כדורגל ישראליליגה לאומיתליגות נמוכות

36 כדורגלני עבר חשודים בהונאת ביטוח של מיליוני שקלים

יחידת ההונאה של משטרת ישראל חוקרת חשד להונאה של עשרות שחקני הפועל קלנסווה לשעבר, שדיווחו שפשטו רגל כשבפועל הם ניסו להונות את הביטוח הלאומי על סך מיליוני שקלים. כל הפרטים על הפרשה

יחידת ההונאה של משטרת ישראל במחוז מרכז, יחד עם חוקרי יחידת הצפון של הביטוח הלאומי, חוקרים חשד להונאה מתואמת ומתוכננת ע"י עשרות שחקני כדורגל לשעבר, שדיווחו שפשטו רגל כשפועל הם ניסו להונות את הביטוח הלאומי על סך מיליוני שקלים – כך הותר היום (רביעי) לפרסום.

לאחר מספר חודשים שאגף החקירות של הביטוח הלאומי אסף מידע אודות חשד להונאה לקבלת דבר במרמה מצד 36 שחקני כדורגל, אשר שיחקו בקבוצת הפועל קלנסווה, וניסו להונות את הביטוח הלאומי בסך מיליוני ש"ח, הועבר המידע ליחידת ההונאה במחוז מרכז של משטרת ישראל שהפכה לחקירה משותפת.

על פי החשד, קבוצת הכדורגל המנוהלת ע"י עמותת "אלאהלי כדורגל קלנסווה", דיווחה שהיא נמצאת בהליכי פשיטת רגל והגישה באמצעות העמותה לביטוח הלאומי, תביעות חוב של שחקנים ועובדים בסכום מצטבר של כ-5 מיליון ש"ח. על פי החשד, העובדים והשחקנים קיבלו את שכרם במזומן ("בשחור") וללא כל דיווח על העסקתם לביטוח הלאומי, כל זאת במטרה לקבל כספים במרמה.

כאמור, בחודשים האחרונים התנהלה חקירה סמויה, במהלכה עלו ממצאים רבים המצביעים על חשד לביצוע עבירות מרמה, זיוף, שימוש במסמכים מזויפים, קבלת דבר במרמה והגשת תביעות כוזבות לביטוח הלאומי. בתאריך 23.6.24 הפכה החקירה גלויה ושחקני קבוצת הכדורגל וגורמי הנהלה זומנו לחקירה ביחידת ההונאה במחוז מרכז, שם נחקרו ע״י חוקרי יחידת ההונאה וחוקרי הביטוח הלאומי, החקירה בעיצומה.

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW