כדורגל ישראליליגיונריםליגת העל

שר הספורט זוהר מבקש לשלול את אזרחותו של עטאא ג'אבר

לאחר שקפטן הנבחרת הצעירה לשעבר עמד דקת דומיה לזכר ההרוגים בעזה ושר את ההמנון הפלסטיני, השר זוהר פנה לשר הפנים בבקשה לשלול את אזרחותו: ''זו תמיכה באויב. צריכה להיות אפס סובלנות לתומכי טרור''

שר התרבות והספורט מיקי זוהר פנה הערב (שני) לשר הפנים משה ארבל בבקשה לשלול את אזרחותו של שחקן הכדורגל עטאא ג'אבר, שבמשחק מוקדמות גביע העולם 2026 באיחוד האמירויות, שם ייצג את נבחרת פלסטין הביע ג'אבר הזדהות עם האויב כאשר עמד דקת דומיה לזכר "הקורבנות בעזה", תוך התעלמות מהנרצחים בצד הישראלי והזדהות עם ארגון הטרור הנאצי חמאס.

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר (ליאת אבשלומי)

בפנייתו לשר הפנים, כותב השר זוהר: "מדובר בשחקן אשר בעברו היה הקפטן בנבחרת ישראל הצעירה, התחנך במחלקת הנוער של מכבי חיפה ושיחק בקבוצה הבוגרת של מכבי חיפה. על רקע הזדהות מובהקת זו עם טרוריסטים האסורה על פי חוק המאבק בטרור, אבקש לשלול את אזרחותו של ג'אבר בהתאם לתנאים הקבועים בחוק האזרחות תשי"ב. על פי החוק האמור רשאי שר הפנים לבטל את אזרחותו הישראלית של אדם אם הוכח שאותו אדם עשה מעשה שיש בו משום הפרת אמונים למדינת ישראל".

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר (צילום: נועם מושקוביץ', דוברות הכנסת)

שר הספורט הוסיף בפנייתו לשר הפנים: "מעבר לאמור, נראה כי החלטתו של ג'אבר לקשור את גורלו עם אויביה של מדינת ישראל יש בה משום רכישת זכות לאזרחות או ישיבת קבע בשטח המנוי בתוספת לחוק האזרחות, דבר שעל החוק האמור עשוי להוות סיבה לשלילת אזרחות. לא ייתכן שבעיצומה של המלחמה בעזה יבחר אזרח ישראלי להזדהות דווקא עם האויב אשר טבח ורצח למעלה מ-1300 אנשים ישראלים, נשים ותינוקות ב-7 לאוקטובר 2023. אנו נדרשים לגלות אפס סובלנות וכלפי תומכי טרור ולנקוט ביד קשה כלפי כל אזרח ישראלי המביע תמיכה באויב למען ייראו וייראו".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW