובו מידע אודות נגיף קורונה, בדיקות, מחלה וביצוע חיסון יוביל לאימות באופן מידי עם האוהדים הרשומים במאגר המידע הכולל פרטים אישיים ומיקום האוהדים ביציע. ניתנת אפשרות להזנה ולאימות של נתוני החיסונים באופן אוטומטי מול פלטפורמה אחרת (כגון קופות חולים) בזמן אמת. אופציה זו תתאפשר רק בהנחיה של הגופים הממשלתיים הרלוונטיים ולאחר אישור הגורמים המשפטיים בכפוף לחוק.

(ההתאחדות לכדורגל)
בכל אצטדיון יוקמו עמדות בדיקה ודיווח, כך שרוכשי כרטיסים שאותרו כלא מאומתים/  מאוקטבים יועברו  לבירור מחוץ לאיצטדיון. בעמדה זו יעשה בירור מעמיק בגין החסימה של הכרטיס, בדיקת חום במידת הצורך ודיווח למערכת במקרה של תקלה/ או המשך בדיקה.

התוכנית המתגבשת מאפשרת ניהול אירוע בצורה מיטבית במסגרת המגבלות הודות לשימוש במאגר המידע הקיים, בתשתיות הטכנולוגיות הקיימות ובזכות פיתוח של פיצ'רים חדשים. כמו כן, משתפרת משמעותית יכולת השליטה והבקרה לפני, במהלך ואחרי יום המשחק, שכן המידע המוצפן במערכות חוסם מבקרים בלתי מאושרים עוד טרם הגעתם למקום האירוע. בנוסף, ניתן לקיים ויסות קהל לפי שעות בכדי למנוע התקהלות גם מחוץ לאצטדיון. התהליך האמור כבר הוטמע באצטדיונים ברחבי העולם, בעיקר באנגליה ובטורנירים שונים ברחבי ארצות הברית. 
 
התוכנית המוצעת תקפה לכלל 10 האצטדיונים בהם משוחקים משחקי ליגת העל ונבחרות ישראל, כאשר אימות הנתונים כפוף לקבלת אישורים מתאימים מהרשויות הרלוונטיות. יש לציין כי רכישת הכרטיסים תותנה בחתימה של האוהדים על ביצוע איקטוב הכרטיס, הצהרת בריאות, קיום חיסון בתוקף (באם נדרש), ניהול, הובלת והטמעה של השירות בכל האצטדיונים וחיבור עם כל הקבוצות.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות