ענפים אחריםשחייה

שלי בובריצקי: "נעשה הכל כדי לשים את ישראל על המפה"

למרות כל הנסיבות, הצמד הישראלי בשחייה אומנותית עושה חיל באליפות העולם בקטאר ולמרות שהמאבק על הכרטיס לפריס יהיה קשה, הן לא מתכוונות לוותר. המאמנת בלכר: ''אם מישהו עובד קשה, השמיים הם הגבול''

שלי בובריצקי ואריאל נשיא השלימו ביום שישי את התרגיל הראשון במוקדמות השחייה האמנותית באליפות העולם לשחייה המתקיימת בדוחא קטאר. דגל ישראל הונף בגאווה בבריכה בדוחא והאירוע התנהל בשקט, ללא דגלי אש"ף וללא שריקות בוז. אמנם הכרוז בערבית התקשה לומר את השם ישראל, אך באנגלית השם הושמע היטב. עם רגע השמע השם "ישראל" באנגלית, החילו לנהור החוצה חלק גדול מהמקומיים.

מעט על התחרות עצמה וסיכויי הבנות להשיג קריטריון אולימפי. ישנם הבדלים משמעותיים ביחס למשחקים הקודמים – הוסיפו תרגיל אקרובטי, כך שהתוצאה במשחקים האולימפיים היא על סמך שלושה תרגילים ולא שניים. באליפות העולם, לעומת זאת, יש מוקדמות וגמר לכל מקצה בנפרד, ומחברים את הציונים של הגמרים כדי לחשב מי הם הצמדים/נבחרות שזכו בקווטה. עוד שינוי משמעותי – נבחרת רוסיה שהייתה באנקר קבוע לזהב, לא מתמודדת יותר, מה שפותח אפשרויות למדינות אחרות.

שלי בובריצקי ואריאל נשיא (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

שיטת העפלה – באליפות הזאת מחלקים 5 קווטות (אחרונות) לנבחרות. 5 נבחרות כבר העפילו על סמך חלוקה גיאוגרפית. מדינה שמעפילה כנבחרת, אוטומטית מקבלת גם קווטה לזוגות. מעבר לכך יחלקו עוד 3 קווטות בלבד לזוגות (שיכולות להפוך להיות קצת יותר אם מדינות שהעפילו כזוג אבל לא כנבחרת יכניסו גם נבחרת). ישנן שבע נבחרות שמתחרות על חמישה כרטיסים: יפן, ארה"ב, ספרד, איטליה, ישראל, אוקראינה, יוון. ברור שזה הולך להיות מאוד מאוד קרוב, ותלוי בביצועים של הבנות שלנו וגם של נבחרות אחרות. במידה ולא – הצמד שלנו, שכבר רשם תרגיל פתיחה טוב, יכול וצריך לזכות בקווטה הזוגית.

בובריצקי ונשיא שוחחו בסוף השבוע בלעדית ל"ישראל ספורט" בתום התרגיל. אריאל נשיא הגיבה על ההעפלה לגמר: "אנחנו מאוד מרוצות, עשינו את מה שהצבנו לעצמנו לעשות ומה שאנחנו רוצות לשפר. זה לא מספיק בשבילנו, אבל זה טוב. אנחנו יודעות על מה צריך לעבוד ובמה צריך להשתפר". שלי בובריצקי הוסיפה: "אנחנו שמחות שבתור התחלה, הצבנו רף גבוה והראנו לכולם מה אנחנו יכולות לעשות. כמו שאריאל אמרה, יש לנו עוד דברים שאנחנו צריכים לשפר ואנחנו נעבוד קשה בגמר בשביל להיות בשיא היכולת שלנו. המטרה היא לעשות קריטריון לפריס 2024. כמובן שהביצוע הזה זה רק נקודת ציון ואנחנו נמשיך לעבוד קשה ולנסות. יש לנו מוקדמות ובעזרת השם נעלה לגמר של הדואט השני וזה רק ההתחלה".

שלי בובריצקי ואריאל נשיא עם המאמנות (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

בובריצקי הוסיפה: "אלו 8 ימים של תחרות וזה לא פעם ראשונה שלנו בתחרות מן הסוג הזה. זו התחרות הכי קשה, מאוד ארוכה ומאוד אינטנסיבית. יש ימים של שתי הופעות ביום, אבל אנחנו רגילות לזה. בסופו של דבר, רק החזקים מסוגלים להחזיק עד הסוף ואנחנו פה כדי להראות שאנחנו ביניהם. אנחנו פעם ראשונה בקטאר, לפני המלחמה זו לא היווה איזשהי נקודה, אבל לאור המצב זה מקבל חשיבות יותר גדולה אבל זה גם קושי כי אנחנו יודעות מה מתרחש. אנחנו מנסות לקחת את זה למקום שיביא לנו מוטיבציה על האדמה הזאת, במדינה הזאת  להביא את ההישגים והמטרות שאנחנו שואפות ולהביא כמה שיותר גאווה למדינה, במיוחד בזמן הזה. כל כך הרבה אנשים נלחמים ונותנים לנו את ההזדמנות לבוא לפה  לתת את הביצוע הכי טוב שלנו, אז בשבילם אנחנו נעשה את כל מה שאנחנו יכולות כדי לשים את ישראל על המפה".

המאמנת סבטה בלכר סיכמה: "באנו מוכנות, אחרי ששנה שעברה החליפו את החוקים. הגענו למסקנה שאפשר לעשות משהו. אם מישהו עובד קשה, השמיים הם הגבול. לקחנו פעמיים מקום ראשון בגביע העולמי. בשביל כולם זו הייתה הפתעה לא נורמלית ועבדנו קשה למרות המצב. היה מאוד קשה כי לא ידענו עד הרגע האחרון אם אנחנו יכולים להתחרות. הקטע הכי קשה היה להמשיך להתאמן כי לא ידענו מה אנחנו נוכל לעשות והגענו עד לגמר. אני ממש מרוצה מהתרגיל ומהעבודה שעשינו, אבל זה עוד לא נגמר. כל השבוע אנחנו ממשיכים וזה מאוד חשוב. לבנות היה מאוד קשה כי עם מי שאנחנו מתחרים אין להם קבוצה. אני מקווה לתוצאות".

שלי בובריצקי ואריאל נשיא (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

בובריצקי הוסיפה בתום התרגיל הקבוצתי אתמול (שבת) שבו העפילו הבנות לגמר: "אנחנו מאוד שמחות שגם במשחה הזה הצלחנו לעשות את הדרגת קושי שהצהרנו, הרגשנו שהעברנו את האנרגיות שלנו, זה ריקוד שמבוסס על הסרט 'מאמה מיה' אז ניסינו להכניס שמחה וקצב לריקוד הזה. אנחנו שמחות שזה עבד. יש לנו את הגמר שאליו אנחנו מתכוונות להגיע עוד יותר טוב. בגמר אנחנו ננסה לשפר את מה שאנחנו צריכות לשפר מהערב".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button