ברצלונה ניצחה 0:3 את בוקה וזכתה בגביע גאמפרניר קלינגר: ''נשחק על יוקרה וכבוד, באים בלי פחד''מחזור הפתיחה בליגת הנשים: אשדוד נגד רמת חןברק בכר: ''אפואל ניקוסיה זה משחק על החיים שלנו''כדוריד: הנוער איבדו סיכוי להשיג כרטיס לאל' העולםנבחרת הקדטים ניצחה והבטיחה הישארות בדרג א'איביץ': ''תמיד יש רגע שמישהו משחק יותר או פחות''דיווחים: דה בראונה עלול להיעדר עד שלושה חודשיםרומן הבראן חתם באשדוד, מאוריסיו קורדיירו שוחרראחרי יותר משנה בחוץ: טוטו תמוז חתם בפטרולול
שחר צוברי, גור שטיינברג ויואב כהן (צילום: איגוד השייט)

גולש ה-RSX יואב ביק זכה בזהב בתחרות בהולנד

שבת | | 16:14    מאת מערכת ישראל ספורט

הגולש הישראלי סיים במקום השלישי בשיוט המדליות וזכה במדליית זהב באחת מארבע תחרויות הגרנד פרי החשובות ביותר בדגם האולימפי. נוגה גלר סיימה במקום הרביעי, שחר צוברי סיים שישי

הגולש יואב כהן מהפועל שדות ים זכה היום (שבת) במדליית זהב תחרות בדגם הגלשנים האולימפי ה-RSX , שנערכה במדמבליק, הולנד. תחרות זו נחשבת לאחת מארבע תחרויות הגרנד פרי החשובות בעולם וליואב כהן זהו הישג יוצא מהכלל. כהן, עלה לשיוט המדליות מהמקום השני בכללי ובשיוט המדליות הוא סיים במקום השלישי, שהקפיץ אותו למקום הראשון בתחרות ולמדליית הזהב היוקרתית.

כהן צבר בתחרות 36 נקודות שליליות והקדים ב-3 נקודות שליליות מתחרה פולני, שהוביל את התחרות אך סיים שמיני בשיוט המדליות עם 39 נקודות שליליות. שחר צוברי סיים שישי בכללי אחרי שתפס את המקום הרביעי במדל רייס (81 נקודות שליליות בסיכום הכללי), אופק אלימלך סיים 8 בכללי (חמישי בשיוט המדליות) עם 96 נקודות שליליות. יואב עומר סיים 11, סער מינץ 17, תום ראובני 20, נמרוד משיח 21 וכפיר אזולאי 27 מבין 58 מתחרים מהצמרת העולמית.

הישג מכובד גם לגולשת ה-RSX נוגה גלר שסיימה במקום ה-4 בכללי עם 90 נקודות שליליות ועם מקום שני בשיוט המדליות. הדר הלר סיימה 12 בכללי, שי בלנק 15, קטי ספיצ'קוב 16, נוי דריהן 24, ירדן איסק 26 מבין 47 גולשות. עוד בתחרות במדלמבליק בדגם הלייזר הישג מכובד לשגיא גלנץ שסיים 15 בכללי ולעומר גולני שסיים 21 בכללי מבין 43 שייטים.

גור שטיינברג, מאמן נבחרת הגברים של ישראל בגלשנים: "סיום מצוין לתקופה. יש לנו המון עבודה בנבחרת אבל יש עם מי לעבוד. אנחנו נחזור להצלחות משמעותיות". אלי צוקרמן, המנהל המקצועי של איגוד השייט: "אני שמח על ההישגים המרשימים באליפות אירופה במפרשיות 470, והניצחון המדהים של יואב כהן במדמבליק. המאמנים הלאומיים שלנו והנבחרות ממשיכים לעבוד במלוא המרץ לקראת אליפות העולם. אני בטוח שהעבודה וההשקעה תניב תוצאות גם באליפות העולם".

גילי אמיר, יו"ר איגוד השייט, סיכם: "ההשקעות בארבע האחרונות נושאות פרי ולמי שהיה סבלנות היה ברור שההישגים יבוא גם בבוגרים. אחרי 28 מדליות שהשגנו בשנה שעברה בזירות הבינלאומיות החזרנו השנה לפעילות במסגרת איגוד השייט גם את המאמנים המעוטרים שלנו והוספנו תגבור בינלאומי לצוותי האימון וביחד עם המנהל המקצועי שלנו המערכת עושה עבודה מקצועית מצוינת ואני מצפה להמשכיות".

התחרות במדמבליק מסכמת שבוע יוצא מהכלל לשייטי נבחרות ישראל לאחר ביום חמישי דורגו גיל כהן ונועה לסרי במקום החמישי באליפות אירופה במפרשיות 470, בבורגס, בולגריה לצוות ההישג של צוות הגברים ניתאי חסון וטל הררי שסיימו במקום השמיני.

נגישות