ספורט אולימפיענפים אחרים

שי קקון לא השיגה את הכרטיס לפריס באליפות העולם בשייט

השייטת האולימפית סיימה את אליפות העולם בדגם הלייזר במקום ה-38. תהיה לה הזדמנות נוספת באליפות אירופה שתתקיים ביוון ובתחרות ההזדמנות האחרונה. שי בובר: ''תחרות לא טובה של שי, ככה זה בספורט''

השייטת הישראלית שי קקון סיימה הערב (רביעי) את אליפות העולם בסירות ILCA6 במקום ה-38, כאשר היא מחמיצה במעט את הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריס.

באליפות העולם, שנערכה בארגנטינה, ניתנו שבע קווטות לפריס, לשבע המדינות הראשונות מבין אלו שטרם הבטיחו את מקומן במשחקים. קקון יצאה לשיוט האחרון של התחרות כאשר היא ממוקמת עשירית מבין המדינות ונדרשה לשיוט מעולה על מנת להתקדם שלושה מקומות. בשיוט עצמו קקון סיימה במקום 35, תוך שהיא מצליחה לעקוף יריבות מרומניה והודו, אך לא הצליחה לסגור פער של 9 נקודות מהמקסיקנית נותרה ללא הכרטיס.

יו"ר איגוד השייט, שי בובר: "תחרות לא טובה של שי, למרות שמבחינת היכולות שלה היא הייתה צריכה להבטיח את הכרטיס למשחקים. זה חלק מהספורט ואנחנו מחבקים את שי ומאחלים לה הצלחה באליפות אירופה, שם תהיה הזדמנות נוספת להשיג את הכרטיס למשחקים".

המדינות שזכו לבסוף בקווטה לפריס הן פינלנד, אירלנד, אורוגוואי, ספרד, ברזיל, טורקיה ומקסיקו. באליפות זכתה בצורה משכנעת הדנית אן-מארי רינדון, לאחר שפתחה פער גדול אל מול מתחרותיה והבטיחה את מדליית הזהב עוד טרם שיוט המדליות.

קקון תוכל לנסות להבטיח את הכרטיס באליפות אירופה בדגם סירות ה ILCA6, שתערך בחודש הבא, שם יחולקו שתי קווטות נוספות. במידה ולא תצליח גם שם עומדת בפניה תחרות "ההזדמנות האחרונה", שתערך באפריל בצרפת, שם יחולקו שלוש הקווטות האחרונות בדגם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW