כדורגל ישראליליגת העל

"תחילת עידן חדש": נחתם הסכם קיבוצי חדש עם שופטי הכדורגל

עלות ההסכם היא כ-20 מיליון ש''ח, עלייה של 5 מיליון לעומת ההסכם הקודם. במסגרת ההסכם נקבעו תוספות שכר משמעותיות בכל הליגות לכלל חברי איגוד השופטים. זוארץ: ''השכלנו לשלב ידיים ולפעול יחד''

הסכם קיבוצי חדש נחתם היום (ראשון) בין איגוד שופטי הכדורגל מבית ההסתדרות הלאומית לבין ההתאחדות לכדורגל, במשרדי ההתאחדות ברמת גן. עלות ההסכם היא כ-20 מיליון ש"ח, עלייה של 5 מיליון ש"ח לעומת ההסכם הקודם.

מדובר בהסכם היסטורי עבור השופטים הזוטרים והאזוריים, בהיותו מנפץ ומעלה משמעותית את הסכום המינימלי למשחק עבור שופט, שנקבע עוד בשנות ה-90 ועמד עד לפני חתימת ההסכם על 95 ש"ח למשחק.
ההסכם נכנס לתוקפו בחודש ינואר וייפוג בעוד ארבע שנים, ביום 31.12.2027. במסגרת ההסכם נקבעו תוספות שכר משמעותיות בכל הליגות לכלל חברי איגוד השופטים, לרבות ליגות ילדים ונוער, כאשר עבור חלק מהשופטים מדובר על שדרוג שמהווה כמעט הכפלה של השכר.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ: "אני מברך על השותפות, על ההסכם ארוך הטווח ועל ההשקעה בעתיד השיפוט. השכלנו לשלב ידיים ולפעול יחד – ההתאחדות לכדורגל, איגוד השופטים וארגון השופטים – במטרה לא רק להעניק תשלום הוגן למי שכבר חלק מעולם השיפוט, אלא גם כדי להבטיח הצטרפות של עתודה איכותית, שתראה בעולם השיפוט זירה מקצועית עם דרך ועתיד. אני מודה למנכ"ל ניב גולדשטיין, לגזבר ההתאחדות דודי גיל, לראשי האיגוד ולנציגי הארגון על גיבוש ההסכם עליו חתמנו היום ובטוח כי הכדורגל ייצא נשכר".

יו"ר איגוד השופטים, גיורא ענבר: "מדובר בהסכם דרמטי שאנו תקווה שיהווה תחילתו של עידן חדש ומקצועי של שופטי ושופטות הכדורגל בישראל. אני מודה לכל מי שעסק במלאכה והביא לחתימה על ההסכם ובעיקר מבקש להודות ליו"ר ההתאחדות, מר משה שינו זוארץ ולגזבר ההתאחדות דודי גיל, שבזכותם ההסכם משנה המשחק הזה נחתם".

מנכ״ל איגוד השופטים, יריב טפר: "אני מבקש להודות גם ליו"ר ועד השופטים מר משה בוחבוט על שיח ומו"מ מכבד וענייני אשר לא מעט בזכות התנהלותו וההסתדרות הלאומית הגענו לתוצאה המיוחלת על ידי כל הצדדים. עכשיו הזמן שיצטרפו שופטים ושופטות חדשים ולשדרוג יכולות מקצועיות".

יו"ר ועד איגוד השופטים, משה בוחבוט: "הכדורגל הישראלי מרוויח בגדול מההסכם החשוב הזה. אני רוצה להודות לכל השותפים לדרך מההתאחדות לכדורגל ולחברי הוועד שעבדו ימים ולילות להשגת הסכם קיבוצי שמשנה את תנאי ההעסקה של שופטי הכדורגל בישראל בצורה משמעותית. אני מודה באופן אישי לאלי גל מההסתדרות הלאומית שסייע מאוד וכעת נמצא בלחימה בעזה. מאחל שישוב בשלום עם כל חיילי צה"ל״.

יו"ר ההסתדרות הלאומית, יואב שמחי: "אין כדורגל בלי שופטים ברמה הגבוהה ביותר. אנחנו גאים לקחת חלק בהסכם שמסדיר ומשדרג את תנאי השופטים ומבטיח להם זכויות ומעמד מקצועי מכובד. מדובר בבשורה עבור מאות שופטים צעירים שרואים את עצמם מתפתחים למקצוענים בענף".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW