אתלטיקהענפים אחרים

שיא ישראלי לאדוה כהן בריצת מייל, שיא ישראלי גם לאפריפה

שבועיים אחרי שקבעה שיא ישראלי חדש בריצת 5,000 באולם, כהן רשמה שיא ישראלי חדש בריצת מייל- 4:35.85 דק', בתחרות באולם בבוסטון. אפריפה קבע שיא ישראלי חדש בריצה ל-200 מטר באולם: ''זאת רק תחילת הדרך''שבועיים אחרי שקבעה שיא ישראלי חדש בריצת 5,000 באולם, כהן רשמה שיא ישראלי חדש בריצת מייל- 4:35.85 דק', בתחרות באולם בבוסטון. אפריפה קבע שיא ישראלי חדש בריצה ל-200 מטר באולם: ''זאת רק תחילת הדרך''

אדוה כהן (מכבי תל אביב) קבעה הלילה (בין שישי לשבת) שיא ישראלי חדש בריצת מייל- 4:35.85 דקות, בתחרות באולם בבוסטון.

כהן שברה את השיא הלאומי שהיה שייך לסיון אוירבך ממכבי חיפה כרמל אשר עמד על 4:37.94 דק', אותו קבעה רק בדצמבר האחרון. כזכור, לפני כשבועיים כהן קבעה שיא ישראלי חדש בריצה ל-5,000 מטר באולם.

"משמח מאוד לראות שהעבודה הקשה משתלמת", אמרה כהן והוסיפה: "הייתה תחרות עם הרבה דחיפות והייתי צריכה להתעסק בעקיפה של אתלטיות כל הריצה. עם זאת, שמחה מאוד לשבור שיא אישי וישראלי בידיעה שאני מסוגלת להרבה יותר. אני עם המבט קדימה לעונת הקיץ".

גם סיון אוירבך השתתפה בתחרות ושיפרה את שיאה האישי בריצת מייל, כשקבעה 4:36.75 דקות.

בלסיג אפריפה (צילום: איגוד האתלטיקה)

מאוחר יותר, בלסינג אפריפה (מכבי תל אביב) שיפר הערב שוב את השיא הישראלי בריצה ל-200 מטר באולם, כשקבע תוצאה של 20.69 שניות בתחרות הסבב העולמי היוקרתית בלייווין שבצרפת ( World Athletics Indoor Tour- Gold). הוא ניצח בגמר ב' וסיים במקום השלישי הכללי.

בכך, האצן הישראלי שיפר את השיא הלאומי בשלוש מאיות, שכן בשבת הקודמת הוא העמיד אותו על 20.72 שניות. זו הפעם השלישית שאפריפה שובר את השיא הלאומי במרחק הזה תוך שבוע וחצי בלבד.

בלסינג אפריפה ציין: "אני מרוצה. ירדתי כבר כמה פעמים מ-21 שניות, אבל אני גם יודע שזו רק תחילת הדרך שלי באינדור. אני עוד צעיר, יש לי עוד הרבה מה ללמוד ואני מכוון גבוה. אחזור ארצה ואתחיל להתאמן כמו שצריך לעונת הקיץ".

מאמנו של אפריפה, יגאל בלון, הוסיף: "אני מאוד מרוצה. בלסינג עשה ארבע תחרויות בשבועיים וזה לא פשוט בכלל. כל ריצת 200 קבע שיא חדש, כך שאנחנו בהחלט מבסוטים מעונת החורף".

בתחרויות נוספות: מאור טיורי (לידר ירושלים) סיימה במקום ה-2 בזמן של 33:52 דקות בתחרות 10 ק"מ כביש באריזונה.

יונתן קפיטולניק (מכבי תל אביב) סיים במקום ה-6 עם גובה של 2.21 מטר בתחרות באולם בצ'כיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW