ליגת העל

תומר גינת בכה: "אין לי אפילו מילים לתאר כמה שזה כואב"

הפועל ת''א לקחה קשה את ההפסד למכבי ת''א בסדרת גמר הפלייאוף. גינת: ''סיימנו עונה עם שברון לב, צריכים לקום מזה''. פרנקו ביקר: ''הרגשתי יהירות מצד השופטים, זכות לאמן את החבר'ה הללו''

הפועל תל אביב הייתה במרחק נגיעה הערב (שלישי) מאליפות שישית בהיסטוריה וראשונה מאז 1969 אחרי שביצעה קאמבק ענק ביד אליהו וכבר עלתה ליתרון מול מכבי תל אביב בדקות הסיום, אבל בסופו של דבר הפסידה 94:90 וראתה את יריבתה העירונית חוגגת אליפות מספר 56 בתום סדרת גמר טעונה במיוחד. מספר שחקנים אדומים התקשו לקבל את ההפסד, כאשר תומר גינת וג'ורדן מקריי נראו ממררים בבכי.

המאמן דני פרנקו אמר במסיבת העיתונאים: "קצת קשה לי לסכם אחרי משחק כזה. היינו ברבע שלישי לא טוב הגנתית, נתנו למכבי לייצר איזושהי ריצה. כשמכבי עלו ליתרון ידענו שאפשר לחזור למשחק וכמו גדולים חזרנו למשחק. לי לא היה ספק שהשחקנים מאמינים, הם הראו את זה על המגרש. כואב לי כי באנו לפה לקחת את התואר הזה. באנו לפה והרגשנו שווים, הרגשנו ראויים. היה משחק קשוח לשתי הקבוצות. המשחק היותר טוב מכל המשחקים שהיו בסדרה, מבחינתנו זה כבר מאוחר, יכולנו לשמור על קור רוח, אבל בסופו של דבר המשחק הזה יכול היה ללכת לשתי הקבוצות".

מאמן הפועל ת"א, דני פרנקו (שאול גרינפלד)

פרנקו המשיך: "דברים קטנים הכריעו, באמת דברים קטנים. שריקות זולות, סל של בונזי שהיה בוודאות אחרי הזמן ולא הלכו לבדוק, הרגשתי יהירות מצד השופטים, היו צריכים לבדוק את זה. החמישית של אונואקו. אני לא מאשים את השופטים, אבל לא קיבלנו את הקרדיט והכבוד שהיינו צריכים לקבל. אלה מהשופטים הטובים שלנו וזה לא היה צריך לקרות. גאה בשחקנים שלי, אני מאוד גאה באוהדים שלנו, באווירה שהם יצרו פה, אני לא מאשים אותם בשום דבר, באו והלכו עם הקבוצה שלהם. יש פה דם רע באוויר, הוא מלפני שאני נולדתי, הם היו שם בשבילנו, נתנו לנו אנרגיות לחזור למשחק. הייתה לי זכות לאמן את החבר'ה האלה. כיף גדול וזכות גדולה להיות עם תומר ובר, הייתה לנו חבורה מיוחדת, עשינו מסע ארוך מאוד, הגענו ליום האחרון של השנה, בקיץ היינו חותמים על זה. חסר לנו קצת, נתאושש מהיום הזה, ונביא את הפועל תל אביב בשאיפה יותר טובה לקראת ההמשך שנמשיך להגיע למעמדים האלה. פספסנו אבל נמשיך להגיע".

המאמן סיכם: "זה לא נכון לזרוק את המשחק על השופטים. ספי, עמית ועומר הם מהבכירים של השופטים. כמו שהשחקנים והמאמנים עושים טעויות, גם שופטים טועים. היו שם שני מהלכים שהפכו משחק של 5 ל-10. הייתה תמיכה גדולה של הקהל, שמנו הכל בצד וחזרנו למשחק, זה בסוף היה מהלך אחד, היה לנו חסר מהלך אחד. הגיע להם לקחת את זה, הם קבוצה טובה מאוד. עדיין מוקדם לדבר על השנה הבאה. בסופו של דבר, גם ביורוקאפ על יחס פנימי סיימנו במקום השלישי ולא בשני, משחק אחד יכל לשים אותנו ברבע גמר בבית, וזה נכון גם על הליגה הישראלית, היינו צריכים עוד משחק שניים בעונה וזה קשה לעשות את זה, המשחקים המשמעותיים זה לנצח בגן נר ובאילת, ולהגיע לפה. קרדיט גדול לשחקנים על ההופעה שלהם".

ג'ורדן מקריי בוכה (שאול גרינפלד)

גם תומר גינת דיבר ואמר: "אני חושב שהביתיות היא בהחלט דבר משמעותי מאוד, היינו פה לא יודע כמה זמן כשהובלנו ב-2 הפרש, זה משחק שיכול היה ללכת לשני הצדדים. הם עשו מהלך או שניים יותר גדולים, בזמן חשוב. פספסנו את זה. הפועל תל אביב השנה, מעבר לעונה הטובה שהיא עשתה, מבחינה מקצועית, כמועדון הצלחנו לשנות משהו בתפיסה של האוהדים, אם זה של הענף באופן כללי. להגיע לפה למשחק שלישי בגמר פלייאוף, עם התקפה בסוף על האליפות, זה דבר יפה, חבל. היינו שם, כואב מאוד. השנה האחרונה הייתה מאוד מורכבת מבחינתי, מאוד אמוציונאלית, אחרי הבחירה שעשיתי בקיץ, הגעתי עם הרבה ציפיות מהסביבה וגם מעצמי, היו לא מעט רגעים בעונה שהרגשתי שאני צריך להוכיח משהו למישהו, לא תמיד היה לי קל להתמודד עם זה. היה לי חשוב מאוד שהפועל תל אביב תצליח בכל מחיר, לא משנה מה זה אומר".

גינת סיכם: לפני המשחק היום, כל הסדרה הזאת, בסוף זה סיפור, הפועל תל אביב חוזרת לסדרת גמר נגד מכבי, זה סיפור, גם מבחינתי באופן אישי, וגם למועדון". "התחלנו תהליך, התחילו בלעדיי בשנה שעברה, אני נהניתי מכל רגע עם האנשים האלה, עם דני, עם רמי, עם כל מי שמעורב במועדון הזה, עם החברים שלי לקבוצה. אין לי מילים כמה זה כואב הפספוס הזה, כי הרגשנו שיש לנו משהו פה, פספסנו את זה על הדברים הקטנים. הציפו אותי הרבה רגשות, אבל אם מסתכלים על העתיד, המטרה בסוף זה להביא את הפועל תל אביב למעמדים האלה פעם אחרי פעם, אני מקווה שעם הניסיון והתחושות שאנחנו לוקחים מזה, נהיה חכמים יותר ומנוסים יותר וטובים יותר. העתיד שלי? לא יודע להגיד חצי שעה אחרי הבאזר מה יהיה בעונה הבאה, אני אוהב את האנשים והשחקנים פה, יש פה קבוצה מצוינת ושחקנים מצוינים. נראה לאן הקיץ יילך, סיימנו עונה עם שיברון לב, ונקום מפה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button