ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

תנו להן כבוד: שחר טיבי אלופת העולם, קטי ספיצ'קוב סגניתה

טיבי סיימה ראשונה גם בגמר בדגם IQ פויל, ספיצ'קוב לקחה את מדליית הכסף והן הקדימו את אמה ווילסון הבריטית שדורגה ראשונה לפני כן. בדיקת פוטו פיניש הותירה את שטיינברג מחוץ לחצי הגמר בהולנד

שליטה ישראלית מוחלטת בגלישת רוח באליפות העולם בהאג, כאשר שחר טיבי זכתה היום (שבת) בתואר אלופת העולם וקטי ספיצ'קוב סיימה עם מדליית הכסף, אחרי שיוט גמר מותח. השליטה הישראלית התקיימה לאורך כל התחרות, כאשר לשיוטי המדליות הגיעו ארבע גולשות וגולש ישראלים בדגם ה IQ פויל.

בשיוט רבע הגמר של הנשים, יצאו שרון קנטור ותמר שטיינברג למאבק בחמש מתחרות על שני כרטיסים לחצי הגמר, שם חיכו למנצחות שחר טיבי וקטי ספיצ'קוב, שזכו בכרטיס הישיר כיוון שסיימו את המוקדמות במקומות שני ושלישי. שטיינברג וקנטור זינקו מצויין וביחד עם הנרווגית הובילו את השיוט בתחילתו. רגע לפני המצוף השני התהפכה קנטור ואיבדה את המקום השני.

שחר טיבי עם המאמן שחר צוברי (sailing energy)

היא עלתה במהרה על הגלשן אבל המרחק משאר המתחרות כבר לא איפשר לה להדביק אותן ושטיינברג נשארה להיאבק על העלייה לחצי הגמר. בכניסה למצוף הרביעי פרצה הלן נוסמון הצרפתייה לראש ושטיינברג מצאה את עצמה לפתע המקום השלישי, בצמוד לגולשת הנורבגית. שטיינברג דחפה עד לקו הסיום, הייתה צמודה למקום השני אבל בפוטו פיניש נקבע כי היא סיימה שלישית ולא העפילה לחצי הגמר.

חצי הגמר של הנשים יצא לדרך עם שתי גולשות ישראליות, שזינקו היטב והובילו בתחילת השיוט. שחר טיבי התמקמה ראשונה במצוף השני, כאשר קטי ספיצ'קוב קרוב מאחוריה ושתיהן מגדילות את הפער מהנורבגית והצרפתייה. כל ששתי הישראליות היו צריכות לעשות הוא לשמור על מקומן עד לקו הסיום ולא לעשות טעויות חמורות וכך באמת קרה כאשר טיבי חוצה ראשונה את קו הסיום וקטי מאחוריה. העלייה של שתיהן לגמר הבטיחה שתי מדליות ישראליות באליפות העולם.

כמו באליפות העולם בשנה שעברה, גם הפעם שתי ישראליות בגמר, שם חיכתה להם אמה ווילסון הבריטית. הזינוק היה שייך לספיצ'קוב, שזינקה מצוין ומיד אחריה טיבי. ההובלה התהפכה לקראת המצוף השני, כאשר טיבי תופסת את ההובלה, ספיצ'קוב מיד מאחוריה והבריטית הרחק מאחור. טיבי לא עשתה טעויות, הגדילה את המרחק וחצתה את קו הסיום ראשונה וקטפה את תואר אלופת העולם. כמה שניות אחריה הגיעה ספיצ'קוב.

שחר טיבי חוגגת (sailing energy)

"אני רוצה להקדיש את הזכייה הזו ללי קורזיץ", אמרה טיבי מיד בתום השיוט, בעוד היא עטופה בדגל ישראל על סירת המאמן שחר צוברי. "ראיתי אותה זוכה באליפות העולם האחרונה שלה לפני 10 שנים והיום היא נאבקת על חייה. היא נתנה לי ולכל כך הרבה אנשים את ההשראה בחיים והאליפות הזו היא שלה, כמו שהיא שלי".

מוקדם יותר היום, יצאו למים הגברים לרבע הגמר, כאשר יואב עומר יודע שהוא צריך לסיים באחד המקומות הראשונים על מנת להתקדם. הזינוק הראשון היה במהירות עצומה, אך שני מתחרים פסלו והודחו והזינוק נפסל. בזינוק השני נשאר יואב להיאבק בארבעה גולשים בלבד. הפעם הזינוק היה נקי וארבעת הגולשים זינקו כמעט בו זמנית.

המרוץ היה צמוד יחסית עד למצוף השלישי, שם שלושה מתחרים תפסו את ההובלה בעוד עומר רודף כמה שניות מאחוריהם. הוא המשיך ברדיפה, ניצל נפילה של המתחרה הצרפתי אך לבסוף חצה את קו הזינוק שלישי, אחרי סם סילס הבריטי ולוקה די תומאסי מאיטליה. את התחרות סיים עומר במקום השישי הכללי, תוך שהוא מבטיח את הקווטה הישראלית למשחקים האולימפיים בפריס 2024.

יו"ר איגוד השייט בישראל, שי בובר: "רגעים של תהילה לשייט הישראלי! מאז לי קורזיץ לא הייתה אלופת עולם ישראלית והיום יש לנו אלופה וסגנית. מעורר השראה לראות את שחר טיבי במעמד הזה וכל הכבוד לה. ברכות למאמנים שחר צוברי וסתיו ביימל, לאלי צוקרמן המנהל המקצועי של האיגוד ולכל צוותי המעטפת וכמובן למועדון השייט אילת".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW