כדורגל ישראליליגת העל

תובע ההתאחדות הגיש ערעור על העונש שהוטל על מכבי חיפה

אחרי שעונש הורדת שתי הנקודות על תנאי בעקבות השלכת האבוקות לא הופעל והירוקים ספגו קנס של 60 אלף ש''ח, תובע ההתאחדות החליט לערער על העונש, כשהדיון בנושא יתקיים ביום רביעי הקרוב. מה הנימוקים לערעור?

תובע ההתאחדות לכדורגל עו"ד ניר רשף הגיש היום (ראשון) ערעור על החלטת בית הדין המשמעתי בעניין מכבי חיפה. הדיון יתקיים בבית הדין העליון ביום רביעי הקרוב בשעה 13:30. כזכור, נגד הירוקים עמד עונש על תנאי של הפחתת שתי נקודות ליגה בגין התפרעת אוהדים בנסיבות מחמירות, אך למרות שזה היה הסעיף עליו עמדו לדין בעקבות אירועי משחק "אלוף האלופים" מול בית"ר ירושלים, התנאי לא הופעל והירוקים ספגו קנס כספי של 60 אלף ש"ח בלבד משום שבית הדין קבע כי לא מדובר ב"נסיבות מחמירות".

בנימוקי הערעור נכתב: "ההתאחדות תטען כי שגה בית הדין המשמעתי בקובעו כי מדובר בעבירה של התפרעות אוהדים שלא בנסיבות מחמירות. ההתאחדות תטען כי שגה במיוחד בית הדין קמא בנימוקים העובדתיים והמשפטיים אשר הובילו אותו לקביעה שגויה זו. המערערת תטען כי ההחלטה שיצאה מלפניו של בית הדין המשמעתי יוצרת תחושה קשה של פערים בענישה בין קבוצות שונות באירועים דומים ורק מטעם זה לא היה מקום לקבלה ובוודאי שלא על בסיס המסקנות והנימוקים שנקבעו בהחלטה. המערערת תטען כי מדובר בהחלטה הפוגעת בעקרון האחידות והשוויון בין הנאשמים".

האבוקות של אוהדי מכבי חיפה (אליאב אוזן)

עוד נכתב בערעור: "בית הדין העליון בערעור מכבי תל אביב על הרשעתה בנסיבות מחמירות קבע: 'אין ספק כי במקרה דנן מדובר בנסיבות מחמירות נוכח כמות האבוקות והשלכת חלק מהן לתוך תחומי המגרש. אם אילו אינן נסיבות מחמירות לא נדע נסיבות מחמירות מהן'. גם בערעור הפועל באר שבע על הרשעתה בנסיבות מחמירות קבע בית הדין כי הודלקו אבוקות רבות אשר חלקן הושלכו אל כר הדשא. בית הדין המשמעתי עצמו הרשיע את בית"ר ירושלים בעבירה בנסיבות מחמירות מבלי שקבע את מספר האבוקות".

תובע ההתאחדות הוסיף: "צא ולמד. קבוצות מורשעות בהתפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות בעבירות פירוטכניקה ללא קשר למספר האבוקות שהודלקו, במיוחד כשחלקן משלך אל הדשא וגורם להפסקת המשחק". ההתאחדות תטען כי מדובר בהחלטה שפוגעת באחידות הענישה ובשוויון בין נאשמים שונים. בנוסף, לפי כתב הערעור, ההחלטה יוצרת תחושה קשה של פערים בענישה בין קבוצות שונות באירועים דומים. כמו כן, ההתאחדות טען שבית הדין טעה שלא קיים הליך חקר אמיתי.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW