חי מליגת האלופות: מנצ'סטר יונייטד - יובנטוס 1:0 (מחצית 2)יצאו מהמשבר: 0:2 לבאיירן מינכן על א.א.ק אתונהשמרו על הבית: הפועל חולון גברה 68:72 על פאוקמסתמן: יצחק אספה יואשם בהריגה ולא בהפקרהמוקדמות היורו: נבחרת הנערים עלתה לשלב העיליתמכבי ת''א התאמנה בנהריה, פרץ: ''האווירה טובה''שחר שוחח עם אלאך, ההחלטה לגבי רוטן בקרובהטריאתלט הצעיר שחולם בגדול: הכירו את ינאי דבירליאור אליהו: ''יש לנו תלכיד מאוד מיוחד בקבוצה''האיגוד: השביתה הסתיימה, המנהלת: לא פחות מהזוי
דגל הוועד האולימפי (אימג'בנק, Gettyimages)

בדצמבר: מכון וינגייט יארח את ''ועידת וינגייט למצוינות בספורט''

שלישי | | 21:15    מאת מערכת ישראל ספורט

נשיא הוועד האולימפי של צרפת, צפוי להגיע במיוחד לישראל ולהציג בוועידה את התכנית לקראת המשחקים האולימפיים בפריס 2024. שרת הספורט מירי רגב תציג את הכפר האולימפי הראשון שיוקם בישראל

מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, יארח בראשית חודש דצמבר הקרוב את 'ועידת וינגייט למצוינות בספורט', ועידה בינלאומית שבמסגרתה יציגו בכירי הספורט, מהארץ ומהעולם, היבטים שונים הקשורים לטיפוח מצוינות והשגיות בספורט. הוועידה מתקיימת ביוזמת מכון וינגייט יחד עם משרד התרבות והספורט, הוועד האולימפי בישראל, הטוטו ועיריית נתניה. ערב הגאלה הפותח את הועידה יתקיים ב-2 בדצמבר, מוצאי שבת, במלון West lagoon resort בנתניה. בערב הגאלה צפויים לקחת חלק בכירי הספורטאים והמאמנים בישראל, מנהלים בכירים בספורט הישראלי וכמובן אורחי הוועידה מחו"ל. דיוני הוועידה יתקיימו למחרת ב- 3 בדצמבר במכון וינגייט.

בועידה צפויים להשתתף אורחים מישראל ומהעולם ובינהם: שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב; דניס מסגליה (Denis Masseglia) נשיא הועד האולימפי הצרפתי; מר קיט מקקונל (Kit McConnell) מנהל הספורט בוועד האולימפי הבינלאומי; פרופ' אנדרו ג'ונס  שהיה שותף בצוות של נייקי למרתון בשעתיים; העיתונאי ג'יאני מרלו נשיא ה- AIPS (איגוד תקשורת הספורט הבינלאומי) שנחשב לאחד מהכתבים המובילים בעולם בתחום האולימפי; פרופ' רוג'ר ג'קסון ( (Roger Jackson, שכיהן שלוש קדנציות כיו"ר הוועד האולימפי בקנדה והוביל את תכנית המפנה למצוינות בספורט בקנדה – "Own The Podium"; מר אלכס גלעדי חבר הועד האולימפי הבינלאומי וסגן יו"ר ועדת התאום טוקיו 2020; מנכ"ל משרד התרבות והספורט עו"ד יוסי שרעבי; יו"ר הטוטו רו"ח יוסי פילוס; יו"ר הועד האולימפי יגאל כרמי; עופר בוסתן ראש מינהל הספורט ואישים נוספים.

שרת התרבות והספורט מירי רגב (צילום: אלי סבתי, יח''צ)
לדברי שרת התרבות והספורט, מירי רגב, "תהליך חקיקת חוק וינגייט הסתיים במושב האחרון של הכנסת הנוכחית והוא מביא בשורה גדולה לספורט הישראלי. לראשונה, המדינה תתקצב את הכפר האולימפי בוינגייט שיקדם תשתיות ומחקר לטובת הספורט ההישגי והתחרותי, מה שיביא את הספורט הישראלי לפסגות חדשות. ועידת וינגייט למצוינות מסמלת את המבט קדימה, מציבה את האתגרים העומדים בפני הספורט הישראלי ובעיקר מגדירה את ההזדמנויות שהחוק החדש מביא לפתחינו. החוק יהפוך את וינגייט לחממה לגידול ספורטאים וספורטאיות שיביאו הישגים וגאווה למדינת ישראל מעל כל במה בעולם".

