ספורט אולימפיענפים אחרים

תומר זלצמן ייצג את ישראל באופני הרים במשחקים האולימפיים

רוכב אופני ההרים יתחרה במשחקים האולימפיים בקיץ הקרוב בפריס בתחרות הקרוס קאנטרי (XCO): ''זה כבוד גדול והתרגשות עצומה לייצג את המדינה על הבמה הגדולה בעולם, הגשמה של חלום אישי בן שנים רבות''

רוכב אופני ההרים תומר זלצמן נבחר היום (שלישי) לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים פריס 2024. זלצמן ייצג את ישראל בתחרות הקרוס קאנטרי (XCO) והבחירה בו נערכה בסיום שנתיים של תחרויות מבחנים.

זלצמן, 25, מיובלים שבמשגב, החל את דרכו בענף בגיל 8 במועדון טימשגב. הוא החל לרכב ביחד עם גיל לי גונן, תחת המאמן עוז דודאי וכבר בגילאי נוער התבלט, כשסיים חמישי באליפות אירופה ובמקום ה-12 באליפות העולם. בשנת 2001 סיים חמישי באליפות אירופה ותשיעי באליפות העולם בקטגוריית U23. הוא רוכב כיום במועדון SRT.

תומר זלצמן (Armin M. Kustenbruck)

זלצמן קיבל מוקדם יותר היום את ההודעה על בחירתו ואמר: "זה כבוד גדול והתרגשות עצומה לייצג את המדינה על הבמה הספורטיבית הגדולה ביותר בעולם וזו הגשמה של חלום אישי בן שנים רבות בשבילי. כאשר ארכב עם הדגל על המדים זה לא יהיה רק עבור תומר בן ה-15, אלא בעבור המדינה שלי ולכבודה, כי הייצוג שלנו בעולם זה מה שנותן לי את המוטיבציה, בעיקר במצב הנוכחי. אני רוצה להודות למאמן האישי שלי ביורן קפקא, לתזונאית רוני פישמן, לפסיכולוג אמיר שני, למנהל קבוצת SRT בנימין שמידט ולמשפחה שלי".

התחרות על הכרטיס לפריס בן תומר זלצמן וגילי גונן התקיימה בשנתיים האחרונות, בהתאם למתווה שנקבע על ידי איגוד האופניים בישראל. שני הרוכבים דורגו על בסיס דירוג השיא העולמי שלהם בשנתיים אלה, ההישגים בתחרויות המטרה ב-2023 וב-2024 ובניקוד שניתן על ידי ועדת הסגלים של האיגוד. זלצמן הקדים את גונן בכל התחרויות בהן השתתפו השניים במהלך שנת 2024 ובסופו של דבר הבטיח את מקומו בפריס בגביע העולם שהסתיים שלשום בצ'כיה, תוך שהוא משיג את תוצאת השיא שלו במעמד זה, מקום 32.

תומר זלצמן (צילום: ניר לביא)

מנכ"ל איגוד האופניים בישראל, ירדן גזית: "ברכות לתומר זלצמן על קמפיין מוצלח והתעלות ברגע האמת. אנחנו מאמינים שתומר בדרך הנכונה וימשיך להתעלות גם במשחקים האולימפיים. ברכות גם לגיל לי גונן על מאבק ספורטיבי נהדר. גיל לי אסף ניקוד משמעותי על מנת להעניק לישראל את כרטיס הכניסה לפריס והוא ראוי לכל הערכה. בימים הקרובים נכריז על הרוכב והרוכבת שייצגו אותנו באופני כביש במשחקים ונוכל סוף סוף להציג את כל נבחרת האופניים לפריס שתמנה רוכבת ושלושה רוכבים".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW