כדורגל ישראליליגת העל

תסכול גדול במכבי ת"א מאובדן הפער בפסגה: "משהו לא עובד"

הצהובים איבדו פער של 10 נקודות תוך מספר שבועות ובמועדון מבינים: ''יש משחקים ששום דבר לא הולך והכדור מסרב להיכנס לשער, אבל גם אותם צריך לדעת לקחת''. וגם: גמר גביע הטוטו יכול להחיות מחדש את העונה

תסכול רב – אין מילים אחרות שיכולות לתאר את הרגשות במכבי תל אביב אחרי התיקו המאופס אמש (ראשון) מול הפועל פתח תקווה. התחושות הרעות במחנה הצהוב נובעות מהעובדה שהאשראי הגדול שהיה לקבוצה  בדמות פער עשר הנקודות על מכבי חיפה, תוך ניצול יכולת רעה של הירוקים בפתיחת העונה, בוזבז לחלוטין ועכשיו למעשה מתחילה המערכה האמיתית כאשר המאבק יהיה ראש בראש וצוואר מול צוואר, עד שיתברר מי תהיה ראשונה בין השתיים שתחתוך את קו המטרה ראשונה ותזכה באליפות.

"יש משחקים ששום דבר לא הולך והכדור מסרב להיכנס לשער. זה היה מסוג המשחקים הזה", אמרו במכבי תל אביב אבל אחרים בסביבת המועדון אומרים שיש משחקים שצריך לקחת בשיניים ואפשר לנצח גם 0:1. נכון שמכבי תל אביב הגיע להרבה מאד מצבים ופעמיים פגשו כדוריו של ערן זהבי במשקוף ובקורה, אבל שוב נראה שהשחקנים בצהוב (אתמול בלבן) לא מצליחים לנצל עדיפות מוחלטת במגרש כדי להכניע קבוצה נחותה.

דן ביטון מאוכזב (ישי נאמן)

כאשר נודע לרובי קין שהמשחק יערך באצטדיון המושבה בפתח תקווה הוא עיקם את פרצופו כאשר נזכר שמשטח הדשא הזה גרוע מהמשחק של קבוצתו נגד מכבי פתח תקווה, אבל נראה ששחקניו לא התכוננו למשטח הדשא הזה שמנע מהם את משחק הצירופים והפאסים הקצרים. שחקני מכבי תל אביב לא שיחקו חכם והתעקשו שוב ושוב להיכנס עם מסירות קצרות לרחבה ולא לנצל את הכנפיים ואת הבעיטות מרחוק.

הייתה תחושה שרובי קין ישתף את עדן קארצב במשחק. קארצב ידוע בבעיטותיו החזקות מרחוק שפורמות את פקעת השחקנים של היריבה שעומדים בסביבת הרחבה ורק מרחיקים את הכדור. מוטיב המהירות שקין השליט בקבוצה ושחקניו יישמו אותו בתחילת העונה, נעלם כלא היה. אי אפשר להשוות עם סגנון משחקה של חיפה גם של ברק בכר וגם של מסאיי דגו, סגנון התקפי מהיר ושוטף, לעומת הנינוחות, הזחיחות ומשחק הצירופים והנגיעות הקטנות שלא מוסיפות דבר.

ערן זהבי מתוסכל (ישי נאמן)

מכבי תל אביב, שבאה לשחק את המשחק שלה, לא מתאימה את עצמה ליריבה מולה היא מתמודדת ומול תנאי המגרש השונים ממגרש למגרש. ההתעקשות על דריבלים והכנסת כדור לרחבה מביאה בסופו של דבר לחוסר הצלחה ולתסכול רב. לרובי קין יש הרבה מאד עבודה. מסתבר שככל שהיה פיגורה כשחקן וכאגדה, מאמן זו אופרה אחרת. עד עתה הוא נהנה מההילה סביבו ומתחילת העונה החלומית שפקדה את הקבוצה, עכשיו יצטרך להוכיח את יכול האימון שלו והקניית הידע המקצועי שלו לשחקניו.

כבר ביום רביעי תפגוש מכבי תל אביב את יריבתה מכבי חיפה בגמר גביע הטוטו. קרנו של המפעל הזה עלתה בשנים האחרונות. מעבר לפרס הכספי הגבוה, זכייה בו מצטרפת לשלל תארים הנזקפים ונספרים לכל קבוצה. זכייה בתואר זה, במיוחד מול יריבה ישירה בליגה, יכולה לתת דחיפה גדולה גם להמשך הליגה ולקבוע את המשך מגמת הקבוצות עד סיום הליגה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW