מכה לנבחרת ארגנטינה: רומרו יחמיץ את המונדיאלהשחקנים ימשיכו לשבות, המנהלת: ''הליגה תסתיים''סימונס, מיצ'ל וטייטום בחמישיית העונה של הרוקיז אחרי פנדלים: רמה''ש זכתה בגביע המדינה לנוערבלקמן, דוידזאדה, באבין וקאניוק עוזבים את מכ' ת''א אוהדי בית"ר י-ם שוב הפגינו מול ביתו של אלי טביבלראשונה בהסיטוריה: הפועל ב''ש עלתה לליגת העלסוף עידן במכבי תל אביב: תמונת המצב העדכניתניר ביטון: ''תפסיקו לערבב פוליטיקה עם כדורגל''גיל כהן ונועה לסרי ירדו למקום ה-2 באליפות אירופה
משחה הראווה של השליחים (צילום: איתמר גרינברג, המכביה)

המכביה ה-20: שיאים בבריכה ומשחה ראווה בוינגייט

שלישי | | 20:36    מאת מערכת ישראל ספורט

פסילה בהחלפה הראשונה מנעה מישראל מדליית זהב ושיא מכביה ב-4X200 חופשי לגברים. השחיינים האמריקאים קבעו ארבעה שיאי מכביה נוספים, ונבחרתם גם ניצחה את ישראל במשחה הראווה

בבריכה בוינגייט קיבלנו מופע נהדר עם משחה הראווה של 50X4 שליחים בין נבחרת ארה"ב לנבחרת ישראל. האלופים האולימפים אנתוני ארווין, ג'ייסון ליזאק, לני קרייזלברג, ואלכס בלווטניק פטרון התחרות ומי שזכה בזהב במאסטרס במכביה הקודמת, שחו בשורות האמריקאים, בעוד נבחרת ישראל הורכבה מ-4 שחייני עבר אולימפיים - יואב ברוק, ערן גרומי, גיא ברנע וטל שטריקר. המשחה הסתיים בניצחון של ארה"ב בזמן של 1:48.23 לעומת 1:51.25 של ישראל.

כמו כן, נרשמו עוד 3 שיאי מכביה בבריכה, שמשלימים 10 שיאי מכביה בסה"כ מתחילת המשחים. אחד הוא של האמריקאית קלי פרטל בת ה-20 שרשמה זמן של 4:18.19 בגמר ה-400 מ' חופשי נשים. השיא השני שייך לטאסיז'ה קארוסאס, גם כן מארה"ב, שניצחה ב-100 מ' גב עם זמן של 1:01.94. במשחה 200X4 גברים חופשי - נבחרת ישראל קבעה זמן של 7:25.98 דק', שיא מכביה, וזכייה במקום הראשון, אבל התוצאה לא הוכרה בעקבות פסילה בהחלפה הראשונה. בשליחים של ישראל התחרו - דוד גמבורג, אלכסיי קונבלוב, עופר פרנקל, דניס לוקטב. ארה"ב סיימה ראשונה וזכתה בזהב, אוסטרליה שנייה וקנדה במקום השלישי. 

באותו משחה בגברים דוד גמבורג זכה במדליית הזהב אחרי ששחה 54.96 שנ' בגמר. המועמד המוביל לזכייה יהונתן קופלב, שזכה באליפות אירופה ב-2012 ורשם את תוצאת השנה בעולם אשתקד ב-50 מ' גב, סיים במקום השלישי עם 56.57 שנ', כאשר דוד פרידלנדר שסיים שני הקדים אותו ב-7 מאיות. שיא נוסף שנשבר שייך לאמריקאי, בי.ג'יי ג'ונסון בן ה-30, שניצח ב-100 מ' חזה עם זמן של 1:01.27 דק'. בהחלט יום רווי תוצאות מעניינות בוינגייט.

המתעמלות (צילום: עמית שיסל, המכביה)
היום נערך גמר בתחרויות החתירה. בקטגוריית הסירה הזוגית נשים זכתה נבחרת ארה"ב במדליית זהב וארד (שתי קבוצות שונות), בעוד נבחרת ישראל סיימה עם הכסף. הגמרים בקטגוריות הנוספות יתקיימו מחר ומחרתיים, כאשר דני פרידמן, אלוף ישראל שחזר אתמול מגביע העולם בשווייץ, התחרה היום במוקדמות סקיף (סירת יחיד) ועלה לגמר מהמקום הראשון במקצה שלו. בכדורסל, ישראל ניצחה היום את ארגנטינה 65:80. עמית עבו ממכבי ת"א בלט עם 24 נקודות. במפגשים נוספים בכדורסל ניצחה ארגנטינה את יוון 66:70, וארה"ב הביסה את בלגיה 32:110.

בהתעמלות מכשירים נערכו היום הגמרים בנשים ובגברים. גאיה גלעדי זכתה בזהב תרגיל הקורה ובכסף בתרגיל הקפיצות. מי שהקדימה אותה בניקוד בקפיצות וסיימה ראשונה הייתה אופיר נצר בת ה-20, שבגיל 17 העפילה לגמר אליפות אירופה בתרגיל זה. בתחרות הג'וניור רשמה אנדי טוריסקי, אלופת ישראל לילדות, שתי מדליות זהב ושתיים מכסף. בבדמינטון, מישה זילברמן, אלוף ישראל ומי שייצג אותנו במשחקים האולימפים, ניצח בתחרות הזוגות המעורבים יחד עם קסניה פוליקרפובה. המדורגת 50 בעולם, שעלתה לארץ לפני חודשיים כדי לנסות להתברג במשלחת הישראלית לטוקיו 2020, זכתה גם בזהב בתחרות היחידות, בעוד בגברים זכה דניאל צ'סלוב (מישה זילברמן לא לקח חלק ביחידים).

הפודיום בתחרויות הקראטה (צילום: שוקי אמסטרדמר)
בקראטה: בנשים סיימה אלופת ישראל, קטיה מיכאלסון, כסגנית בקטגוריית הקאטה הפתוחה. בגברים זכה בזהב רמי שמילוב, אלוף ישראל שלוש שנים ברציפות. בקטגוריית המשקל עד 55 ק"ג זכתה בזהב קורל עמוס, שבשנת 2013 (בגיל 17 בלבד!) זכתה באליפות אירופה בטורקיה. בקשתות למרחק של 18 מ' נרשמו מדליות זהב להלל קליינר ולהגר סבאטי, גם בתחרויות היחידים, וגם ביחד בתחרות הזוגות המעורבים.

בכדורעף גברים נבחרת ברזיל ניצחה 0:3 את צרפת והתבססה במקום הראשון בבית המוקדמות. בשורות הברזילאים משחקים שני האחים מרסלו ופלאביו אלגרטן, הראשון היה חלק מהזכייה במדליית הכסף האולימפית של ברזיל בבייג'ין 2008. ברזיל ניצחה גם בכדורעף חופים נשים את נבחרת ישראל בתוצאה 0:2. נבחרת נוספת של ישראל התמודדה היום מול נבחרת ארה"ב והשיגה ניצחון 0:2. יותר מאוחר הערב תשחקנה גם שתי הנבחרות בגברים, אחת נגד ארה"ב, והשנייה נגד אוסטרליה.

נגישות