ספורט אולימפיענפים אחרים

שני מחברי נבחרת הפליטים לפריס חיים ומתאמנים בישראל

תחלוויני (לואי) גבריסוס וג'מאל עבדלמג'יד, שהובילו את נבחרת הפליטים של הוועד האולימפי הבין-לאומי להישגים חסרי תקדים בטוקיו 2020, נבחרו לנבחרת הפליטים האולימפית למשחקים בפריס 2024

הוועד האולימפי הבינלאומי פרסם היום (חמישי) את רשימת הספורטאיות והספורטאים של נבחרת הפליטים למשחקי פריז 2024. מבין 36 ספורטאים שיתחרו ב-12 ענפים, נכללים בנבחרת תחלוויני גבריסוס (הפועל עמק חפר) מאריתריאה שיתחרה בריצת המרתון וג'מאל עבדלמג'יד (הפועל תל-אביב) מסודאן שיתחרה בריצת 5,000 מטרים.

במשחקים האולימפיים טוקיו 2020, תחלוויני נשא את דגל המשלחת בטקס הפתיחה ובריצת המרתון סיים במקום ה-16 בתוצאה של 2:14:02 שעות. במהלך ההכנות לפריס 2024, שיפר את שיאו האישי שעומד כיום על 2:09:00 שעות, אותו קבע במרתון סביליה 2023. בריצת ה-5,000 מטרים, עבדלמג'יד השיג תוצאה פנטסטית במוקדמות ושיפר אתשיאו האישי ב-12 שניות עם זמן של 13:42.98 ודורג במקום ה-23. מאז עשה התקדמות משמעותית וצבר המון ניסיון בתחרויות עלית בינלאומיות, הוא קבע שיאים אישיים ב-10,000 מטר – 28:09 דקות, והגיע להישג מרשים (מקום תשיעי) באליפות אירופה במרוצי שדה 2023 בבריסל.

תחלוויני (לואי) גבריסוס וג'מאל עבדלמג'יד (הוועד האולימפי בישראל)

מהוועד האולימפי נמסר: "שני האתלטים המוכשרים מקבלים מעטפת תמיכה מהוועד האולימפי בישראל ומשולבים בפעילויות של איגוד האתלטיקה בישראל, על אף שאינם מייצגים את ישראל במשחקים האולימפיים. השניים מקבלים מלגה חודשית מהוועד האולימפי הבינלאומי".

מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, גילי לוסטיג: "הוועד האולימפי מאוד שמח לקבל את ההודעה שג'מאל ותחלוויני ייצגו את נבחרת הפליטים בפעם השניה לאחר שעשו זאת בהצלחה בטוקיו. שניהם מהווים חלק בלתי נפרד מהמשפחה האולימפית הישראלית והם מקבלים את תמיכתנו המלאה בהכנות לקראת הופעתם בפריז 2024. אנחנו מאמינים בהם, אוהבים אותם ומאחלים להצלחתם".

יו"ר איגוד האתלטיקה, עמי ברן: "אנחנו שמחים ונרגשים ששני האתלטים שלנו, תחלואיני מלקה וג׳מאל עבדלמאג׳י, ישתתפו במשחקים האולימפיים בפריס במסגרת משלחת הפליטים. תחלואיני וג'מאל תורמים רבות לפיתוח ריצות הארוכות בישראל, אנחנו גאים בהם מאוד ומאחלים להם הצלחה גדולה בפריס".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW