טוכל נכנס לספרי ההיסטוריה, הרצף של זידאן הסתייםצ'לסי הדיחה את ריאל מדריד ועלתה לגמר ליגת האלופותהפועל ת''א ניצחה את הרצליה, ראשל''צ דרסה את חיפהמכירת הכרטיסים לחצי גמר גביע המדינה - היום ומחרגראנד סלאם: פרימו וראשוני הפסידו בקרב על הארדהפועל ת''א נקנסה ב-10 אלף ש''ח על זריקת החפציםגור שטיינברג המליץ: יואב כהן צריך להתחרות בטוקיועונה נהדרת: שער ובישול לביברס נאתכו במדי פרטיזןבדרך לנטפליקס? ענקיות תוכן פנו לשופטת ספיר ברמןחוגג ובית''ר י-ם מתכננים תביעת ענק נגד לה פמיליה
שר הספורט חילי טרופר עם יו''ר הוועד האולימפי יגאל כרמי (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

הדרישה: החזרה מיידית של הספורט המאורגן לפעילות

שני | | 18:41    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועדים האולמפי והפראלימפי, איל''ת, איגודי הספורט ומרכזי הספורט שיגרו מכתב ליו''ר ועדת החינוך, ובו ביקשו ''לפעול למען כל הספורטאים ולחזור להפעילם באופן אחראי, כך שנמנע או לפחות נצמצם את הנזקים''

ועדת הרווחה התרבות והספורט בכנסת מתכנסת מחר (שלישי, 11:30) לדיון בנושא אימונים וחוגים לילדים בהשתתפות מאמנים בתקופת הקורונה דיון יזום של חה"כ יואל רזבוזוב. מוזמנים: הפועל תל אביב, מאמני ספורט, מוזמנים נוספים ומשרד המשפטים. בישיבה ישתתפו גם עמי ברן, יו"ר איגוד האתלטיקה, אבי פרץ יו"ר איגוד הטניס, סמדר פינטוב מנכ"לית איגוד השייט.

לקראת הדיון שלחו הוועדים האולמפי והפראלימפי, איל"ת, איגודי הספורט ומרכזי הספורט בישראל מכתב משותף לח"כ רם שפע יו"ר ועדת החינוך, ובו נכתב: "לאחר חודשים של עצירה מוחלטת בפעילות הספורט המאורגן, שהביאה לפגיעה אנושה בספורטאים, בצוותי האימון וההדרכה ובתשתיות הספורט בישראל, ולאחר מאבק עיקש ונוקב שקיימנו כולנו בהובלת משרד הספורט, גופי הרוחב, ראשי האיגודים והמרכזים, החלה אתמול פעילות הילדים והנוער עד גיל 18 בכל ענפי הספורט. המדובר בצעירים שכבר התחרו בעבר. צעירים שטרם הספיקו להתחרות עד למרץ 2020 עדיין לא מורשים להתאמן".

עוד נכתב: "הספורטאים הבוגרים אשר בסגלי העתודה ההישגית ומעלה וכן ספורטאים שהיו אמורים לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות, הורשו להתאמן גם בתקופת הסגר. כמו כן הוחלט על פתיחה של אימונים ותחרויות בוגרים רק בענפי המים. ועל כך תודתנו והערכתנו הרבה! מנתונים שיש בידנו מדובר היום בכ- 70 א' ספורטאים המורשים להתאמן וזאת מתוך 130 א' ספורטאים, פער של 60 א' ספורטאים שלדעתנו אין שום סיבה לא להחזירם לפעילות".

"בשלב הזה אנו מבקשים להחזיר לפעילות:
* אימונים ותחרויות לספורטאים הבוגרים שלא בסגלים, בענפים אישיים ללא מגע אישי, במרחב הפתוח לפי הנחיות משרד הבריאות ובקפסולות של 20 איש.
* אימונים ותחרויות לספורטאים הבוגרים שלא בסגלים, בענפים אישיים ללא מגע אישי, במרחב הסגור לפי הנחיות משרד הבריאות ובקפסולות של 10 איש.
* ילדים ונוער שנרשמו לאגודות ולא הספיקו להתחרות בארבע תחרויות. דווקא בקרב ספורטאים אלה אחוז הנשירה עלול להיות הרבה יותר גבוה מאשר בקרב ספורטאים פעילים. המדובר בצעירים שרוב חייהם הספורטיביים לפניהם.
* חוגים באגודות – מתן אפשרות לקיום פעילות ספורט באופן אחראי ומפוקח על ידי האגודות (ילדי החוגים הם בנוסף ל-130 א' הספורטאים).
* ענפי ספורט עם מגע פיסי במקומות פתוחים וסגורים תחת מגבלות והנחיות ברורות. לפי הדו"ח האחרון של עמותת על"ם, עמותה המטפלת בנוער בסיכון, הסוקר את השלכות משבר הקורונה בחודשים מרץ-מאי 2020, ניתן ללמוד כי "משבר הקורונה הביא רבים מבני הנוער והצעירים/ות לברוח לסמים, לאלכוהול, לרחוב, להפרעות אכילה ולפגיעות עצמיות".

עוד נכתב: "הספורט מאבד בכל יום ילדים שקיים סיכון מהותי שלא יחזרו אליו, וממילא לא מצטרפים חדשים! אנו מבקשים בכם לאפשר לנו לפעול למען כל הספורטאים ולחזור להפעילם באופן אחראי, כך שנמנע או לפחות נצמצם את הנזקים הבריאותיים, הנפשיים והפיזיים המצטברים. אנו מתחייבים לפעול בהתאם לכל ההנחיות ולעמוד בכל הדרישות. תנו לנו לחזור ולפעול! מערכות הספורט, אשר גם בימים כתיקונם עומדות על כרעי תרנגולת, עומדות בפני המשך של הפסקת הפעילות המהווה מכה אנושה, כמו גם אגודות וקבוצות רבות שלא יחזרו לפעול".

שולחי המכתב סיכמו: "לסיכום, איסור מתמשך לעסוק בספורט מאורגן כאמצעי למניעת הדבקה אינו מידתי וגובה מחירים שאינם מצדיקים את המטרה: פגיעה פיזית ונפשית במושבתים וחשיפתם לסיכונים נוספים, פגיעה כלכלית במפעילים, פגיעה בתשתיות ובהון האנושי ואובדן עניין של ילדים לחזור לפעילות ספורטיבית ככל שהעצירה הכפויה מתמשכת. ספורט הינו עיסוק בו אנשים מבריאים לא חולים! בברכה, הוועדים האולמפי והפראלימפי, איל"ת, איגודי הספורט ומרכזי הספורט בישראל".

נגישות