ליגת האלופות חוזרת: 10 הגדולות בתולדות המפעלסבע: ''מחכה להרעיד את המדינה עם הפועל ב''ש''מומחי הווינר: מנצ'סטר סיטי תזכה בליגת האלופותצ'לסי והקונגרס היהודי העולמי נאבקים בגענותכספי הוצג בממפיס: ''יכולים לקרות פה דברים טובים''עאיד חבשי יהיה כשיר למכבי פ''ת, סומא יקבל דקותכץ: ''אנחנו קבוצה לוחמת'', אז'ובל: ''פתיחה חלומית''דן איינבינדר: ''חזרתי למקום שטבעי לי בו ונח לי בו''סגל: ''ההצעה הגיעה בתזמון הכי לא נוח בעולם''אלונה ברקת: ''שינינו את המדיניות כי לא התקדמנו''
מורן סמואל אחרי הזכייה (דטלב סייב, באדיבות מרכז דניאל לחתירה)

אליפות העולם בחתירה: מורן סמואל זכתה במדליית כסף

ראשון | | 17:55    מאת מערכת ישראל ספורט

הישג נהדר לחותרת הפראלימפית בת ה-35: הישראלית סיימה שנייה במקצה ל-2,000 מטרים עם זמן של 11:20.81 דקות - ועלתה על הפודיום. סמואל: ''אני גאה ומאושרת''

החותרת הישראלית הבכירה, מורן סמואל ממרכז דניאל לחתירה, הוכתרה היום (ראשון) בתואר סגנית אלופת העולם, לאחר שחצתה עם סירתה את קו סיום 2,000 המטרים במקום השני בגמר אליפות העולם, וזכתה במדליית הכסף, בתחרות הנערכת בפלורידה, ארה"ב.

סמואל קבעה שיא ישראלי חדש, כשעצרה את השעון על 11:20.810דקות. בירגיט סקרסטין (28) מנורווגיה, יריבה עיקשת וותיקה של סמואל, ניצחה את מקצה הגמר, קטפה את מדליית הזהב, ולקחה ממורן את תואר אלופת העולם, בו החזיקה בשנתיים האחרונות. שתי החותרות הפראלימפיות החזקות בעולם הן גם חברות טובות מחוץ למסלול, ובשנה שעברה אף הגיעה סקרסטין למרכז דניאל לחתירה בתל אביב לאימונים משותפים עם הישראלית. במקום השלישי הגיעה האלופה הגרמנית בת ה-50(!), סילביה פיל-סטפארט.

מורן סמואל על הפודיום (דטלב סייב, מרכז דניאל לחתירה)
סמואל בת ה-35, המתאמנת לסירוגין באגם גבירטה שבאיטליה ובמרכז דניאל לחתירה בתל אביב, הייתה נרגשת כשהגיעה לרציף: "זה אושר גדול לייצג שוב את המדינה שלי בכבוד, ולחזור הביתה עם מדליה. הכפלת אורך המסלול מ-1,000 ל-2,000 יצרה תחרות ומלחמה קשה במיוחד, שדרשה סיבולת אדירה, יחד עם תנאים לא פשוטים של רוח חזקה. יש לנו זמן עד טוקיו ללמוד איך להתחרות 2 ק"מ בצורה הכי נכונה, ולשפר. הגעתי לכאן עם הכתר אלופת העולם, וכמובן ששאפתי לשמור עליו, אבל משמח לסיים כסגנית, ואני הולכת לחגוג!". זו הפעם הראשונה שמסלול המקצים הפראלימפיים הוארך ל- 2,000 מטר, ובכך הושווה למרחק האולימפי.

נגישות