עם חולצת מכבי ת''א: המשרד הביתי של גולדהארדיווח: ''משבר הקורונה עלול להביא לעזיבת רונאלדו''בצרפת מהללים: ''ליאו מסי - צ'ה גווארה של ברצלונה''אחרי שהקיצוץ סוכם: ניסיון ליזום שיחת פיוס עם ברקתבית''ר י-ם: קונטה הסכים לקיצוץ, גם פלומיין מתקרבשחקני ב''ש: ''האמת יצאה לאור, חטפנו בוז והשפלות''המתווה סוכם: שחקני הפועל ב''ש יקצצו 50% מהשכר''נסייע לספורטאים להגיע למשחקים במוכנות מרבית''בית''ר ירושלים נרתמת לסייע לאוכלוסייה הוותיקהסאבוריט: ''ג'ורדי קרויף שינה את הכדורגל הישראלי''
אתגר הכדורגל (צילום מסך)

ההתאחדות וקרן טראמפ השיקו את ''אתגר הכדורגל''

ראשון | | 14:05    מאת מערכת ישראל ספורט

האתגר מזמין את בני הנוער לפתח את כישורי הלמידה ואת מיומנויות החשיבה שלהם באמצעות משימות המשלבות כדורגל וחידות מתמטיות. הזוכים יטוסו לצפות במשחק במונדיאל וייהנו מכרטיסים למשחקי נבחרת ישראל

במבחנים בינלאומיים ניתן לראות כי הישגי התלמידים בישראל במתמטיקה, כמו גם במדעים ובקריאה, עדיין נמוכים משמעותית ביחס למדינות ה-OECD והפערים בהישגים על רקע חברתי וכלכלי גדולים מאוד. בני הנוער אומרים שהלימודים בבית הספר לא תמיד "מתחברים" לעולם שלהם והם לא תמיד  רואים את הקשר בין החומר הלימודי ובין החיים עצמם. לרבים מהם אין מוטיבציה והם לא מבינים בשביל מה להשקיע ולהצטיין בלימודים.

"אתגר הכדורגל" המושק היום (ראשון) ברשת, מזמין את בני הנוער לפתח את כישורי הלמידה ואת מיומנויות החשיבה שלהם באמצעות משימות המשלבות כדורגל וחידות מתמטיות מהעולם האמתי. האתגר יתקיים במשך שבועיים החל מהיום, והזוכה במקום הראשון יקבל זוג כרטיסים למשחק במונדיאל 2018 ברוסיה, כולל כרטיסי טיסה ולינה במלון. למצטיינים בביצוע האתגר יחולקו כרטיסים זוגיים למשחקי נבחרת ישראל, חולצות וכדורי רגל חתומים על ידי כוכבי הנבחרת וכן השתתפות באחד מאימוני הנבחרת.

בני הנוער המשתתפים ב"אתגר הכדורגל" יידרשו להתגבר על שלבים שונים עד לזכייה בכרטיס הנכסף למשחק במונדיאל 2018 בקיץ הקרוב ברוסיה. המתחרים באתגר יצטרכו לענות על שתי שאלות טריוויה בנושא כדורגל, להשיב נכונה על שאלות מתמטיות, לבצע בעיטה לשער בעיניים מכוסות, לתעד בווידאו ולהעלות את הסרטון לרשת. הסרטון יתבצע בהתאם להנחיות  שחקני נבחרת ישראל וליגת העל: דוד קלטינס מבית"ר ירושלים, דיא סבע, מלך השערים ממכבי נתניה, ואשרת עיני שחקנית אס"א תל אביב.

מוכנים ל"אתגר הכדורגל"? 


כדי להצליח ולהתקדם באתגר, יידרשו בני הנוער לגלות חשיבה מתמטית יצירתית, להפגין יכולת ניתוח ביקורתית, לצאת מהקופסה, לקחת סיכונים מחושבים ולגלות יוזמה עצמאית -  תכונות הדרושות להם כדי להצליח בעתיד. שופטי התחרות יבחרו את הסרטונים הטובים  ביותר על פי הצלחת בני הנוער לעמוד במשימות השונות.

רתם קמר, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל: "קסם לנו הרעיון לחבר את נבחרת ישראל ושחקניה למטרה חינוכית מהמעלה הראשונה. השילוב בין כדורגל לחינוך הוא בנשמת אפה של ההתאחדות ואנחנו מאמינים כי הוא אפשרי ומועיל. השחקנים נדרשים לחשוב מחוץ לקופסה על המגרש ובוודאי מחוצה לו. יצירתיות תמיד היתה ערך מוסף. אני משוכנע כי המיזם המבורך הזה גם יחזק את הקשר בין בני הנוער הצעירים והצעירות לנבחרות ישראל".

אלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ: "כשאמרנו לבני הנוער 'כדורגל' הם אמרו 'כיף'. כשאמרנו 'מתמטיקה', הם אמרו 'חשוב'.  אז החלטנו לחבר את השניים, את מה שחשוב ואת מה שאוהבים. ובעצם למה לא, הרי במתמטיקה כמו בכדורגל צריך להתאמן, להשקיע, להתמודד ולהתגבר. כאשר הביצועים משתפרים, מגיעים ההישגים, וכשמצליחים, אז תחושת הסיפוק עצומה".

שחקנה של בית"ר ירושלים, דוד קלטינס, הוסיף: "אין שום סיבה שמתמטיקה וכדורגל יבואו אחד על חשבון האחר והחיבור ביניהם נראה לי מבטיח. אתגר הכדורגל הוא הזדמנות מצוינת לשלב בין השניים ובוודאי לעודד את בני הנוער להתמודד עם המשימות השונות, להתחבר לשני התחומים וכמובן ליהנות מפרסים מגניבים".

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות