כדורגל ישראליליגת העל

רובי קין בטוח: "שום דבר לא גמור, התקרה שלנו גבוהה מאוד"

מאמן מכבי ת''א דיבר לקראת משחק הגומלין הערב (חמישי, 20:00) מול אולימפיאקוס: ''אם נחשוב שזה גמור, תהיה לנו בעיה גדולה''. סבוריט: ''אנחנו לא צריכים לשנות את המנטליות''. גם מיץ' גולדהאר הגיע למשחק בסרביה

מכבי תל אביב יכולה לרשום הערב (חמישי, 22:00) את הישג השיא של המועדון באירופה, אם תשלים את המשימה, תעבור את אולימפיאקוס ותעפיל לרבע גמר הקונפרנס ליג. כזכור, הצהובים סיפקו הופעה קסומה בשבוע שעבר ביוון, ניצחו 1:4 וינסו לשמור על היתרון בגומלין ה"ביתי" בסרביה. גם הבעלים מיץ' גולדהאר הצטרף לקבוצה ויצפה במשחק שיתקיים במגרשה הביתי של באצ'קה טופולה, אליו יגיעו גם כ-500 אוהדים.

גם הוא הגיע. הבעלים מיץ' גולדהאר (ישי נאמן)

המאמן רובי קין התייחס תחילה לכך שרבים חושבים שהמפגש כבר הוכרע: "אני לא חושב ככה. אולימפיאקוס קבוצה ברמה גבוהה מאוד, עם שחקנים איכותיים שיכולים לפגוע בנו. חשוב שכולם יהיו מרוכזים, אם אנחנו חושבים שזה גמור אז תהיה לנו בעיה גדולה. הבהרתי את זה לשחקנים ברגע שהמשחק הסתיים, לעולם אל תחשבו כך, אנחנו צריכים להגיע ולהאמין שאנחנו יכולים לנצח כפי שאנחנו תמיד מאמינים וזו המנטליות שאנחנו מנסים להביא לפה, זו המנטליות שלי. אני מצפה למשחק".

על כך שהמאמן היריבה עשוי לבצע שינויים אמר: "ברור שנסתגל למצב כשנראה את המשחק, אני לא יודע מה המאמן שלהם יעשה, לכן בדקות הראשונות ננתח את המצב ומה הם מנסים לעשות ונצטרך להסתגל למצב. בכל הקשור לאיך שאנחנו רוצים לשחק, זה לא משפיע עלינו".

על העמידות שהראתה הקבוצה במשחק בפיראוס, אמר קין: "חוסן היא המילה שהייתי משתמש בה, הראנו רוח לחימה ונחישות לא רק לכבוש שערים אלא גם להגן, זה לא רק להבקיע שערים. הראינו רצון אמיתי כקבוצה, ביחד, ואני ממשיך להגיד את זה מהיום הראשון שלי פה, כשאתה פועל ביחד כקבוצה אתה יכול להשיג הרבה דברים וזה היה המקרה בשבוע שעבר, ונצטרך את זה גם מחר. להיות חסרי רחמים מול השער ובכל דבר, אם זה בהגנה או בכיבוש שערים".

לקראת סיום נשאל קין האם האמין שהקבוצה יכולה להגיע למקומות כל כך גבוהים וענה: "אני ממשיך להגיד כשאתה מאמין במשהו אתה יכול להשיג אותו, אני עדיין חושב שיש עוד בקבוצה הזו, הם יכולים לעשות עוד. זה תלוי בי ובצוות שלי להמשיך לדרוש זאת כל הזמן, כל יום באימון, להציב סטנדרטים גבוהים ואם נוכל לעשות את זה נוכל להשיג דברים. אנחנו לא רוצים להוריד את הרגל מהגז עכשיו. זה המסר שלי".

הבלם אנריק סבוריט אמר: "אנחנו יודעים מה הפוטנציאל של אולימפיאקוס, אנחנו יודעים שעשינו תוצאה טובה אבל לפעמים זה גם יכול לגרום לדברים רעים. אנחנו מרוכזים במשחק שלנו ואנחנו רוצים לנצח את המשחק הזה. היוונים יצטרכו לקחת סיכונים, אנחנו צריכים לשחק את המשחק שלנו, נשחק בבית פחות או יותר אז אנחנו צריכים להחזיק בכדור, לשחק את הכדורגל שלנו, להתקיף ולכבוש שערים, לנסות לעשות דברים דומים כמו במשחק הקודם. אם נעשה את זה אני מאמין שנוכל לנצח".

סבוריט סיכם: "אני יכול רק להודות למי שהגיע לסרביה, אני יודע שאלה זמנים קשים. אנחנו צריכים להיות מרוכזים במשחק שלנו, זה חשוב מאוד למועדון. אחרי 5-6 שנים במועדון, זה חשוב לי ולמועדון, והזדמנות גדולה להעפיל ולהראות שהמועדון עובד טוב, עם צוות ושחקנים מאוחדים וזו הזדמנות טובה להראות את הכדורגל שלנו. הכדורגל הישראלי? אני תמיד אומר שקבוצות כמונו, מכבי חיפה, באר שבע, בית"ר, עובדות קשה ולפעמים צריך גם קצת מזל כדי להראות לעולם שהכדורגל הישראלי יכול להגיע לרמות האלה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button