כדורגל ישראלינבחרת ישראל

תורג'מן: "עדיין אין לי שערות לבנות, אנחנו באים לעשות היסטוריה"

נבחרת ישראל תפגוש הערב (19:00) את נבחרת צ'כיה במשחק שבו היא חייבת ניצחון כדי לעלות לרבע גמר היורו עד גיל 21. קארצב: ''צריכים לבוא סופר מוכנים''. למקין: ''זה אחד המשחקים הקשים שלנו בקריירה''

הנבחרת הצעירה של ישראל תעלה הערב למשחק נגד צ'כיה (רביעי, 19:00, אצטדיון ראמז שנגליה שבכותאיסי) במחזור הנעילה בשלב הבתים של יורו הצעירות, שיקבע האם הנבחרת תעלה לראשונה בהיסטוריה לרבע הגמר. צ'כיה זקוקה לתיקו בלבד כדי לעלות לשלב הבא.

ישראל חייבת לנצח כדי לשמור על סיכוי לעלות, כאשר שלוש נקודות יספיקו לה אם גרמניה תמעד מול אנגליה או תסיים בהפרש שערים נחות משל גיא לוזון. משחק רבע הגמר ייערך באצטדיון הגדול של טביליסי, בוריס פיצ'חדזה, לאחר שאופ"א והמארגנים נעתרו לבקשת ההתאחדות הגיאורגית עם העפלת הנבחרת לשלב רבע הגמר והחליפה את האצטדיון המארח שאמור היה להיות אצטדיון משקי הקטן יותר. ישראל או צ'כיה הן אלו שייפגשו את גיאורגיה במשחק במוצ"ש. 

האימון, שנערך פעם שנייה ברציפות במתקן האימונים החדש בעיירה צקאטלובו, היה באווירה טובה במיוחד ונראה שגיא לוזון וחניכיו מגיעים מוכנים לקרב הגורלי נגד הצ'כים. מאמן הנבחרת ייהנה מסגל מלא אחרי שעדן קארצב חוזר מהרחקה, ולאחר שאף אחד מהשחקנים שהיו בסכנת הרחקה לא ספגו כרטיס צהוב במחזור הקודם מול אנגליה. לפי התרגול באימון יעבור לוזון לשיטת יהלום, כאשר עומרי גאנדלמן ועדן קארצב ישחקו. ארד בר  יחליף את איתן אזולאי בהרכב משיקולים טקטיים, בעוד שמקדימה יעלה בפעם הראשונה ב-11 עידן טוקלומטי לצד אוסקר גלוך ודור תורג'מן.

עדן קארצב (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

עדן קארצב אמר לקראת המשחק: "אנחנו צריכים לבוא סופר מוכנים למשחק הזה, במאה אחוזים, דרוכים, לעשות את העבודה שלנו מה שמצפים מאיתנו ואנחנו נתכונן היום כמו שצריך. החבר'ה לקחו מנוחה אחרי המשחק האחרון, התאוששנו נגיע חדורי מטרה במאה אחוז כדי לקחת את שלוש הנקודות האלה ולעלות שלב. הייתי בסערת רגשות ביומיים האחרונים אחרי ההרחקה. זה חוסר מזל, למדתי מהטעות הזאת. זה עוד משהו שמחשל אותי במהלך הקריירה ואני מגיע מוכן למשחק הזה".

קארצב הוסיף: "לא מתייחסים יותר מדי לצ'כים, מתייחסים לעצמנו. כמובן שהם נבחרת טובה, לא סתם הם ניצחו את הגרמנים. נבחרת שלא הפסידה כמעט שנתיים במשחקי אימון, בכל הדרך שלהם, אי אפשר לזלזל בהם. כבודם במקומם מונח, אבל אנחנו נבוא לעשות את העבודה שלנו ולהתעסק בעצמנו. אנחנו לומדים מכל נבחרת, יש לנו אנליסטים שעובדים 24/7 בשעות-לא שעות. ערכנו היום שתי אסיפות, גם אתמול, אנחנו מתכוננים ולומדים מה אפשר לעשות נגדם. אנחנו סומכים על הצוות שלנו ועל השחקנים שיש פה, חבר'ה אינטליגנטיים מאוד שיודעים לתת מעצמם. אני בטוח מאוד שנעשה את העבודה שלנו, נצא עם 3 נקודות וכולם יהיו שמחים מהמשחק הזה".

הקשר סיכם: "אני חושב שזה יוכרע לפי הרצון. במשחקים כאלה, כמו בכל שאר המשחקים, אין הבדלי רמות משמעותיים. כמובן שיש את האנגלים שהם רמה אחרת ואולי עוד נבחרת אחת בטורניר הזה, אבל כמעט לא רואים הבדלים במשחקים האלה ואין קבוצה נחותה מהשנייה. זה מוכרע על כל דבר קטן, על כל 50/50 קטן זה מוכרע ברמות האלה. אני חושב שאנחנו יכולים לבוא ולעשות את זה, אנחנו צריכים לבוא לעשות את זה ואנחנו נעשה את זה גם. זה חלום שלנו להגיע למקום הזה, אנחנו מסתכלים לפני הטורניר לנקודה שהגענו היום זה מקום שכן היינו רוצים להיות בו כי אנחנו תלויים רק בעצמנו. אנחנו חושבים שנעשה את זה ובטוחים בעצמנו. אני לא אוהב לחשוב על זה שאני לא תלוי בעצמי, אני רוצה להיות תלוי בעצמי ולדעת שניצחתי ועשיתי את מה שצריך לעשות. מה שיקרה שם (אנגליה – גרמניה) זאת החלטה של אלוהים למעלה, אם לעזור לנו או לא, אבל אני בטוח שאם אנחנו ננצח, נהיה בשלב הבא, רבע הגמר".

סתיו למקין (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

סתיו למקין הוסיף: "ידענו מראש שכל נבחרת בבית הזה היא נבחרת מצוינת ואנחנו נתכונן היום כמו שצריך. אני מאמין שהיום בערב נעשה את כל ההכנות וכבר התחלנו. אני לא יכול להגיד בדיוק מה הנקודות החזקות שלהם, הם נבחרת שמשחקת מאוד על מעברים וזה מה שאנחנו יודעים עליהם. הם נבחרת מאוד פיזית ונצטרך לנצח אותם בחוזקות שלהם, פיזיות, מהירות ואגרסיביות. ההפסד לאנגליה לא פגע לנו בביטחון, ידענו שאנחנו באים למשחק אחד הקשים של כולנו פה בקריירה עד עכשיו".

למקין הוסיף: "אני חושב שלקחנו מזה את הדברים הטובים שכמה שהם היו יותר טובים מאיתנו, הם בקושי הגיעו למצבים. אנחנו יודעים שאנחנו יכולים לנצח את צ'כיה בכל משחק נתון ואנחנו באים לנצח ולעבור שלב. אני חושב שכולנו פה היינו קונים משחק אחרון על העלייה, גם במונדיאליטו היינו באותו מצב. גם כשעל הנייר נראה ששיחקנו יותר טוב, היינו באותו מצב שאנחנו חייבים לנצח את המשחק האחרון ולהם היה מספיק תיקו. היינו עם אותו מספר נקודות. אני מאמין שכולם מאמינים שזה אפשרי ואנחנו באים לנצח ולעבור שלב. אני לא חושב שזה ישפיעו מנטאלית על מישהו. אני וכל השחקנים והצוות מאמינים שאנחנו נעשה היסטוריה".

החלוץ דור תורג'מן סיכם: "אני שמח שהרגלתי אתכם לדברים מיוחדים, אני בא לעשות את העבודה שלי על המגרש, לשחק כמו שאני יודע ומקווה לעשות תוצאה טובה. אנחנו באים לנצח ולשחק את הכדורגל שלנו, להראות שמגיע לנו לעלות לשלב הבא ואנחנו מקווים לעשות את זה. צ'כיה נבחרת מאוד חזקה, משחקים מאוד אגרסיבי, אנחנו באים לשחק את הכדורגל שלנו. בגלל שאני צעיר עדיין לא צומחות שיערות לבנות מהלחץ, אבל צריך לדעת לעמוד במעמדים האלה, להראות את היכולת שלך גם במעמדים האלה, לחץ כזה. כל פעם עושים סוויץ', טוב שיש משחק כל שלושה ימים כדי להראות שאפשר לשפר את מה שעשינו במשחק הקודם ונבוא לנצח. באים לעשות היסטוריה".

הרכב משוער: דניאל פרץ, כארם ג'אבר, גיל כהן, סתיו למקין, רוי רביבו, עדן קארצב, עומרי גנדלמן, ארד בר, אוסקר גלוך, עידן טוקלומטי, דור תורג'מן.

המאמן גיא לוזון (אסי קיפר, ההתאחדות לכדורגל)

בצד הצ'כי מודעים לעובדה שנקודה תספיק להם להבטיח את המקום השני בבית ולרשום העפלה מדהימה לשלב הרבע הגמר. הניצחון במחזור הקודם 1:2 על גרמניה שם את הנבחרת הצ'כית בעמדה נהדרת להעפלה, כשהיא תוכל לרשום עלייה ראשונה משלב הבתים מאז הטורניר שנערך ב-2011. בשלושת המשחקים האחרונים של הנבחרת הצעירה של צ'כיה היא לא הפסידה, אך בשני הטורנירים האחרונים בהם השתתפה היא רשמה הפסדים במחזור הסיום של שלב הבתים, במה שעשוי לתת מקום לאופטימיות בקרב השחקנים של גיא לוזון.

הרכב משוער: ויטסאלב יארוש, אדם גבריאל, מרטין ויטיק, רובין הרנאץ', מיכאל פוקאלה, מתאיי ואלנטה, לוקאש צ'רב, יאן ז'מבורק, ואסיל קושיי, אדם קראבק, ואצלב סייק.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW