כדורגל ישראליליגת העל

שרי נפרד מהקהל והבטיח: "אחזור חזק יותר בעוד 4-5 חודשים"

קפטן מכבי חיפה ערך את משחק הבית האחרון שלו לעונה הנוכחית והבטיח: ''אחזור להניף את צלחת האליפות''. דגו: ''יום יבוא ואספר מה האיש הזה עשה בשבילי, הלוואי שיכולת לעצור את הטיסות להולנד. זה רגע לא פשוט''

חגיגה גדולה נערכה הערב (ראשון) באצטדיון סמי עופר, עם ניצחון בסטייל ושלל מחוות לקפטן צ'ארון שרי שנפרד, לפחות זמנית, מהקהל הביתי. מכבי חיפה הביסה 0:4 את מכבי נתניה וצמצמה את הפער ממכבי תל אביב לנקודה בלבד אחרי שזו מעדה, אך הערב כולו עמד בסימן הקפטן. שרי כידוע יעבור השבוע לניימיכן ההולנדית בהשאלה עד תום העונה בשל מצבו הבריאותי של בנו, ולפני המשחק נערך לו טקס מרגש בו קיבל שי מנשיא המועדון יעקב שחר. בתום המשחק שרי עלה ליציע ונפרד מהאוהדים, זאת אחרי שחבריו לקבוצה הניפו אותו. שרי קיבל את המיקרופון ביציע ואמר לאוהדים: "אני עוד אחזור. אל תהיו עצובים, עוד חמישה חודשים אני חוזר טוב יותר. רוצה להודות לכולם, מהרגע הראשון קיבלתי כאן אהבה".

שחקני מכבי חיפה נפרדים מצ'ארון שרי (אליאב אוזן)

שרי אמר לאחר המשחק: "אני מאוד מתרגש, כולם הראו לי את כל האהבה, אני מודה לכל האוהדים וגם להנהלה על מה שעשו בשבילי, נתנו לי ללכת בלי בעיה, כולם יודעים שאנחנו קרובים לעוד אליפות ולמרות שאנחנו ברגע כזה נתנו לי ללכת. אין לי מילים להודות להם, אתגעגע כמה חודשים, אבל זה לא שלום, אלא להתראות אחר כך. לא שיחקתי באף מועדון יותר משנתיים וזאת השנה החמישית שלי כאן. זה אומר הכל".

הקפטן הוסיף: "הרגע הכי טוב? כמובן שהגול נגד פריס סן ז'רמן, אבל גם היום זה אחד מהרגעים המיוחדים. אני חושב של-80% מהאצטדיון הייתה חולצה שלי, אני אוהב את האוהדים והם אוהבים אותי באותה המידה. יש קשר מצוין. לא שיחקתי טוב לאחרונה, כולם יודעים מה אני יכול לתת, אבל אני בסדר עכשיו, ביום רביעי צריך לזכות בתואר. אלו 4-5 חודשים ואז אחזור חזק מתמיד. אני בטוח שמכבי חיפה תזכה באליפות, היא יכולה לעשות את זה גם בלעדיי. בסוף העונה אחזור להניף את האליפות".

צ'ארון שרי נפרד מהקהל (אליאב אוזן)

במסיבת העיתונאים אמר שרי: "אצטרף לניימכן בהולנד, היא קבוצה טובה. אמרתי לאוהדים שמהרגע הראשון שהגענו לישראל קיבלנו אהבה שאני לא יכול לתאר במילים, זה מדהים. אני צריך להודות גם למועדון וכמובן גם למאמן. המצב הזה לא קל, אנחנו נלחמים על האליפות, זו הייתה החלטה קשה מאוד, אני שמח מאוד ואסיר תודה. הרגע הכי גדול שלי במכבי חיפה? הגול מול פריס היה מיוחד, אבל גם היום. אף פעם לא הרגשתי אהבה כזאת. אחזור בוודאות למכבי חיפה"

ההולנדי ממוצא סורינמי סיכם: "התרגשתי מאוד, אני לא רגיל לקבל אהבה כזאת, זה היה מאוד נחמד, אני לא יודע מה להגיד. כולם יכולים להירגע – אחזור ביוני. אני שמח שכולם מרגישים מה שאני מרגיש". על נושא שלט החטופים והפרשה שהשחקנים הזרים לא החזיקו בו, אמר: "זו פשוט הייתה אי הבנה, אני לא מאוכזב, אל תדאגו לגבי זה. כמובן שמכבי חיפה תזכה באליפות. יש סגל מדהים, המאמן עושה דברים מדהימים ומגיע לו קרדיט. אני בטוח שניקח את האליפות בסיום העונה, אחזור להניף את הצלחת".

