ענפים אחריםשחייה

שחייה פראלימפית: מדליית ארד לוורוניקה גירנקו באליפות העולם

ישראל פתחה את אליפות העולם במנצ'סטר עם מדליה אחת, כאשר השחיינית קבעה 1:21.31 דקות במקצה זה. שיא אישי ומקום רביעי לעמי דדאון ב-50.94 שניות. איאד שלבי נשא את הדגל בטקס הפתיחה של התחרות

ראשונה להיכנס לבריכה במסגרת אליפות העולם בשחייה פראלימפית שנפתחה היום (שני) במנצ'סטר בריטניה, הייתה ורוניקה גירנקו מאילן חיפה שזכתה במקצה ה-50 מטר חזה במדליית ארד אחרי שהגיעה למקום השלישי בזמן של 1:21.31 דקות.

זוהי מדליה שנייה של ורוניקה באליפות עולם, לאחר שגם גם באליפות העולם הקודמת שהתקיימה בפורטוגל זכתה במדליית הכסף במקצה זה. עמי דדאון, גם הוא מאילן חיפה, סיים את מקצה ה-50 מטר חזה במקום הרביעי בזמן של 50.94 שניות, שיא אישי שלו במקצה זה. מאמנם של ורוניקה ועמי הוא יעקב ביננסון.

איאד שלבי נושא הדגל (צילום: אסנת פליס דואר)

באליפות העולם בשחייה במנצ'סטר משתתפים 546 שחיינים המגיעים מ-67 מדינות. הנבחרת הישראלית מונה שבעה שחיינים: שלושה המדליסטים מטוקיו – מארק מליאר, איאד שלבי ועמי דדאון, אריאל מליאר, יוליה גורדיצ'וק, ורוניקה גירנקו.

כל השחיינים חברי אילן חיפה, המתאמנים עם המאמן הלאומי יעקב ביננסון, ואליהם מצטרף רון וולפורט, ממועדון מכבי וייסגל רחובות המתאמן עם גיא שחר. ראש המשלחת היא ד"ר אסנת פליס דואר, כאשר איאד שלבי היה זה שנשא את הדגל בטקס הפתיחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW