פופוביץ': ''שינינו את הגישה מ'אנחנו מסכנים' ל'לכו לעזאזל'''פטר בוס זוכה לגיבוי, המאמן הודה: ''ספגנו שערים מגוחכים''ניצחון רביעי ברצף לקליבלנד, קאמבק לספרס מול אוקלהומהעל הבאזר: 93:95 לפנרבחצ'ה על צסק''א מוסקבה בהארכהרק 1:1 למונאקו מול אמיין, סנט אטיין הפסידה גם ללא אוסקרהאחרון של פטר בוס? דורטמונד הפסידה 2:1 בחוץ לשטוטגרטאוי לבושה: פלסטין תעבור לראשונה את ישראל בדירוג פיפ''אטניס בכיסאות גלגלים: אדם ברדיצ'בסקי אלוף ישראל ל-2017כדוריד: רמת השרון גברה 25:30 על זיביניצה, הגומלין מחרפחות משבוע אחרי שחתם: אחמד ניבינס שוחרר מהפועל ת''א
נבחרת ישראל (אולג גונורובסקי, באדיבות מרכז דניאל לחתירה)

המכביה ה-20: זהב ראשון לנבחרת ישראל בחתירה

רביעי | | 11:40    מאת מערכת ישראל ספורט

בחום כבד, צוות סירת הרביעייה חתך את מי הכנרת וחצה את קו הגמר של ה-1,500 מטרים במקום הראשון. רביעיית הנשים סיימה במקום השני, אחרי ארה''ב. הישגים מרשימים רשמה הנבחרת גם בסירות הזוגיות

נבחרת ישראל בחתירה קטפה הבוקר (רביעי) את מדליית הזהב הראשונה בחתירה אקדמית במכביה ה-20, בקטגורית סירת רביעייה גברים. בסירה הישראלית חתרו דני פרידמן, עומרי שנצר, אלון גיבור ואנדרס מושא. הם חצו את קו גמר 1,500 המטרים במקום הראשון, כשהם מקדימים בהפרש ניכר את ארה"ב וארגנטינה.

פרידמן, שהוביל את הצוות, חזר רק השבוע ארצה מתחרויות גביע העולם בחתירה, שם סיים במקום ה-9, וכבש שוב את מקומו בין החותרים המובילים בעולם. הוא חזר לשגרת האימונים במרכז דניאל לחתירה בתל אביב רק לאחרונה, לאחר החלמה משבר בידו, וצפוי לייצג את ישראל באליפות העולם שתיערך בארה"ב בספטמבר. בנוסף, מדליה גם לרביעיית הנשים של ישראל: חן אושרי, רוני יוסטר-וורווראנו, לורי טננבאום ולנה פבלוב, זכו במדליית הכסף, כשחצו את קו הסיום במקום השני במקצה הגמר, אחרי הספורטאיות האמריקאיות, שלקחו את הזהב.

נורית בזדסקי ורוני וורווראנו (אולג גונורובסקי, באדיבות מרכז דניאל לחתירה)
דני פרידמן סיפר בתום התחרות ולאחר הזכייה במדליית הזהב: "פתחנו חזק, והמקצה עבר די מהר לשליטתנו, עבדו יחד בסנכרון וחלוקת כוח נכונים בצוות, וניצחנו. הוכחנו שיש לנו נבחרת חזקה, ופוטנציאל אדיר לעתיד ענף החתירה בישראל. מחר אתחרה שוב בגמר בסירות יחיד, ואני מכוון למקום הראשון. שיא העונה הבינלאומית שלי יהיה בספטמבר- אליפות העולם בארה"ב, ואני חוזר לאימונים במרכז דניאל לחתירה בתל אביב כבר ביום ראשון הקרוב".

הישגים מרשימים רשמה הנבחרת גם בסירות הזוגיות. החותרים איתי יקותיאל ודניאל דוביצקי ממרכז דניאל לחתירה זכו במדליית הכסף בגברים, לאחר שחצו את קו הסיום במקום השני, אחרי הצמד נח חצקין ואיתן גאניק מארה"ב. דוביצקי ויקותיאל יצאו בשבוע הבא יחד עם מאמנם, אלכסנדר סודוקובסקי, להתחרות באליפות העולם לנוער בליטא.

כסף גם לזוגית הנשים הישראלית – אלופת ישראל, נורית בזדסקי, חתרה בסירה אחת יחד עם סגניתה רוני וורווראנו. הן ניצחו את יריבותיהן מארה"ב, אך לא יכלו לרוסיות, פנקובה ושרשנבה, שלוקחות הביתה את הזהב. ממרכז דניאל לחתירה נמסר כי מיד עם סיום תחרויות המכביה, תצא הספורטאית הבכירה, בזדסקי, להתחרות באליפות העולם לחתירה (U23) בבולגריה.

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות