ספורט אולימפיענפים אחרים

60 יום לפני פריס 2024: איראן מקדמת פיגועים על אדמת אירופה

גורמים במוסד חשפו כי ארגוני פשיעה מקומיים באירופה החלו לשתף פעולה עם איראן ולפעול נגד מטרות יהודיות וישראליות, כאשר עד כה האירועים כללו זריקת רימוני נפץ וירי לעבר שגרירויות ישראליות. כל הפרטים

חודשיים לפני המשחקים האולימפיים בפריס, גורמים במוסד חושפים היום (חמישי) כי מאמץ מודיעיני ומבצעי ממושך של שירותי הביטחון והאכיפה וסוכנויות מודיעין אירופאיים יחד עם המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים ושירות הביטחון הכללי הוביל לחשיפה נרחבת של תשתיות טרור שפעלו בחסות איראן במטרה מכוונת להביא להרג חפים מפשע.

גוגמים במוסד מציינים כי "במסגרת זאת, נחשפו מספר תשתיות טרור שהופעלו על ידי ארגוני פשיעה כבדים הפועלים ברחבי אירופה אשר העומדים בראשם מוכוונים ישירות מאיראן למשימות וביצוע פיגועים, לרבות נגד יעדים ונכסים המזוהים עם ישראל. כך למשל, בסוף השבוע האחרון הושלכו באישון לילה שני רימונים לעבר שגרירות ישראל בבלגיה, לא היו נפגעים או נזק שנגרם. גורמים בארגון הביון מציינים כי זו איננה הפעם הראשונה מאז החלה מלחמת 'חרבות ברזל' שאנו עדים למאמץ המתגבר מצד איראן ושלוחיה לפגוע ביעדים המזוהים עם מדינת ישראל וניכרת עליית מדרגה בהיקף המאמצים האיראנים".

עוד ציינו גורמים במוסד כי "מאפייני ניסיון הפיגוע בבלגיה, בפרט הבחירה בשגרירות ישראלית והממצאים שאותרו בשטח בהם שימוש באמצעי לחימה מסוג רימון הזכירו ניסיון פיגוע קודם שהתרחש בינואר 2024 מול שגרירות ישראל בשבדיה, גם בו הושלך רימון לעבר מבנה השגרירות הישראלית בשטוקהולם ולא נגרם נזק מאחר שהרימון לא התפוצץ. האירוע בשבדיה הוביל לפתיחת חקירה בינלאומית מאומצת במעורבות גופי מודיעין וביטחון אירופאיים. בזכות חומרי החקירה מהזירה לצד מידע שעלה בחקירות החשודים, החשידו הרשויות את ארגון הפשע השבדי FOXTROT כמי שעומד מאחורי הפעילות מטעם איראן".

גורמים בארגון הביון סיכמו כי "שימוש איראן בשלוחים (פרוקסי) וניצול גל מעשי האנטישמיות המתעצם כנגד ישראל הנו דרכה של איראן להימנע מטביעת אצבע מדינתית במעשי הטרור אותם מקדמת על מנת לצמצם את ההשלכות המדיניות-משפטיות-פומביות אותן עשויה לשלם. חרף מאמצים אלו, נכשלים גופי הטרור באיראן במשימה זו ובזכות שיתוף פעולה בינלאומי בין גופי המודיעין והאכיפה ברחבי העולם, נחשפת פעם אחר פעם טביעת האצבע האיראנית וכוונותיה לממש טרור".

גורמים במטה לביטחון לאומי הבהירו כי "אין שינוי ברמות אזהרות המסע במדינות השונות. רמות אלו משקפות את רמת האיום לכל מדינה. מאמצי הסיכול נמשכים כל העת בכל מקום שנדרש, גם בימים אלו".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW