כדורגל ישראליליגת העל

יופחתו עוד נקודות? מכבי חיפה ובית"ר י-ם לדין בנסיבות מחמירות

תובע ההתאחדות החליט להעמיד את הירוקים לדין עקב הדלקת פירוטכניקה והשלכת אבוקה לדשא שגרמה לעצירת המשחק. נגד הקבוצה עומד עונש על תנאי. בנוסף, מכבי ת''א תעמוד לדין עקב התפרעות אוהדים בסמי עופר

תובע ההתאחדות עו"ד גלעד ברגמן החליט היום (ראשון) להעמיד את מכבי חיפה לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות ואת מכבי תל אביב בגין התפרעות אוהדים, בעקבות אירועי המשחק בין השתיים ביום שני האחרון. הדיון יתקיים ביום רביעי בשעה 16:00, כאשר נגד הירוקים – שכבר הופחתה להם נקודה אחת בפועל – יש עונש על תנאי של הפחתת נקודה נוספת.

כזכור, כאשר למכבי חיפה הופחתה נקודה בפועל בתחילת העונה, הוחלט כי "ההפחתה על תנאי של הנקודה הנוספת מהווה אף היא גורם מרתיע מבחינת האוהדים ומעניקה למכבי חיפה תמריץ והזדמנות אחרונה לשיפור מערכתי של המאבק בהתפרעויות, ככל שהדבר נוגע להימנעות מהפחתה בפועל של הנקודה הנוספת. אם אוהדי הקבוצה המתפרעים לא יתעשתו במהרה ולא ישכילו לשנות את דרכם, הם עלולים להוביל להפעלת העונש המותנה ולהפחתת הנקודה הנוספת". בפסק הדין של בית הדין העליון, שניתן ב-11 בספטמבר 2023, נכתב: "העונש המותנה יחול אם מכבי חיפה תורשע בעבירה כלשהי של התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות במהלך התקופה של שנה אחת מיום פסק דיננו זה".

אבוקות של אוהדי מכבי חיפה (ישי נאמן)

בדו"ח השופט נכתב: "45 שניות מפתיחת המשחק, הודלקו עשרות אבוקות ביציעי אוהדי שתי הקבוצות (יציע דרומי אוהדי מכבי תל אביב, יציע צפוני אוהדי מכבי חיפה), כמו כן, אבוקה אחת דולקת הושלכה לתוך רחבת ה-16 הצפונית מכיוון אוהדי קבוצת מכבי חיפה (יציע צפוני), עקב כך, חידוש המשחק התערב בדקה שלמה עד לפינוי האבוקה מכר הדשא על ידי איש הביטחון".

המשקיף כתב: "עם פתיחת המשחק בדקה הראשונה, הודלקו אבוקות בהתאם לפירוט הבא: ביציע הצפוני אשר אוכלס באוהדי קבוצת מכבי חיפה הודלקו עשרות אבוקות, להערכתי כ-40 (זו הכמות שהספקתי לספור מהזמן שהודלקו ועד שחלקם כבו). אבוקה אחת אף הושלכה מהיציע הצפוני שאוכלס באוהדי קבוצת מכבי חיפה לכר הדשא, לרחבת השער של מכבי חיפה וגרמה לעצירת המשחק לכדקה עד שהאבוקה כבתה. ביציע הדרומי שאוכלס באוהדי מכבי תל אביב הודלקו עשרות אבוקות, להערכתי כ-20 (גם במקרה זה זו הכמות שהספקתי לספור)".

אבוקות של אוהדי בית"ר ירושלים (ליאת אבשלומי)

במקביל, תובע ההתאחדות החליט להעמיד את בית"ר ירושלים לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות ופגיעה על ידי אוהדים, בעקבות אירועי המשחק אתמול. הדיון יתקיים ביום רביעי בשעה 16:30. בדו"ח השופט נכתב כי בדקה ה-11 הודלקו עשרות אבוקות ושני רימוני עשן ביציע המזרחי, כאשר מספר אבוקות נזרקו לדשא והמשחק הופסק לדקה. בדקה ה-15 הודלק רימון עשן צהוב נוסף, כאשר בדקה ה-45 נזרקו חפצים לעברו של ענאן חלאיילי, כולל מספר מצתים. בנוסף, בדקות 63, 83 ו-88 נזרקו כוסות שתייה שחלקן נחתו על הדשא, אחת כוונה למאמן הירוקים מסאי דגו ואחת מהן פגעה בגבו של הקוון.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button