צ'ארון שרי ומסאי דגו מתחבקים (אליאב אוזן)

המאמן מסאי דגו אמר לאחר המשחק: "הלוואי שיכולתי לעצור את הטיסות להולנד. זה רגע לא קל ששרי עוזב, למרות הניצחון היום. יום יבוא ואספר מה האיש הזה עשה עבורנו כאן. יש לנו עוד משחק ליהנות ממנו. זה ברמת האימון, הכבוד. אני מדבר ואם מישהו מצייץ, הוא יידע לעצור אותם. אני מדבר איתו הרבה, יש לי חיבור גדול איתו. אמרתי לו שיש לו 4-5 חודשים ליהנות מהמשפחה בהולנד ולחזור אלינו. ברביעי יש לנו הזדמנות לתת לו לעזוב עם תואר. מה נעשה בלי שרי? הוא קריטי למכבי חיפה. היו משחקים השנה שהוא לא שיחק וידענו להתעלות על עצמנו, גם באירופה. יש לנו סגל חזק. זה הצ'אנס של שחקנים להוכיח שהם ראויים. צריכים להמשיך, עדיין לא עשינו שום דבר".

המאמן המשיך: "כולם במועדון יודעים מה הקשר שלי עם האיש הזה. השיחה הראשונה שלי עם שחקן הייתה איתו. הוא הבטיח שיהיה איתי וככה היה – בכל אימון, בכל משחק. דווקא בתקופות שפחות הלך, הוא הראשון שבא ותמך בצוות, תמך בקבוצה, הוא קפטן אמיתי. זו זכות גדולה בשבילי לעבוד איתו. אני מתחבר לאנשים שהם צנועים, שהם אנשי משפחה וצ'ארון הוא כזה. אני אתגעגע אליו ומקווה שהוא יחזור". על רצף הניצחונות וסגירת הפער: "לפני רגע היינו בפער 10 נקודות ועכשיו זה הצטמצם. אם נוריד את הרגל מהגז הפער יכול שוב לגדול. יש לנו תואר שאנחנו רוצים לזכות בו ברביעי והוא חשוב לי אישית. השחקנים הצעירים ממשיכים לקחת את ההזדמנויות, בשילוב עם הסגל המנוסה". המאמן התייחס לעבודה עם גל אלברמן: "הוא עושה עבודת קודש. הוא נתן לי צ'אנס שאני צריך לגרום לו לרגעי אושר". על דיא סבע, אמר דגו: "אני מכבד ואוהב אותו, אבל לא רוצה להיכנס לזה".

מאמן מכבי חיפה, מסאי דגו (אליאב אוזן)

במסיבת העיתונאים, אמר דגו: "שרי קודם כל מחפש את טובת הקבוצה, זה מראה על האופי שלו. לעולם לא אקבל החלטה לפתוח עם שרי על הספסל בלי שיחה איתו. זה לא עוד שחקן, הוא הקפטן שלי. נהניתי מכל רגע, יש לנו עוד משחק איתו ונצטרך לעשות הכל כדי לתת לו להניף גביע ביום רביעי. מהמשחק מול מכבי תל אביב הפכנו להיות קבוצה אגרסיבית וקשה, אמרתי שאם נמשיך נעשה את הגולים שלנו. ברגע ששחקן חסר אנחנו כמעט לא מכניסים את זה בשיח. כשהצוות הודיע לי שעלי מוחמד לא יהיה, עשיתי 'נקסט', תמיד אני שואל מי חסר, תמיד אומרים לי, אבל אנחנו מתעלים. יש חדר הלבשה מדהים ושחקנים שאפשר לסמוך עליהם. יש חבר'ה ששיחקו מעט ומוכיחים את עצמם כמו גוני, צריכים להמשיך, בסוף הדברים תלויים בנו".

