ענפים אחריםענפים נוספים

שרון קנטור אלופת העולם בגלישת רוח, ארד לקטי ספיצ'קוב

הישג אדיר לגולשת הישראלית שזכתה במדליית הזהב והבטיחה את הכרטיס למשחקים האולימפיים. גם ספיצ'קוב סיימה על הפודיום בלנזרוטה. לוסטיג: ''איגוד השייט, בראשות שחר צוברי, בנה את הנבחרת הטובה בעולם''

הישג ישראלי אדיר באליפות העולם בגלישת רוח ב-IQ Foil. שרון קנטור בת ה-21 זכתה היום (שבת) במדליית הזהב ותהיה ככל הנראה זו שתזכה בכרטיס למשחקים האולימפיים בפריס, בעוד קטי ספיצ'קוב זכתה במדליית הארד אחרי שלוש מדליות כסף. בהמשך התקיים גם גמר הגברים ותום ראובני צפוי להיות הנציג הישראלי.

יום הגמרים יצא לדרך עם רבע הגמר של הנשים. שבע המתמודדות יצאו לדרך במאבק על שני המקומות הראשונים והכרטיס לחצי הגמר.המתח הרב והרצון לזינוק מושלם גרם לזינוק מוקדם של שחר טיבי, ביחד עם שתי מתחרות נוספות. הפסילה בזינוק הוציאה את טיבי, אלופת העולם הנוכחית מהמירוץ לשחזור התואר, אך גם מהמירוץ לכרטיס למשחקים האולימפיים בפריס.

הזינוק השני כבר היה חלק, כאשר שרון קנטור מזנקת היטב, ביחד עם הדבוקה. כבר במצוף הראשון היא תפסה את ההובלה ובמצוף השני פתחה פער, אותו לא הצליחו שאר המתחרות לסגור עד לסיום, מה שהבטיח לה מקום בחצי הגמר, שם המתינה כבר קטי ספיצ'קוב, שזכתה הכרטיס הישיר, כיוון שסיימה את המוקדמות במקום השלישי.

קטי ספיצ'קוב חוגגת (צילום: sailing energy)

חצי הגמר סיפק דרמה ענקית, עם זינוק מעולה של ספיצ'קוב וחלש של קנטור. ספיצ'קוב הובילה בפער קטן, אבל קנטור, בשיוט אדרסיבי מאוד מצליחה לסגור את הפער. לאחר הפנייה במצוף השני היו שתי הישראליות בקרב צמוד על המקום הראשון. הדרמה נמשכה עד השניות האחרונות של המרוץ, כאשר לרגע כבר היה נדמה שהמתחרה ההולנדית מצליחה לעקוף את שתיהן, אך קנטור הצליחה להגדיל את הפער במקום הראשון וספיצ'קוב חצתה את קו הסיום מיד אחריה.

בעלייה של שתי הישראליות לגמר הן הבטיחו שתי מדליות וודאיות לישראל גם השנה, בדיוק כמו בשנה שעברה, אז עמדו על הפודיום שחר טיבי וקטי ספיצ'קוב, בתור אלופת העולם וסגניתה ובשנה לפניה, שם דניאלה פלג סיימה עם מדליית הכסף ומאיה מוריס עם הארד.

שתי הישראליות התייצבו לשיוט הגמר, שם המתינה להם בכר הבריטית אמה ווילסון, שניצחה את המוקדמות. ווילסון פסלה בזינוק הראשון וקיבלה עיכוב של 5 שניות לזינוק החוזר. הזינוק השני בגמר היה חלק, כאשר שתי הישראליות מזנקות ביחד, אך הדרמה הייתה רחוקה מסיום. ווילסון, בשיוט יוצא דופן החלה לסגור את הפער מהישראליות, עד שנצמדה אליהן במצוף השני. השלוש נצמדו אחת לשניה, אך בחירת קו של ספיצ'קוב הכניסה אותה לבעיה והיא נותרה מאחור, בעוד קנטור המשיכה להוביל על ווילסון בהפרש קטן עד לקו הסיום.

שחר צוברי עם שרון קנטור (צילום: sailing energy)

קנטור וספיצ'קוב סיימו את הגמר בחיבוק, חלקו כבוד האחת לשנייה, וגם לאמה ווילסון הבריטית שזכתה במדליית הכסף. קנטור אמרה בסיום: "זה היה מרוץ קשה, אמה וקטי היו יריבות חזקות מאוד. נהניתי מאוד באליפות הזאת". ספיצ'קוב הוסיפה: "כל הכבוד לשרון ולאמה על תחרות טובה. רציתי להשיג יותר ממה שהשגתי, אבל כנראה שזה מה שהיה לי לתת היום".

מאמן הנבחרת, שחר צוברי: "שמח ששוב הצלחנו להוכיח שאנחנו נבחרת מאוד מאוד חזקה. לשרון מגיע לעמוד בראש הפודיום. המצב בנבחרת היה מאוד מתוח לקראת התחרות, אבל למרות הלחץ, למרות המבחנים ואחרי תחרות עם הרבה תהפוכות הבאנו שתי מדליות ישראליות ושנה שניה ברציפות את תואר אלופת העולם. זה לא מובן מאליו שעם כל הלחצים מסביב ועם התחושה הקשה עם כל מה שקורה בארץ הצלחנו להגיע לכאן ולזכות באליפות העולם. אני מרגיש שניתנה לי הזכות לעבוד איתן ומקווה שנמשיך להסב גאווה למדינה, גם בתקופות קשות וגם בטובות".

רגע לפני טקס הפודיום, שרון קנטור אמרה: "אני עדיין לא מעכלת את זה שאני אלופת עולם השנה. אני רוצה לומר המון תודה למשפחה שלי שתומכת בי תמיד ולמאמן שלי, שחר צוברי האלוף. זה יהיה מאוד מיוחד ועוצמתי לעמוד על הפודיום עם קטי ליידי. אנחנו נעמוד עם דגל ישראל ונניף אותו בגאווה, כי בימים האלה זה הדבר הכי משמעותי שאנחנו יכולות לעשות בתור ספורטאיות, לייצג את המדינה שלנו בכבוד".

החיבוק של קטי ספיצ'קוב ושרון קנטור (צילום: sailing energy)

יו"ר איגוד השייט, שי בובר: "שלוש שנים ברצף הנבחרת מצליחה להשיג שתי מדליות באליפות עולם. מדובר בעבודה קשה של הנבחרת עם המאמנים שחר צוברי וסתיו ביימל והצוות המקצועי שעוטף אותן. שרון הוכיחה היום שהיא קורצה מחומר אחר וגם עם הגב לקיר, אחרי יום שיוטים לא טוב, היא הגיעה לרגע ההכרעה וניצחה את שלושת השיוטים בדרך לזהב. כל הכבוד גם לקטי, על מדליה שניה באליפות עולם ברצף".

מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, גילי לוסטיג: "שנה שניה ברציפות ענף השייט מצליח לזכות בשתי מדליות באליפות העולם וחשוב יותר לזכות שוב באליפות העולם. איגוד השייט בנה נבחרת בניצוחו של שחר צוברי, שהיא כיום הטובה בעולם. 6 גולשות ב-16 הראשונות. הופעה מרשימה ביותר לשרון קנטור שניצחה היום את הרבע גמר, החצי גמר וכמובן את הגמר. קטי ספיצ'קוב גם היא עשתה תחרות נהדרת ושנה שניה ברציפות עומדת על הפודיום באליפות העולם".

אצל הגברים עלה אתמול תום ראובני לרבע הגמר מהמקום השישי, והתייצב היום על מנת לנסות ולסיים בין שני המובילים ולעלות לחצי הגמר. ראובני החל עם זינוק חלש, שמיקם אותו באחורי הדבוקה. הוא ניסה לרדוף ולצמצם את המרחק, אך סיים לבסוף במקום החמישי ולא העפיל לחצי הגמר. ההעפלה לרבע הגמר תעניק לראובני ניקוד חשוב במאבק על הנציגות לפריס בינו לבין יואב עומר.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button