ערן זהבי כבש, גוואנגז'ו הפסידה 2:1 לטיאנג'יןהמגן הצעיר ממ.ס דימונה: הכירו את נועם איפרגןדמארי: ''הפועל? המועדון שאני מרגיש בו הכי בנוח''אנסטיס צפוי לפתוח בשער, גם סטו יקבל קרדיטמתאחד עם המאמן: ליס שושי חתם במכבי אשדודכדורסל: הנבחרת תשתתף בטורניר הכנה ברוסיהחשש בהפועל רעננה: החלוץ החדש חולה במלריהלא מוותר על החלום: בולט ייבחן בקבוצה אוסטרליתדיווח: ריאל מדריד לא מוותרת על הזאר וקורטואהתאמאש, סיוסטאד, גינסארי וקדוש חתמו רשמית
סילבן אדאמס עם האפיפיור (יח''צ)

האפיפיור הוזמן להזניק את מירוץ הג'ירו ד'איטליה בישראל

חמישי | | 18:40    מאת מערכת ישראל ספורט

מירוץ האופניים היוקרתי ייצא לדרך לראשונה מהארץ והנדבן סילבן אדמס הזמין את פרנציסקוס להגיע לירושלים ולקחת חלק באירוע הפתיחה: ''כולנו נזכה בתחרות החשובה הזאת''

הפילנתרופ הישראלי סילבן אדמס, העומד מאחורי הגעתו של הג'ירו ד'איטליה לארץ, נפגש היום (חמישי) עם האפיפיור פרנציסקוס והזמין אותו בשם אזרחי ישראל להגיע כאורח כבוד לחגיגות ה-70 שנה למדינה ולהזניק בישראל את מרוץ האופניים מהחשובים בעולם - שלראשונה ובאופן היסטורי יצא מישראל ויסתיים ברומא, ויעמוד בסימן שלום והידברות. אדמס העביר לאפיפיור גם איגרת מיוחדת מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו הקוראת לו לפרוס את חסותו ולהעניק את תמיכתו למירוץ.

באיגרת המיוחדת מראש הממשלה לאפיפיור כתב נתניהו: "העובדה שהג׳ירו מתחיל בירושלים ומסתיים ברומא, נושאת עמה סמליות רבה המשתקפת במסמך ההיסטורי 'בין ירושלים לרומא' אשר עותק ממנו הוגש להוד קדושתך בחודש שעבר. אירוע זה, אשר נתמך על ידי ממשלת איטליה, יהיה אחד מרגעי השיא של חגיגות ה-70 להקמתה של מדינת ישראל וחלק ממאמץ משותף להעמיק את הדיאלוג ולקדם את השלום".

סילבן אדמס שוחח עם האפיפיור ואמר בין היתר כי: "ישראל, ובמיוחד בירתה ירושלים, מהוות מרכז חשוב לשלוש הדתות - נצרות, איסלם ויהדות, ועלינו להדגים את יכולותינו לחיות ביחד בחלקת אדמה קטנה זו. המרוץ הקרוב בישראל הוא עדות נוספת לכוחו של הספורט להתעלות מעל הפוליטיקה והמחלוקות ולהתמקד ברוח הספורטיבית".

הג'ירו ד'איטליה, שיצא לדרך ב-4 במאי בישראל בהשתתפות למעלה מ-175 מהרוכבים הטובים בעולם, הוא אירוע לוגיסטי חסר תקדים ובסדר גודל שטרם נראה בארץ. פרט להזדמנות לצפות ברוכבים הטובים בעולם מדוושים בירושלים, האירוע צפוי גם למשוך אלפי תיירים לישראל, ולספק הכנסות מרובות ותנופה כלכלית. זאת בנוסף לעשרות צוותי תקשורת בינלאומיים שיגיעו ארצה ומאות מיליוני צופים ברחבי העולם שיעקבו אחר שלושת ימי השידורים מישראל.

נגישות