כדורסלליגת העל

תובע האיגוד דורש: שני רדיוסים למכבי ת"א, הרחקה לאונואקו

התובע, עו''ד איתמר ליפנר, פרסם את כתב האישום על אירועי משחק 3 בגמר הפלייאוף. הסנטר מואשם בתקיפת שופט ויספוג קנס והרחקה ממספר משחקים, גם האדומים יעמדו לדין ועלולים לספוג עונש סגירת יציעים

תובע איגוד הכדורסל, עו"ד איתמר ליפנר, פרסם היום (רביעי) את מסקנותיו בעקבות אירועי המשחק השלישי בסדרת גמר הפלייאוף בין מכבי תל אביב להפועל תל אביב שהתקיים אתמול בהיכל מנורה מבטחים. התובע דורש להטיל על הצהובים עונש רדיוס של 2 משחקים בפועל במרחק של 50 קילומטרים ומעלה, כאשר בנוגע לאדומים דורש תובע האיגוד לסגור את היציע מערבי של אוהדי הפועל תל אביב בהיכל קבוצת שלמה לשני משחקים בגין עבירה לכאורה על תקנון המשמעת. בנוסף, צ'ינאנו אונואקו יעמוד לדין בעקבות התנהגות בלתי ספורטיבית ועלול לספוג קנס כספי והרחקה ממספר משחקים בפועל. הדיון יתקיים ביום חמישי הבא בשעה 15:30 והוא יכלול הדיונים שנוגעים לכל משחקי הסדרה.

במכתב שהוציא עו"ד ליפנר נכתב: "קיבלתי לעיוני את דו"ח השיפוט ואת דו"ח המשקיף ממשחק 3 של סדרת הגמר בליגת העל לשנת 2023 אשר מתארים אירועים חמורים שאירעו במשחק. מהדו"חות עולה כי בדקה 8:40 לרבע הראשון הודלקו אבוקות על ידי אוהדי הפועל תל אביב. האבוקות לא גרמו להפסקת המשחק. בדקה 7:50 לרבע הרביעי הושלכו מציתים מיציע אוהדי מכבי תל אביב לעבר ספסל שחקני הפועל תל אביב. המשחק הופסק למשך 2 דקות עקב כניסת צלמים, מאבטחים, ואנשים לא מזוהים לפרקט סמוך לספסל הפועל תל אביב באופן שלא אפשר את חידוש המשחק. במקביל להתרחשות נזרק מצית וכן מקל של דגל למשטח מכיוון יציע אוהדי מכבי ת"א. בסיום הזמן החוקי של המשחק הודלקו אבוקות על ידי אוהדי מכבי תל אביב".

האבוקות של אוהדי הפועל ת"א בדרבי (שאול גרינפלד)

עוד נכתב: "בנוסף, מדו"ח השיפוט עולה כי עם סיום המשחק, בעת שהשופטים היו עדיין במרכז המגרש והחלו לצעוד לכיוון הירידה לחדרי הלבשה, שחקנה של הפועל תל אביב, צ'ינאנו אונואקו (להלן: ‘השחקן’), התפרץ בזעם לכיוון השופט ספי שמש בצעקות (תוכן הדברים עצמו לא נקלט עקב הרעש הרב שהיה מסביב), נפנופי ידיים ומבט מאיים, בניסיון להיצמד אליו פיזית. חבריו של השחקן לקבוצה (בעיקר ג'ורדן מקריי), עמדו חוצץ בינו ובין השופט ספי שמש וניסו לדחוף אותו לאחור, אך הוא שב וניסה להגיע פיזית לשופט לפחות פעמיים נוספות, תוך שהוא מזיז אותם הצידה, עד שהשופטים הצליחו לפלס דרכם לכיוון הירידה לחדרי ההלבשה. לאור האמור אני מחליט להעמיד לדין את הפועל תל אביב בגין עבירה לכאורה על סעיף 22(יד) לתקנון המשמעת ו/או סעיף 22(טז) לתקנון המשמעת".

ליפנר סיכם: "אני מבקש מבית הדין להורות על סגירת היציע המערבי של הפועל תל אביב לשני משחקים. אני מחליט להעמיד לדין את מכבי תל אביב בגין עבירה לכאורה על סעיף 22(יד) לתקנון המשמעת ו/או סעיף 22(טז) לתקנון המשמעת. אני מבקש מבית הדין לגזור על הקבוצה שני משחקי רדיוס בפועל, שלא יפחת מ 50- קילומטר. בכל הנוגע לשחקן, אני מחליט להעמידו לדין בגין עבירה לכאורה על סעיף 20(ג) לתקנון המשמעת (התנהגות בלתי ספורטיבית) ו/או סעיף 20(ה) לתקנון המשמעת (פגיעה גופנית בשופטי המשחק). אני מבקש מבית הדין לגזור על השחקן קנס כספי וכן הרחקה ממספר משחקים אשר יקבע בית הדין. אני מותיר את קביעת גובה הקנס לשיקול דעת בית הדין".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW