ליגת האלופות חוזרת: 10 הגדולות בתולדות המפעלסבע: ''מחכה להרעיד את המדינה עם הפועל ב''ש''מומחי הווינר: מנצ'סטר סיטי תזכה בליגת האלופותצ'לסי והקונגרס היהודי העולמי נאבקים בגענותכספי הוצג בממפיס: ''יכולים לקרות פה דברים טובים''עאיד חבשי יהיה כשיר למכבי פ''ת, סומא יקבל דקותכץ: ''אנחנו קבוצה לוחמת'', אז'ובל: ''פתיחה חלומית''דן איינבינדר: ''חזרתי למקום שטבעי לי בו ונח לי בו''סגל: ''ההצעה הגיעה בתזמון הכי לא נוח בעולם''אלונה ברקת: ''שינינו את המדיניות כי לא התקדמנו''
חזר לישראל. ארטיום דולגופיאט בנתב''ג (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

דולגופיאט חזר לישראל: ''מקווה שהצבא יתחשב בי, קשה לי''

שני | | 10:56    מאת מערכת ישראל ספורט

המתעמל שזכה במדליית כסף באליפות העולם והפך לתקווה האולימפית הגדולה לקראת משחקי טוקיו 2020 שב לארץ: ''הלב שלי דפק ובכינו כולנו. קשה לי, אני כל היום בצבא ואז הולך לאולם להתאמן''

יומיים לאחר שרשם הישג נהדר והפך למתעמל השני בתולדות ישראל שזוכה במדליה באליפות העולם, הגיע הבוקר (שני) מדליסט הכסף מהתחרות במונטריאול, ארטיום דולגופיאט, בחזרה לארץ וזכה לקבלת פנים שמחה ביותר עבור מי שהפך לתקווה הגדולה של ישראל לקראת אולימפיאדת טוקיו 2020.

דולגופיאט סיפר: "אני מתרגש מאוד, קשה לי לדבר. ברגע שירדתי מהמשטח חשבתי שזה לא יספיק, אבל בסוף אחרי שהאחרון נפל הבנו שהמקום השלישי בכיס. לכולם היו דמעות בעיניים. הלב שלי דפק, עוד שניה הוא יצא מהגוף. אין לי מילים להסביר את זה". המתעמל התייחס לשירותו הצבאי: "אני מקווה שבצבא יתחשבו. אני כל יום קם בשש בבוקר ומגיע בשמונה בבוקר לצבא. אני מגיע לאולם בלי כוח, כל היום עובד בשמש. עדיין לא ויתרתי. לקחתי חודש וחצי חופש כדי להתכונן טוב". על הפציעות איתן הוא מתמודד: "יש לי בעיות עם הגב שלוש שנים. זה בא והולך. שבועיים לפני אליפות העולם היו לי בעיות ברגל. אדם באדיר טיפל בי וזה הסתדר". ומי המודל לחיקוי שלו? "אני. אני פשוט רוצה להיות אני".

דולגופיאט עם המאמן סרגיי וייסבורג (עמית שיסל, הוועד האולימפי)
מאמנו, סרגיי וייסבורג, אמר: "אני מאוד מאושר ושמח. אפילו בחלום לא חשבנו שזה יקרה. להיות על הפודיום עם מדינות כמו ארה"ב ויפן, אני לא יודע אם לחייך או לבכות. לפעמים אתה בפסגה ולפעמים בירידה, חשוב להמשיך להתכונן לתחרויות הבאות. המטרה הכי גדולה היא מדליה באולימפיאדה ונעשה את המקסימום כדי להגיע לזה. תודה רבה למועדון שלנו מכבי תל אביב, לאיגוד ולכולם על התמיכה".

מנכ"לית איגוד ההתעמלות, שרית שנער, הוסיפה: "אני מברכת את ארטיום על הישג היסטורי. אנחנו מאוד מאושרים. ברכות לסרגיי על העבודה הקשה, הבאתם תוצאות נהדרות. העתיד שלנו נראה טוב וגם ההווה. אני מאחלת לארטיום - תמשיך ככה. יש לך את הגיבוי המלא מאיתנו".

ארטיום דולגופיאט עם המדליה בנתב''ג (עמית שיסל, הוועד האולימפי)
סגן ראש מנהל הספורט, דודו מלכא, סיכם: "זה הישג מדהים, אחד ההישגים הגדולים. להגיע להישג כזה זה פשוט לא נתפס - סגן אלוף עולם. ארטיום עשה עבודה קשה, עם לא מעט בעיות שהיו לו גם עם הצבא. סרגיי עושה עבודה גדולה וכל הצוות של איגוד ההתעמלות והמעטפת הרפואית עשו עבודה מדהימה. בחרנו ענפים מועדפים, שאפשר לחלום על מדליה אולימפית בהתעמלות אין מילים לתאר את זה וכל הכבוד".

נגישות