ענפים אחריםענפים נוספים

שייט: פתיחה טובה לגל צוקרמן באליפות אירופה בקייט פויל

יומיים לתוך אליפות אירופה בגלישת קייט פויל, ממשיכה גל צוקרמן להישאר בתוך העשירייה הראשונה. לאחר פתיחה חזקה מאוד אתמול, נחלשה היום (רביעי) צוקרמן מעט וירדה מהמקום השני לשמיני הכללי. אתמול החלה צוקרמן את האליפות ביום נהדר, עם שני שיוטים במקום השני ושיוט במקום שלישי, והיום סיימה חמישה שיוטים במקומות 8,4,10,9,5. כרגע לחובתה 43 נקודות.

מיה אשכנזי (צילום: sailing energy)

חברתה של צוקרמן לנבחרת, מיה אשכנזי החלה את התחרות אתמול חלש, אך היום השתפרה מעט, כאשר סיימה ארבעה מחמישה שיוטים בתוך העשירייה הראשונה, ועלתה למקום 22. כזכור, צוקרמן ואשכנזי נאבקות ביניהן על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בפריס, כאשר המרוץ ביניהן צמוד ותוצאות האליפות הנוכחית יקבעו במידה רבה מי מבין השתיים תייצג את ישראל.

בצי הנשים ניכרת הדומיננטיות של צרפת ובריטניה, כאשר במקומות 1-3 נמצאות מתחרות צרפתיות, ובמקומות 4-6 ו-9 הבריטיות. התוצאה הזו משקפת את השליטה של שתי המדינות בענף בשנים האחרונות.

נבחרת ישראל בקייט פויל (צילום: איגוד השייט בישראל)

בנבחרת הגברים נערכו ביום הראשון של התחרות רק שני שיוטים ולכן נערכו היום שישה שיוטים, על מנת להשלים את הפער מצי הנשים. דור זרקה נשאר גם היום הישראלי המוביל, והוא ממוקם במקום ה- 21 כללי, כאשר אחריו זוהר חרובי במקום 26 ודביר אזולאי במקום 30.

בעוד שבחלקו הראשון של היום, בזמן תחרות הנשים, שררה רוח בינונית קבועה, הגברים נאבקו ברוחות משתנות, שאילצו אותם לחזור לחוף מספר פעמים בין השיוטים, על מנת להחליף את הקייט עם השתנות הרוחות. מחר צפויים להיערך עוד ארבעה שיוטי מוקדמות, שיקבעו מי יהיו 25 הגולשים והגולשות שיעפילו לבית הזהב של התחרות וימשיכו במאבק על מקום על הפודיום.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button