אחרי ארבעה הפסדים: ירושלים תתאושש מול אילת?טוכל נכנס לספרי ההיסטוריה, הרצף של זידאן הסתייםמילווקי גירדה ניצחון על וושינגטון, ווסטברוק שוב כיכבצ'לסי הדיחה את ריאל מדריד ועלתה לגמר ליגת האלופותהפועל ת''א ניצחה את הרצליה, ראשל''צ דרסה את חיפהמכירת הכרטיסים לחצי גמר גביע המדינה - היום ומחרגראנד סלאם: פרימו וראשוני הפסידו בקרב על הארדהפועל ת''א נקנסה ב-10 אלף ש''ח על זריקת החפציםגור שטיינברג המליץ: יואב כהן צריך להתחרות בטוקיועונה נהדרת: שער ובישול לביברס נאתכו במדי פרטיזן
ירדן ג'רבי (יח''צ)

נוק אאוט לקורונה: ליגת אומנויות הלחימה נפתחת

רביעי | | 13:34    מאת מערכת ישראל ספורט

ירדן ג'רבי, נילי בלאק ועוד אלופים ואלופות מעולמות אומנויות הלחימה השונים בקרב על יוקרה של ענף שלם שייערך מהבית ויועבר לזירה וירטואלית באמצעות טכנולוגיה ייחודית שפיתחה חברת סטארט אפ ישראלי

בצל התפרצות הקורונה, גם עולם הספורט חווה טלטלות כמותן לא זכורות בהיסטוריה אפילו בתקופות של מלחמות העולם. ספורטאים בכל הענפים וכלל ליגות הספורט בעולם, עצרו את פעילותן, כמו גם חוגי הספורט לילדים והאימונים המקצועיים למבוגרים. גם אוהדי הספורט מרגישים על בשרם את הגעגוע לריגוש שיש בספורט התחרותי שהיה חלק מרכזי בחייהם עד פרוץ המשבר.

למרות שמדינות בעולם וגם בישראל, מתחילות לחשוב על אסטרטגיות יציאה מההסגר ביום שלאחר הקורונה, כולם מבינים שייקח עוד זמן עד שעולם הספורט יחזור לפעילות מלאה וסדירה, שכוללת מגע בין אנשים והתקהלות של קהל רב, נושא שמטריד מאוד את כל חובבי הספורט התחרותי בכל הענפים מסביב לעולם. בעוד מאמני כושר ומדריכי ספורט החלו להעביר שיעורים והדרכות מקוונות באמצעות זום או כל פלטפורמה אחרת, טרם נמצא פתרון לקיום תחרות ספורט אקטיבי מקצועית בתנאי ההסגר והריחוק החברתי  שנכפו על כולנו.

יוליה סצ'קוב (יח''צ)
החל מהשבוע הבא, התמונה הולכת להשתנות עם השקתה של ליגת Athletic Martial Arts - VIP Home Championships, ליגת הספורט האקטיבי הראשונה בעולם שתתקיים ברשת הביתית ובזירה הווירטואלית, את האליפות יוזמת חברת לודוס מטריאלס (Ludus Materials) חברת מדיה בינ"ל שפיתחה פלטפורמה המבוססת על טכנולוגית ספורט ייחודית. הסטראט אפ Ludus Materials הוקם לפני כארבע שנים ע"י צוות של שלושה יזמים: ניר יכין, עמית כינור ואדווה פלד.

באליפות ישתתפו 15 לוחמים, אלופים בתחומם בארץ ובעולם ומדליסטים אולימפיים מאומנויות לחימה שונות וביניהם: בין הספורטאים שיתחרו באליפות ניתן למצוא את הג'ודוקאים ירדן ג'רבי, מדליסטית אולימפית ואלופת העולם וישראל לשעבר, נילי בלאק, אלופת העולם באגרוף תאילנדי וקיקבוקס, מיכל זריהן חמישית בעולם בטאקוונדו, יוליה סצ'קוב אלופת עולם בקיקבוקסינג, בר אלראי, סגן אלוף עולם בג'יו ג'יטסו, שי ברנד,​ אלוף אירופה חמש פעמים בג'יו ג'יטסו ועוד.

נילי בלאק (יח''צ)
כיצד תתנהל האליפות? כל אחד מהספורטאים קיבל לביתו את קונסולת הפעילות החדשנית ה- Combat Simulator, ובכל אחד משלבי התחרות יתמודד בביצוע תרגילים בטכניקות שונות ע"פ כללים וחוקים שהוגדרו מראש. ה- Combat Simulator, שפותח ע"י צוות המהנדסים של לודוס אליינס מאפשר לכל אתלט למדוד פרמטרים שונים של כל חבטה, בעיטה או אגרוף. הקונסולה מודדת גם פרמטרים כמו מהירות תגובה וקבלת החלטות נכונה, עוצמה, גובה וסטמינה (כושר עמידה) בטכניקות קרב שונות. התוצאות יעודכנו אונליין בלוח התוצאות והתרגילים ישודרו ויסוקרו בהרחבה בזירה הווירטואלית ברשתות החברתיות של החברה ושל הספורטאים עצמם, שגם יאתגרו

את הקהל בבית ואת היוזרים של ה- Combat Simulator  בביצוע טכניקות ותרגילים שונים מכל הענפים. התחרות תתפרש על פני ארבעה שבועות כשאירוע הגמר יתקיים בתאריך 7 במאי כשבסופו יוכרז האלוף או האלופה שיביאו גם הרבה כבוד לענף אומנות הלחימה ממנה הגיעו.

ירדן ג'רבי (יח''צ)
מייסד ומנכ"ל החברה, ניר יכין, המחזיק בעצמו בחגורה שחורה בטאקוונדו ובקראטה עם ניסיון של עשרות שנים באומנויות לחימה: "העולם סביבנו משתנה כל הזמן. בעולם הישן שהכרנו עד לא מזמן, כמות הצופים היא זו שקובעת את רמת הפופולריות של ענף הספורט. בעולם אליו אנחנו מכוונים,  עוצמת ענף הספורט והפופולאריות שלו תיקבע לא רק על פי מספר האתלטים העוסקים בפועל בספורט אלא על פי מגוון, כמות ואכות התכנים וארועי הספורט שהענף יציע לאתלטים ולאוהדים".

ירדן ג'רבי אמרה: "אני מתאמנת כל יום ולומדת את הקונסולה החדשה, אין ספק שזה פתרון מושלם לאימונים ותחרויות בימי הקורונה ובכלל, זו מערכת מעולה לאימונים בבית, בפארק ובכל מקום שאני נמצאת בו בעולם. זה תמיד טוב לספורטאי לקבל נתונים בזמן אמת, דבר שאנו לא מקבלים גם באימונים הרגילים והאפשרות להשתתף בתחרות ספורט אקטיבית ואינטראקטיבית מוסיפה את רכיב התחרות שתמיד מוסיף עניין גם אם אתה ספורטאי חובב. כמובן שאני רוצה לנצח בשבילי ובשביל ענף הג'ודו כולו. כמובן שאני מאחלת גם בהצלחה לכל המתחרים המכובדים באליפות"

נגישות