ענפים אחריםענפים נוספים

שייט: דניאל זיו ודוד אלשקו סגני אלופי אירופה בגלישת רוח

הישג נהדר לגולשי נבחרת ישראל בתחרות בצרפת, כשדניאל זיו זכתה במדליית הכסף בקטגוריית עד גיל 19 ודוד אלשקו עשה זאת בקטגוריית עד גיל 17. לא פחות משמונה גולשים וגולשות ישראלים היו בשיוטי המדליות

נבחרת ישראל חוזרת מאליפות אירופה בגלישת רוח עם שתי מדליות כסף, האחת לדניאל זיו בקטגוריית עד גיל 19 והשנייה לדוד אלשקו בקטגוריית עד גיל 17.

אליפות אירופה לנוער התקיימה בצרפת בפורמט ארוך מן הרגיל והנבחרות גלשו במוקדמות במשך שבעה ימים רצופים. במהלך השבוע שמרה דניאל זיו על מיקומה בתחילת העשירייה השניה בתחרות, אך לא הצליחה לפרוץ לעשר הגדולות, שמעפילות לשיוטי המדליות. ביום המוקדמות האחרון, במצב של להיות או לחדול, הצליחה זיו לבצע שלושה שיוטים טובים, שהעלו אותה למקום השביעי ולראשונה אל עשר הגדולות. הכניסה למקום השביעי הקנתה לה מקום ברבע גמר התחרות.

זיו, ממועדון מכמורת, יצאה היום אל יום שיוטי המדליות בסערה, כאשר היא מנצחת באופן משכנע את רבע הגמר ומעפילה לחצי, שם סיימה שנייה, מה שנתן לה את הכרטיס לגמר, ובעצם הבטיח לה מקום על הפודיום.

את הגמר החלה זיו במאבק עם גולשת איטלקיה על המקום הראשון. הקרב היה צמוד לאורך כל השיוט, כאשר זיו הולכת ומצמצמת, אך האיטלקיה ממשיכה לחסום אותה. בישורת לקו הסיום ההפרש כבר היה קטן מאוד אך האיטלקיה הקדימה את הישראלית בשניות בודדות וזיו הסתפקה במדליית הכסף.

דוד אלשקו (איגוד השייט)

אצל הבנים, בקטגוריית עד גיל 17 הצליח דוד אלשקו, ממועדון השייט אילת, לשלוט בפסגה והתברג בין שלושת הגדולים לאורך כל ימי התחרות. את שלב המוקדמות סיים במקום השלישי, מה שהקנה לו את הכרטיס הישיר לחצי הגמר. איתו בחצי הגמר גלש ישראלי נוסף, עומרי אדירן, שהעפיל מרבע הגמר, אותו סיים שני. אלשקו זינק מצויין בחצי הגמר והוביל אותו, כאשר הוא נאבק עם גולש איטלקי, אך מצליח לפתוח ולשמור על הפער על לניצחון בשיוט. בשלב זה נפלו הרוחות באתר התחרות והמארגנים נאלצו לבטל את שיוט הגמר, כך שמקומו הסופי של אלשקו נקבע על פי החצי והוא זכה במדליית הכסף.

אלשקו אמר בסיום: "רוב הימים הייתי במקום שלישי ובחצי הגמר התקדמתי למקום שני. האמת שממש ציפיתי לגמר, כי הרגשתי מצוין, אבל לא תמיד מקבלים מה שרוצים. בסופו של דבר אני מאושר מההישג וזו גאווה גדולה לעמוד עם הדגל על הפודיום".

דניאל זיו התייחסה לדרך שלה במהלך האליפות: "זו לא הייתה תחרות טובה מבחינתי, למרות שהסתיימה מצוין. כל הזמן הייתי על סף הכניסה לטופ 10 וידעתי שאסור לי לוותר. בסופו של דבר זה מה שאקח איתי מהתחרות- לא ויתרתי, נכנסתי ליום הגמרים ומשם לקחתי את זה בשתי בידיים וגלשתי כמו שידעתי שאני יכולה".

לא פחות משמונה גולשים וגולשות ישראלים גלשו היום בשיוטי המדליות בתחרות, עדות לעומק הגדול בנבחרת הנוער הישראלית. שני המאמנים, עמרי חצור, מאמן הבנות, וכפיר אזולאי, מאמן הבנים, הביעו שביעות רצון גבוהה מתוצאות התחרות. ישראל הוכיחה את עצמה בשנים האחרונות כמעצמת גלישה, ובאיגוד השייט בהחלט מסתכלים כעת על דור העתיד, שנראה מבטיח.

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW