ענפים אחריםענפים נוספים

דירקטוריון הפועל: בספורטיאדה יתקיים מסלול מיוחד לנכי צה"ל

הישיבה התקיימה בנוכחות שר התרבות הספורט מיקי זוהר (''צריך להגדיל את התקציב ולחזק את המרכזים כזרוע ביצועית של המשרד"), יו''ר ההסתדרות בר דוד, יו''ר דירקטוריון הפועל ומנכ''לית מרכז הפועל

היום (רביעי) התקיימה ישיבת דירקטוריון של מרכז הפועל ובו יו"ר הפועל פרוספר בן חמו ומנכ"לית הפועל כנרת צדף הודו לארנון בר דוד, יו"ר ההסתדרות, על הסיוע והתמיכה. הישיבה התקיימה במעמד מרגש של שר התרבות והספורט מיקי זוהר, מנכ"ל המשרד כפיר כהן, ראש המטה חן אביטל ומ"מ יו"ר ההסתדרות רועי יעקב.

במהלך הישיבה הוצגו בפני השר, יו"ר ההסתדרות וחברי הדירקטוריון את הפעילות הענפה של 25,000 ספורטאי ליגה למקומות עבודה, פעילויות מרכז הפועל בחודשים האחרונים ומועד הספורטיאדה השנה. הספורטיאדה ה-41 תתקיים בתאריך 29.10.24 ותהיה בסימן חגיגות ה-100 שנה למרכז הפועל. בנוסף, בספורטיאדה הקרובה ייפתח מסלול מיוחד עבור אלפי נכי צה"ל בענפי השחייה, ריצה ואופני טנדם במטרה לנסות לסייע להם להשתלב בענפי הספורט, להשתקם ולחזור במהרה לשגרה.

בשורה נוספת עלתה לדיון היום בדירקטוריון ולראשונה מרכז הפועל יסבסד חצי מעלות הביטוח. הסבסוד מגיע באמצעות ההקצבות אותן הגדיל השר מיקי זוהר, והמרכז יסבסד באופן רוחבי לכלל אגודות הפועל 50 אחוזים מעלות הביטוח של פוליסות תאונות אישיות – אותן פוליסות שהתייקרו אשתקד בסכומים שאגודות הספורט מתקשות לממן (סבסוד בשיעור של מיליון וחצי ש"ח).

מיקי זוהר עם יו"ר ההסתדרות וחברי הדיריקטוריון (דוברות ההסתדרות)

שר התרבות והספורט מיקי זוהר אמר בישיבה: "ההסתדרות בעיני היא הגוף חשוב שמבטיח זכויות עובדים ויש לכך משמעות גדולה בעיני. אני רוצה להודות ליו"ר ההסתדרות, על שיתוף הפעולה ועל הסיוע למרכז הפועל. תמיד האמנתי בשיתופי פעולה בין השטח, הציבור והמשרד. החיבור שלי למרכזי הספורט הוא לא רק כשר, אלא גם כמי שאוהב ספורט וניהל ספורט בעבר. כנרת ופרוספר עושים עבודה מדהימה, הפועל מתחילה לצמוח וצריך להמשיך ולהעצים את הגוף הזה. בניגוד לשרים בעבר, שאולי סברו שצריך לסגור את מרכזי הספורט, אני חשבתי ההפך, שצריך להגדיל את תקציב ולחזק את המרכזים כזרוע ביצועית של המשרד".

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, פנה לשר זוהר ואמר: "אנו מעריכים ומכבדים את הפעילות שלך ואת הרוח החיובית שאתה מביא לתפקיד. ההבנה שלך לגבי חשיבות הספורט, לרבות הספורט העממי והליגה למקומות עבודה – משמעותית מאוד. דירקטוריון הפועל בראשות פרוספר בן חמו והמנכ"לית עו"ד כנרת צדף, התכנס כאן כדי להודות לך. אנו מבקשים ומאמינים שתמשיך לדאוג לספורט ולתרבות".

יו"ר דירקטוריון הפועל, פרוספר בן חמו, הוסיף: "יושבים פה חברי דירקטוריון מרכז הפועל ועובדי מרכז הפועל. הספורט הוא של כולם. בספורט אין ימין ואין שמאל – יש רק ספורט מקצועי-תחרותי, אתגרי ועממי-קהילתי, והעזרה של שר הספורט היא להצלחה של כולם. הספורט במרכז הפועל נמצא בתנופה אדירה. ההסתדרות של היום דוחפת ומקדמת אותנו, ואנו ניתן את כל מה שצריך לטובת הספורט בפריפריה ובמרכז, במרכזים ובאיגודים, לילדים ולמבוגרים".

מנכ"לית מרכז הפועל, כנרת צדף, ציינה: "שמחת להציג היום בפני שר התרבות והספורט, יו"ר ההסתדרות וחברי הדירקטוריון את הפעילות הענפה של מרכז הפעול בתחום הספורט במקומות עבודה. אני רואה בה חשיבות עליונה בחוסן החברתי וחיזוק הקשר בין העובדים בינם לבין עצמם לבין מקום העבודה. הצלחתה של קבוצה היא הצלחתה של העובדים ומקום העבודה משמש מקור לגאווה. הישיבה הזאת היא הזדמנות לומר תודה לחברי הדירקטוריון ולעובדים. המקום הזה – בית ההסתדרות – הוא הבית האבא והאמא שלנו. כך אנו מרגישים. הזיקה להסתדרות היא בעיקר בספורט העממי, כאשר 50% מפעילות מרכז הפועל היא ספורט קהילתי".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button