ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

שייט: שרון קנטור זכתה במדליית זהב בתחרות הקדם אולימפית

גולשת הרוח בת ה-20, שהייתה דומיננטית לאורך התחרות כולה במארסיי, שמרה על המקום הראשון באתר בו יתקיימו גם התחרויות באולימפיאדה בקיץ הבא. תום ראובני סיים במקום השמיני אצל הגברים

כחודשיים אחרי מדליית הכסף באליפות אירופה בגלישת רוח, שרון קנטור מקבעת היום (ראשון) את מעמדה כגולשת הרוח המובילה בנבחרת של המאמן הלאומי שחר צוברי, כאשר היא מנצחת את התחרות הקדם אולימפית במארסיי, החזרה הגנרלית למשחקים האולימפיים, שיתקיימו בשנה הבאה באותו אתר.

שרון קנטור בפסגת הפודיום (צילום: IQ foil class)

קנטור בת ה-20, שקיבלה את הכרטיס הישיר לגמר, כיוון שסיימה את המוקדמות במקום הראשון, המתינה בציפייה לתוצאות חצי הגמר, על מנת לראות מי יהיו מתחרותיה על המדליות. חצי הגמר היה צמוד, אך הסתיים ללא הפתעות, כאשר שתי המתחרות הדומיננטיות במוקדמות, אמה ווילסון מבריטניה, שסיימה את המוקדמות שניה, ושרה וונקס מהולנד, שסיימה שלישית עולות לגמר.

הזינוק בגמר היה של ווילסון, שהובילה במצוף הראשון, כאשר קנטור מיד אחריה. תמרון חכם ובחירת קו מוצלחת הובילו את קנטור אל ההובלה, כאשר ווילסון רודפת אחריה. כל שנותר לקנטור היה לשמור שלא לעשות טעויות עד לקו הסיום וזאת אכן היא עשתה והבטיחה לעצמה את מדליית הזהב בתחרות היוקרתית.

שרון קנטור (צילום: iq foil class)

"אין יותר מתוק מזה", אמרה קנטור בחיוך כאשר יצאה מהמים. "בתחילת הגמר אמה עוד הובילה עלי, אבל עבדתי כל כך חזק במלאה והצלחתי לעקוף אותה. כל הכבוד לכל המתחרות פה על הרמה הגבוהה ואני מחכה לפגוש את כולכן לסיבוב נוסף, עוד שלושה שבועות באליפות העולם".

מאמן נבחרת הנשים, שחר צוברי, התחבק עם חניכתו על סירת המאמן. "היא נתנה פה שיוט מדהים ובכלל תחרות מעולה. שרון לא ויתרה לרגע, וכיוונה כל הזמן למקום הראשון ומגיע לה כל הכבוד על ההישג הזה. השגנו בדיוק מה שאמרנו שנשיג, הבטחת מדליה עוד אתמול וזהב היום אין ספק שההישג הזה מביא אותנו לאליפות העולם בעוד שלושה שבועות עם רוח גבית, לכל הנבחרת. אני בטוח שזה גם מסר מצוין לשאר הנבחרת שההשקעה משתלמת והן יכולות להגיע לכל תחרות ולקחת מדליה. תודה גדולה לעוזר המאמן שלי סתיו ביימל, לכל צוות המעטפת של הנבחרת, לאיגוד השייט ולוועד האולימפי".

הדרך של קנטור למדליה לא הייתה קלה, כאשר היא פתחה את התחרות בימים של רדיפה רציפה אחרי אמה ווילסון, שהתמקמה במקום הראשון מתחילת המוקדמות. אט אט נגסה קנטור ביתרון של ווילסון עד יום המוקדמות האחרון, בו הצליחה לעקוף אותה בשיוט הלפני האחרון ולהתמקם במקום הראשון, המבטיח כרטיס לגמר ומדליה בטוחה. משם כבר לא הביטה לאחור וזכתה בזהב.

תום ראובני (צילום: sailing energy)

אצל הגברים סיים תום ראובני את התחרות במקום השמיני הכללי. ראובני התחיל בתחרות בשבוע שעבר בצורה לא טובה, עם שתי פסילות, שמיקמו אותו בתחתית הדירוג. הגולש הישראלי הפגין הרבה אופי ולא נתן לפתיחה החלשה לייאש אותו ויום אחר יום הצליח להתקדם בדירוג, עד שסיים את המוקדמות במקום החמישי, מה שהעניק לו את הכרטיס לרבע גמר שיוטי המדליות.

ראובני יצא לדרך ברבע הגמר, כאשר הוא יודע שעל מנת להתקדם בתחרות הוא נדרש להיות אחד משני הראשונים מתוך שבעת הגולשים. השיוט יצא לדרך עם החזרה כללית של הגולשים, בגלל זינוק מוקדם של שניים, שנפסלו מהתחרות וכעת בין ראובני לחצי הגמר עמדו רק ארבעה מתחרים. הזינוק השני היה נקי, אך ראובני לא הצליח להתמקם בהובלה, סיים חמישי ובכך התמקם במקום השמיני הכללי בתחרות.

תום ראובני (צילום: IQ foil class)

"אנחנו מסכמים תחרות מצוינת מבחינתנו, עם מדליית זהב וארבעה שיוטי מדליות", אמר יו"ר איגוד השייט שי בובר, הנמצא עם השייטים באתר התחרות. "כל הכבוד לשרון ולשחר על ההישג המדהים הזה. שרון התקדמה כל יום בתחרות וסגרה אותה בשיוט לפנתאון. ולא רק לה מגיע מזל טוב, גם ההישגים של תום, גל צוקרמן וניתאי ונועה היו מה שציפינו לו וכל הכבוד לכל השייטים, המאמנים וצוותי המעטפת על תחרות מצוינת".

בעוד שלושה שבועות ישתתפו כל נבחרות השייט הישראליות באליפות העולם בשייט, שתתקיים בהאג, ותכלול את כל הדגמים. באליפות זו יחולקו הקווטות הראשונות למשחקים האולימפיים ובאיגוד השייט יש ציפיות גבוהות להשגת מספר קווטות.

כל תוצאות התחרות:

גלשני IQ פויל- שרון קנטור (1), תום ראובני (8).
קייט פויל- גל צוקרמן (7).
סירות 470- ניתאי חסון ונועה לסרי (10)

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button