לדברי ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, "היוזמה לקיים ועידה בינלאומית למצוינות בספורט דווקא בעיר נתניה היא בחירה טבעית והעיר נתניה שמחה להיות בית למכון וינגייט ולספורט הישראלי הודות למתקני ספורט מובילים ואירוח תחרויות בינלאומיות". יש לציין כי השרה רגב גם תנעל את הועידה בראיון חי על הבמה בו תציג את חזונה ומדיניות משרדה לקידום וטיפוח מצוינות בספורט ההישגי ובספורט הישראלי בכלל.

את הוועידה יפתח המושב האולימפי - 'מריו דרך טוקיו לפריס' שאותו יוביל אלכס גלעדי, חבר הועד האולימפי הבינלאומי וסגן יו"ר ועדת התאום של משחקי טוקיו 2020. הדובר המרכזי במושב יהיה נשיא הועד האולימפי הצרפתי, דניס מסגליה, שיציג את המודל האולימפי של צרפת והתכנית האולימפית של פריס 2024. קיט מקקונל, מנהל הספורט בוועד האולימפי הבינלאומי, צפוי להציג בין היתר את השינויים המתוכננים בענפי הספורט המשתתפים באולימפיאדה והשיקולים בהכללת ענפי ספורט חדשים.  בסיום המושב יציג גילי לוסטיג, מנכ"ל הועד האולימפי בישראל את תכניות הוועד האולימפי לשנים הקרובות והדרך להבטיח ולקדם מצוינות ספורטיבית והישגים בספורט בישראל.

הכפר האולימפי בריו (אימג'בנק, Gettyimages)
המושב השני בוועידה יעסוק בתפקידם של המדע והמחקר לקידום מצוינות בספורט, ובמרכזו יציג פרופ' אנדרו ג'ונס את הפרוייקט של חברת NIKE, בו היה שותף, לשבירת מחסום הזמן של שעתיים בריצת מרתון Sub 2 Hours Marathon. במושב זה ייקח חלק מולי אפשטיין, המנהל המדעי של הוועד האולימפי בישראל. בהמשך המושב יציג ד"ר ניר יינון את המחקר לאיתור הגן האחראי למצוינות ספורטיבית. בסיום המושב תציג ד"ר דליה נבות ממכון וינגייט את המודל של מעקב וטיפול בספורטאי אקדמית וינגייט למצוינות  בספורט שאמור להוביל אותם מהבסיס אל פסגת הספורט העולמי.

המושב השלישי יעסוק בקשר שבין תקשורת וספורט וינסה לענות  על השאלה מהו תפקידה של התקשורת בקידום המצוינות בספורט. את המושב יפתח ג'יאני מרלו, נשיא AIPS ומהעיתונאים החשובים בעולם המסקרים את הספורט האולימפי. מיד לאחריו תנחה אשת התקשורת מירי נבו פאנל מומחים בהשתתפות בכירים בתקשורת הספורט בישראל ואורחים נוספים.

המושב האחרון יוקדש להצגת המדיניות הלאומית לקידום מצוינות בספורט. בפתח המושב יציג מנכ"ל מכון וינגייט אמוץ בכר את עקרונות תכנית 2030 לפיתוח התשתיות והמתקנים במכון וינגייט. מנכ"ל משרד התרבות והספורט מר יוסי שרעבי את התכניות המשרד לעידוד מצוינות בספורט בשנים הקרובות. איציק לארי, מנכ"ל הטוטו, יציג את תכנית ההשקעות של הטוטו במתקנים ובתשתיות לצד הרחבת התמיכה בספורט הישראלי. רוג'ר ג'קסון מקנדה יציג את המודל הקנדי שהוא הוביל - "Own The Podium", ואת ההשפעה והשינוי האדיר שהביאו את קנדה להישגים באולימפיאדות האחרונות.

מכון וינגייט (מתוך ויקיפדיה)
לדברי אמוץ בכר, מנכ"ל מכון וינגייט, "הועידה נועדה לאפשר דיון מעמיק ומקצועי בדרכים להבטיח ולטפח מצוינות ספורטיבית בישראל בעשור הקרוב ומעבר לו. טבעי הוא שמכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, החוגג השנה 60, לוקח אחריות לניהול השיח הזה ולקיומו. אנו רוצים להפוך את הוועידה הזו לאירוע דו שנתי קבוע שיהפוך לבמה המרכזית להעלאת רעיונות והצגת תכניות בספורט בישראל. לדברי בכר, מכון וינגייט שיהפוך בראשית 2018 לתאגיד ממשלתי עומד בפני תכנית פיתוח תשתיות משמעותית ורחבת היקף שתוכל לתמוך בתכניות טיפוח המצוינות בספורט הישראלי ובקידומו בשנים הקרובות.

נגישות