דגו הוסיף: "מהמשחק מול פנאתינייקוס משחק ההגנה השתפר, כשהקבוצה היריבה עם הכדור כולם משתתפים במשחק ההגנה. בסוף האיכות שלנו באה לידי ביטוי. אם נמשיך ככה יהיה קשה מולנו. לגבי בית הדין, אני פחות נכנס לזה, מתעסק רק בקבוצה שלי ואם נמשיך כמו המשחקים האחרונים, אף קבוצה לא תוכל לנצח אותנו. מילת המפתח היא שהכל תלוי בנו, לטוב ולרע. אם נהיה אנמיים נפסיד ונעשה תיקו, אבל בזמן האחרון אנחנו עוצמתיים וצריכים להמשיך. הצוות והשחקנים עובדים כל כך קשה, בלו"ז של הכדורגל הישראלי היום אף אחד לא יכול לתאר מה השחקנים עוברים. אנחנו תמיד יודעים שמישהו עלול ליפול, אבל אין ברירה, לא יכולים לשנות את סגנון המשחק שלנו".

מאמן מכבי נתניה, גיא צרפתי (אליאב אוזן)

מאמן מכבי נתניה גיא צרפתי אמר בסיום: "לא קיווינו להפסיד ובטח שלא ככה, אבל זה חלק ממשחק כדורגל. המשחק היה די שקול עד שספגנו את הראשון, בחצי השני שיניתי מערך והכנסתי עוד חלוץ, פתחנו לא רע, היו דקות די טובות, אבל השער השלישי היה מטעות שלנו וזה לא צריך לקרות. אני פה כדי לתקן את זה, נמשיך קדימה. כל הפסד הוא לא נעים, זה חלק מחייו של מאמן כדורגל. חובת ההוכחה עדיין עליי. התחלנו משהו יפה ולהוציא את המשחק של היום היינו טובים בכל המשחקים. שיחקנו עוצמתי וחזק, כשהגעתי התחלתי לעבוד מבחינת כדורגל וככה ארצה לראות את החבר'ה בהמשך".

צרפתי הוסיף: "קשה לדבר על תהליכים כי כשהגעתי רציתי לראות את השחקנים, הרבה מהם לא הכרתי מקרוב ואני עדיין עושה את זה. יש לנו ביום שישי גביע המדינה ושם אנחנו רוצים לנצח. שרי? מעבר לכישרון שיש לו ברגליים, הוא אישיות יוצאת דופן, אדם מקסים, היה תענוג ששחקן כזה מגיע לישראל ונותן את מה שנתן, מאחל לנו כמדינה שיגיעו עוד שחקנים כאלה ומאחל לו הצלחה ביעד הבא שלו. המעבר לתפקיד המאמן? אני ישר מתנהל כמו מאמן, אלו אותם דברים שעשיתי כמו במכבי חיפה, מבחינתי הדברים ברורים, נכון שלעמוד על הקווים זה לא כמו לשבת על הספסל ואת זה אני עושה עכשיו, אבל מתנהל כמעט אותו הדבר".

מקסים פלקושצ'נקו עם הכדור (אליאב אוזן)

מאמן היהלומים סיכם: "יש לנו סגל טוב ושחקנים טובים, נצטרך להוכיח את זה בפרק זמן קצר שיכריע לאן נגיע. כמו כל מועדון אנחנו חושבים על רכש, מבחינתנו אם יש שחקן שאני ואלמוג חושבים שיכול לשדרג אז נביא אותו, ואם לא נישאר עם הסגל שיש. האינטראקציה עם אלמוג כהן? הוא יותר איש שטח, אלברמן בפוזיציה אחרת. אלמוג בכל האימונים ונמצא בכל התכנים הטקטיים והמקצועיים".

הקשר מקסים פלקושצ'נקו אמר בסיום המפגש מול האקסית: "חשבנו שבאנו מוכנים, עד הגול הראשון הגענו למצבים וקיבלנו החלטות לא נכונות. אולי היינו עולים ליתרון והמשחק היה נראה אחרת. השינוי תחת צרפתי? הוא נותן לי ביטחון. הגולים שלי זה רק בונוס, אבל רואים קבוצה שבאה גם נגד מכבי חיפה ומשחקת כדורגל. מקווה שבגביע נתקן את התוצאה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button