טל כחילה: ''אליפות? זה עוד רחוק. יש ליגה קשה''מחר בליגת הנשים: מחזור הסיום של העונה הסדירהמועדון בסכנה: ''הפועל פ''ת בדרך לחדלות פירעון''דיווח: ''סאנצ'ס ומחיטריאן יעברו עוד היום בדיקות''קרויף: ''אין לנו את הפריבילגיה לא לבוא רציניים''נדאל עלה לרבע גמר לאחר שהתקשה מול שוורצמןגווארדיולה: ''אנחנו לא צריכים חלוץ, יש לנו את אגוארו''רועי שוקרני: ''לא ניצחנו שנה בבית? זה נתון לא נעים''תורג'מן: ''כל שחקן יודע שמקומו בהרכב לא מובטח''שביעות רצון בקריית שמונה: ''מקווים שתהיה המשכיות''
נבחרת ביק ישראל (איגוד השייט)

שולטים במרחב הימי

ראשון | | 17:08    מאת מערכת ישראל ספורט

אימפריית שייט: 4 אלופי עולם ו- 7 מדליות, זהו היבול המדהים של גולשי נבחרת ישראל באליפות העולם בגלשני ביק שהסתיימה הערב בטרגונה, ספרד

הגולשים רוי הלל, לינוי גבע, דניאל בסיק תשתש ואלה בנבנישתי זכו ב-4 מדליות זהב והוכתרו לאלופי העולם לנוער בגלשני ביק 7.8 ו-6.8 בקטגוריית הגיל עד 17 ועד גיל 15.

 

בעקבות ההישג המעולה התנגן הערב ההמנון הלאומי של ישראל 4 פעמים בקטלוניה.

 

רוי הלל, אלוף העולם עד גיל 17 (איגוד השייט)

 

רוי הלל (שדות ים) הוכתר לאלוף העולם עד גיל 17 בגלשני ביק 7.8. עמית גן זכה במדליית כסף והוכתר לסגנו. אייל צרור זכה במדליית ארד והשלים פודיום ישראלי כחול לבן, בתחרות בה השתתפו 130 גולשים.

 

לינוי גבע (נהריה) הוכתרה לאלופת העולם עד גיל 17 (צילום: איגוד השייט)

 

לינוי גבע (נהריה) הוכתרה לאלופת העולם עד גיל 17 לאחר שצברה 32 נקודות שליליות בתום 10 שיוטים. מאיה אשכנזי זכתה במדליית כסף ומיה חומש דורגה 4 בכללי מבין 61 גולשות.

 

דניאל בסיק תשתש (הרצליה) הוכתר לאלוף העולם לנוער עד גיל 15 בגלשני ביק 6.8 לאחר שהצטיין לאורך כל התחרות וצבר 16נקודות שליליות בתום 10 שיוטים ובלט מבין 96 מתחרים.

 

דניאל בסיק תשתש (הרצליה) אלוף העולם לנוער עד גיל 15 (איגוד השייט)

 

אלה בנבנישתי (הרצליה) הוכתרה לאלופת העולם עד גיל 15 בגלשני ביק 6.8 עם 24 נקודות שליליות בתום 10 שיוטים. שרון קנטור זכתה במדליית ארד בקטגוריה בה השתתפו 48 גולשות. 

 

מדובר באחד מההישגים האיכותיים ביותר של השייט הישראלי בשנים האחרונות . הישגים אלה מבטאים את את העומק הרב ואת הפוטנציאל הגדול בענף לייצר אלופים וגולשים ושייטים מצטיינים מהצמרת העולמית.

 

גילי אמיר יו"ר איגוד השייט בישראל, בירך את הגולשים ואת המאמנים ואמר: "שאפו גדול לכל המאמנים והשייטים על 4 פעמים שיתנגן ההמנון הישראלי בקטלוניה. שאפו גדול על 4 אלופי עולם ו-8 מדליות בינלאומיות".

 

את הנבחרת הובילו המאמנים עודד (דדי) אושר ו-מור לוזון. ראש המשלחת אביתר מור.

 

תוצאות נוספות

ביק 7.8 בנים: תומר ורדימון 6, יהל חבוט 11, ליאם שגב 12.

ביק  7.8 בנות: נעמה גרינברג 10, גל פרץ 11.

ביק 6.8 בנם: עמית קשאי 12, יהלי אחיטוב 14, אדיר טוויל 16, עדן חן 21.

בייק 6.8 בנות: דניאל פלג 10, עמית שגב 12.

נגישות