כדורגל ישראלינבחרת ישראל

שינו זוארץ: "השעיה? לא הופתענו מהמהלך הציני וחסר הבושה"

יו''ר ההתאחדות לכדורגל התייחס לדיווח ב''סקיי ספורטס'' ולפיו 12 התאחדויות קוראות להשעות את ישראל מפיפ''א ואופ''א, כחלק מיוזמה ירדנית: ''ננהל מאבק בכוחות אפלים ונמנע פגיעה אנושה במדינת ישראל''

האם המלחמה שכפה ארגון הטרור חמאס על ישראל ופרצה בעקבות הטבח ב-7 באוקטובר תוביל להרחקת ישראל מהמפעלים האירופיים? "סקיי ספורטס" הבריטי מדווח הבוקר ש-12 התאחדויות כדורגל התאחדו וביקשו מפיפ"א להרחיק את ישראל מכל התחרויות, בדומה לסנקציות שהוטלו על רוסיה שכידוע נבחרתה וקבוצותיה לא משחקות בזירה הבינלאומית.

למרבה הבושה, את המהלך מובילה ירדן, מדינה שנמצאת בהסכם שלום עם ישראל. לפי המכתב ששיגר הנסיך הירדני עלי בן חוסיין ל-211 התאחדויות הכדורגל בעולם וכן לפיפ"א ולאופ"א, "ישראל מבצעת פשעי מלחמה בעזה והורגת חפים מפשע וביניהם גם כדורגלנים, מאמנים, שופטים ואנשי מקצוע בענף הכדורגל. עלינו להציג חזית מאוחדת בבידוד הכדורגל הישראלי מכל פעילות עד להפסקת מעשי התוקפנות הללו".

שחקני נבחרת ישראל (אודי ציטיאט, ההתאחדות לכדורגל)

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, מסר בתגובה לפרסומים: "לא הופתענו מהמהלך הציני וחסר הבושה מצד מספר בודד של התאחדויות, בקריאה להשעות את ישראל מחברותה בפיפ"א והשתתפותה בטורנירים בינלאומיים. אנחנו לא מקלים ראש ולמודי קרבות בנושא, שכולם הסתיימו בניצחון מוסרי ומעשי אל מול צביעות ועוינות ששום כסות או תירוץ לא יסתירו את מניעיה האמיתיים".

זוארץ הוסיף: "פעם נוספת תנהל ההתאחדות לכדורגל, יחד עם חברים אמיצים והוגנים בפיפ״א, אופ״א ועוד קונפדרציות והתאחדויות בעולם מאבק בכוחות אפלים ותמנע פגיעה אנושה במדינת ישראל, בספורט בצבעי כחול-לבן ובכדורגל הישראלי. מיד עם חזרתי מחר מקונגרס אופ"א והגרלת ליגת האומות, אקים צוות פעולה שיבטיח היערכות מיטבית כדי למגר את האיום החדש. ננצח, גם בזירה הזאת".

במהלך מסיבת עיתונאים של כינוס אופ"א היום (חמישי), מזכ"ל הארגון תאודור תאורידיס ביטל את האפשרות להשעות ישראל ונבחרותיה ממפעלי הכדורגל האירופיים. "אין כל כוונה להשעות את ישראל, הסיטואציה שלה ושל רוסיה שונות בתכלית", אמר תאודורידיס.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button