ענפים אחריםענפים נוספים

שי קקון וגל צוקרמן ייצגו את ישראל בשייט במשחקים האולימפיים

הנהלת איגוד השייט אישרה שתי נציגות נוספות למשחקים האולימפיים. שי קקון תהיה הנציגה בשייט מפרשיות מדגם הלייזר וגל צוקרמן תתחרה בקייט פויל. יו''ר האיגוד שי בובר: ''מאחל שיצליחו להביא הישג מרשים בפריס''

הוועד המנהל של איגוד השייט אישר היום (שני) שתי נציגות נוספות למשחקים האולימפיים בפריז- שי קקון תהיה הנציגה בדגם סירת ה ILCA6 וגל צוקרמן בקייט פויל.

שי קקון בת 21 מחדרה, החלה את דרכה בים בגיל 8, בקייטנה בשדות ים. את השייט התחרותי התחילה בסירות לשייט בודד, בתחילה בדגם האופטימיסט ומשם עברה לסירות הלייזר (כיום ILCA). בנוער זכתה במדליית הארד באליפות העולם בשנת 2019 ומדליית זהב באליפות אירופה עד גיל 21. אלופת ישראל בדגם במשך שש שנים ברציפות.

קקון הבטיחה את הקווטה הישראלית בדגם באליפות העולם, שנערכה בתחילת השנה בארגנטינה וכבר בגילה הצעיר היא חברת נבחרת השייט היחידה שלה זה הקמפיין האולימפי השני, לאחר שייצגה את ישראל במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020.

גל צוקרמן בת 20 משדות ים, החלה להתחרות בגיל 8 בסירת האופטימיסט. חלום המשחקים האולימפיים פיעם בה כבר בגיל צעיר מאחר ושני הוריה היו שייטים אולימפיים. צוקרמן החליפה מספר דגמים לאורך הקריירה שלה בנוער והייתה אלופת ישראל באופטימיסט, ב- 420 ובקייט פויל 4 פעמים. אלופת עולם לנוער 2021, מקום 4 באליפות אירופה 2022, מקום 6 אליפות עולם 2022 ומקום 7 אליפות אירופה 2024.

גל צוקרמן (צילום: Robert Hajduk)

בעוד שבדגם ה-ILCA6 היה ברור כי קקון היא המתחרה הבכירה ומועמדת וודאית למשחקים, בדגם הקייט התחרות על הכרטיס הייתה צמודה מאוד בין צוקרמן ומיה אשכנזי. לאורך כל השנה שעברה היו שתי הגולשות צמודות, כאשר אשכנזי הובילה על פני צוקרמן במקום אחד באליפות אירופה והעולם. באליפות אירופה האחרונה, שנערכה מוקדם יותר החודש הצליחה צוקרמן להתברג לשיוטי המדליות, מה שהקנה לה ניקוד חשוב והכריע את הבחירה.

בחירת הנציגות נעשתה לאחר בחירה ארוך, שנועד על מנת להביא לפריז את בעלות הסיכוי הטוב ביותר לזכות במדליה אולימפית. לאחר גמר המבחנים האולימפיים התכנסה אתמול הוועדה לבחירת הנציגים האולימפים, קיבלה את המלצתו של שחף אמיר, המאמן הלאומי בקייט פויל, והעבירה את המלצתה לועד המנהל, שכאמור אישר היום את ההמלצה.

יו"ר איגוד השייט, שי בובר: "עם אישור שתי הנציגות החדשות אישרנו כבר את הנציגים שלנו בחמישה דגמים, מתוך השישה שבהם השגנו את הקריטריון לפריס. בסוף החודש מתקיימת תחרות ההזדמנות האחרונה ואני מקווה שנצליח להבטיח קווטה נוספת. אני מאחל לשי וגל שעם ההכנות המתאימות יצליחו להביא הישג מרשים בפריס".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button