צ'לסי ניצחה, רחוקה חמש נקודות מהצ'מפיונסצסק''א עלתה ל-0:2, ריאל השוותה ל-1:1 מול פאורפאלוב כבש, 0:6 קל לקלאב ברוז' מול שרלרואהאתלטיקו הובסה, ברצלונה רחוקה ניצחון מאליפותנחלת יצחק היא אלופת ישראל בקטרגל חמישיותקוטיניו: ''הולך להיות גמר קשה אבל נגיע מוכנים''פדרציה: ישראל חזרה מפיגור ל-1:2 על בוסניהיצחק שום: ''אני לוקח את מלוא האחריות על עצמי''כיאל: ''הייתי בחוץ הרבה זמן, חיכיתי להזדמנות שלי''מסימו אלגרי בטוח: ''מול נאפולי ניראה אחרת לגמרי''
סילבן אדאמס עם האפיפיור (יח''צ)

האפיפיור הוזמן להזניק את מירוץ הג'ירו ד'איטליה בישראל

חמישי | | 18:40    מאת מערכת ישראל ספורט

מירוץ האופניים היוקרתי ייצא לדרך לראשונה מהארץ והנדבן סילבן אדמס הזמין את פרנציסקוס להגיע לירושלים ולקחת חלק באירוע הפתיחה: ''כולנו נזכה בתחרות החשובה הזאת''

הפילנתרופ הישראלי סילבן אדמס, העומד מאחורי הגעתו של הג'ירו ד'איטליה לארץ, נפגש היום (חמישי) עם האפיפיור פרנציסקוס והזמין אותו בשם אזרחי ישראל להגיע כאורח כבוד לחגיגות ה-70 שנה למדינה ולהזניק בישראל את מרוץ האופניים מהחשובים בעולם - שלראשונה ובאופן היסטורי יצא מישראל ויסתיים ברומא, ויעמוד בסימן שלום והידברות. אדמס העביר לאפיפיור גם איגרת מיוחדת מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו הקוראת לו לפרוס את חסותו ולהעניק את תמיכתו למירוץ.

באיגרת המיוחדת מראש הממשלה לאפיפיור כתב נתניהו: "העובדה שהג׳ירו מתחיל בירושלים ומסתיים ברומא, נושאת עמה סמליות רבה המשתקפת במסמך ההיסטורי 'בין ירושלים לרומא' אשר עותק ממנו הוגש להוד קדושתך בחודש שעבר. אירוע זה, אשר נתמך על ידי ממשלת איטליה, יהיה אחד מרגעי השיא של חגיגות ה-70 להקמתה של מדינת ישראל וחלק ממאמץ משותף להעמיק את הדיאלוג ולקדם את השלום".

סילבן אדמס שוחח עם האפיפיור ואמר בין היתר כי: "ישראל, ובמיוחד בירתה ירושלים, מהוות מרכז חשוב לשלוש הדתות - נצרות, איסלם ויהדות, ועלינו להדגים את יכולותינו לחיות ביחד בחלקת אדמה קטנה זו. המרוץ הקרוב בישראל הוא עדות נוספת לכוחו של הספורט להתעלות מעל הפוליטיקה והמחלוקות ולהתמקד ברוח הספורטיבית".

הג'ירו ד'איטליה, שיצא לדרך ב-4 במאי בישראל בהשתתפות למעלה מ-175 מהרוכבים הטובים בעולם, הוא אירוע לוגיסטי חסר תקדים ובסדר גודל שטרם נראה בארץ. פרט להזדמנות לצפות ברוכבים הטובים בעולם מדוושים בירושלים, האירוע צפוי גם למשוך אלפי תיירים לישראל, ולספק הכנסות מרובות ותנופה כלכלית. זאת בנוסף לעשרות צוותי תקשורת בינלאומיים שיגיעו ארצה ומאות מיליוני צופים ברחבי העולם שיעקבו אחר שלושת ימי השידורים מישראל.

נגישות