פרמייר ליג: ווטסהאם - מנצ'סטר סיטי 0:1 (מחצית)האסלביינק סובל מדימום פנימי, ייעדר לפחות שבועייםקלויארו: ''ידענו שאנחנו יכולים לנצח גם במשחק צמוד''סימן לבאות? ברצלונה ניצחה 72:79 את ריאל מדרידלידס הביסה 0:3 את אסטון וילה, במפורד כבש שלושערספרופולוס: ''הראנו את האופי שלנו, נלחמנו עד הסוף''בתום הארכה: 87:89 למכבי ת''א על חימקי במוסקבהגרנד סלאם בודפשט: תמנע נלסון לוי זכתה במדליית ארדאיגוד הכדוריד קבע: מוקדמות אליפות אירופה לא יידחובית''ר י-ם ניצחה 0:3 את כפר שלם, בכורה לירדן שועה
היו''ר הילה קניסטר בר דוד (מנהלת ליגת העל לנשים)

חלוקת הכספים בין ספורט הנשים והגברים תיבחן מחדש

שלישי | | 20:04    מאת מערכת ישראל ספורט

ח''כ עודד פורר הורה למשרד הספורט לתקן בהקדם את מבחני התמיכה בשחקן הישראלי כך שיתנו ביטוי הולם גם לשחקנית הישראלית: ''תקציב משקף מדיניות. התקציב של משרד הספורט משקף מדיניות מפלה''

בעקבות הדיון שנערך היום (שלישי) בוועדה לקידום מעמד האשה ולשוויון מגדרי בכנסת, בנושא תקצוב ספורט הנשים, הורה יו"ר הוועדה, ח"כ עודד פורר למשרד התרבות והספורט לתקן בהקדם את מבחני התמיכה בשחקן הישראלי כך שיתנו ביטוי הולם גם לשחקנית הישראלית.

בדיון בו השתתפה גם יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל הילה קניסטר בר דוד, והיועץ המשפטי של המנהלת עו"ד אורי כהנא. המנהלת דרשה חלוקה שוויונית יותר של תקציבי ספורט הנשים, לאור העובדה שמשרד הספורט ומשרד האוצר מייעדים סך של 200 מיליון ש"ח לספורט הגברים ורק 6 מיליון לספורט הנשים.

יו"ר הוועדה סיכם: "תקציב משקף מדיניות. התקציב של משרד הספורט משקף מדיניות מפלה. אבקש מהטוטו לקבל פרמטרים איך מחולקים כספי השיווק כולל משקל לכל פרמטר ונברר אם יש משקל לשילוב נשים. אבקש ממשרד הספורט גם להציג תכנית חלוקה מסודרת על מנת להגדיל את ההשתתפות של נשים בספורט". בעקבות כך הצהיר משרד התרבות והספורט במהלך הדיון שיתקן את מבחני התמיכה בשחקן הישראלי בשבוע הקרוב.

לבסוף קבע יו"ר הוועדה ח"כ עודד פורר דיון נוסף כבר בחודש הבא על מנת לבחון את ההתקדמות: "אני מצפה לראות את הפרמטרים המתוקנים עד ספטמבר. כמו כן אני מבקש לדעת שהסכום בסך 110 מיליון ש"ח שנועד לפיצוי ענפי הגברים בשל משבר הקורונה עדיין לא חולק ואני מצפה ממשרד האוצר להכניס פיצוי גם לענפי ספורט הנשים שנפגעו בשל הקורונה והמשחקים שלהם לא חודשו".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות