טל כחילה: ''אליפות? זה עוד רחוק. יש ליגה קשה''מחר בליגת הנשים: מחזור הסיום של העונה הסדירהמועדון בסכנה: ''הפועל פ''ת בדרך לחדלות פירעון''דיווח: ''סאנצ'ס ומחיטריאן יעברו עוד היום בדיקות''קרויף: ''אין לנו את הפריבילגיה לא לבוא רציניים''נדאל עלה לרבע גמר לאחר שהתקשה מול שוורצמןגווארדיולה: ''אנחנו לא צריכים חלוץ, יש לנו את אגוארו''רועי שוקרני: ''לא ניצחנו שנה בבית? זה נתון לא נעים''תורג'מן: ''כל שחקן יודע שמקומו בהרכב לא מובטח''שביעות רצון בקריית שמונה: ''מקווים שתהיה המשכיות''
מימין: איתן ברק, מירוסלב סרר, יעל ארד וגילי לוסטיג (באדיבות הוועד האולימפי)

הכנס הבינלאומי האירופאי למשחק הוגן נפתח בחיפה

שלישי | | 14:26    מאת מערכת ישראל ספורט

בהשתתפות 55 אורחים מ-25 מדינות, בהם נציג מיפן שתארח בטוקיו בקיץ 2020 את המשחקים האולימפיים, נפתח הכנס במעמד ראש העיר יונה יהב. אחד האורחים המיוחדים: המתעמל האולימפי לשעבר מירוסלב סרר

הבוקר (שלישי) נפתח בחיפה במעמד ראש העיר יונה יהב ובברכתו, הכנס השנתי הבינלאומי ה-23 של הארגון האירופאי למשחק הוגן בהשתתפות 55 אורחים מחו"ל מ-25 מדינות, בהם נציג מיפן שתארח בטוקיו בקיץ 2020 את המשחקים האולימפיים.

את הכנס פתח רו"ח איתן ברק, חבר הנהלת הוועד האולימפי בישראל, נציג ישראל בארגון האירופאי המכהן כיו"ר ועדת הכספים של הארגון שאמר בדבריו: "אנו זקוקים למשחק הוגן כיוון שהניצחון בתחרות וההישג הפכו למטרה, וההשתתפות בתחרות הפכה למשנית, ולצערנו הרב כל האמצעים כשרים להשגת הנצחון. בכנס זה נעסוק בשאלה העיקרית כיצד מעורבות בספורט תפחית את האלימות, ותשמש ככלי חשוב להשגת פיוס בין סקטורים שונים".

את ברכת הארגון האירופאי למשחק הוגן הביא כריסטיאן אינטרברגר, נשיא הארגון ,שאמר בדבריו: "בעבר בשל, סיבות פוליטיות לא קיימנו את הכנס הזה בישראל. כשקיבלנו את ההזמנה לאירוח הכנס בישראל, שמחנו מאד מכיוון שהסביבה הפוליטית אפשרה לנו להגיע לכאן". את ברכת משרד הספורט הביא עופר בוסתן ראש מנהל הספורט במשרדי התרבות והספורט.

את הרצאת הפתיחה בכנס, שבראש הוועדה המדעית שלו עומד פרופסור רוני לידור, נשיא המכללה האקדמית במכון וינגייט נתן פרופ' ג'ון סאגדן, מרצה לסוציולוגיה של הספורט מאוניברסיטת ברייטון  שעיקרה היה: ספורט ובניית-שלום בחברות שסועות. בסיום הרצאתו קיבל סאגדן את תשורת הוועד האולימפי בישראל מידיה של יעל ארד חברת הנהלת הוועד האולימפי בישראל.

אחת הדמויות המיוחדות שהגיעו לכנס הוא מירוסלב סרר מבוסניה, מתעמל אולימפי לשעבר שזכה בשתי מדליות זהב אולימפיות בסוס הקפיצות בטוקיו 1964 ובמקסיקו 1968 ובמדליית ארד במתח בטוקיו 1964. במהלך הקריירה שלו הוכתר סרר ארבע פעמים לאלוף עולם וזכה בין השנים 1961 ל-1969 ב-21 מדליות באליפויות אירופה: 10 מדליות זהב, 5 מדליות כסף ו-6 מדליות ארד. במהלך הקריירה שלו בין השנים 1955 ל-1970 זכה 16 פעמים באליפות ארצו. זהו ביקורו השני של סרר בישראל, שהתיידד מאד במהלך ההתכנסות הבוקר עם גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, ממנו קיבל מידע על התעמלות המכשירים בישראל, והוא פגש גם את יעל ארד המדליסטית האולימפית הראשונה שלה ישראל.

נגישות