ענפים אחריםשחייה

שחייה: אמיר עופר יסיים את תפקידו בנבחרת המים הפתוחים

לאחר 8 שנים בנבחרת, החליט עופר לחזור לטפח שחיינים ושחייניות בבריכה וישמש כמאמן ראשי במכבי שוהם: ''שמח ומתרגש להמשיך לאתגר חדש''. המשחקים האולימפיים בפריס יהיו השניים - והאחרונים - בקריירה שלו

אמיר עופר, מאמן נבחרת ישראל במים פתוחים ומאמן במרכז למצוינות במכון וינגייט, החליט לסיים את תפקידו לאחר סיום המשחקים האולימפיים בקיץ הקרוב בפריס. הוא הודיע היום (חמישי) על החלטתו ליושבת הראש הזמנית של איגוד השחייה עדי ביכמן ולמנכ"ל מיקי גפן.

עופר עובד באיגוד השחייה בשמונה השנים האחרונות, ארבע שנים כעוזר המאמן של נבחרת המים הפתוחים ובארבע השנים האחרונות כמאמן הראשי. לאחר תקופה ארוכה זו החליט עופר לאמן ולטפח דור חדש של שחיינים ושחייניות בבריכה, ויחל בספטמבר הקרוב את תפקידו כמאמן הראשי באגודת מכבי שוהם.

המאמן אמיר עופר, אווה פביאן, מתן רודיטי, יונתן אחדות ואורין גבלן (איגוד השחייה)

כמאמן הנבחרת הראשי, תהיה פריז 2024 האולימפיאדה השנייה שלו. באולימפיאדת טוקיו 2020 קבע שחיינו מתן רודיטי את הישג השיא של שחיין ישראלי, מקום רביעי במשחה ל-10 ק"מ במים פתוחים, ובקיץ הקרוב ישתתף רודיטי בפריז באותו משחה לאחר שקבע את הקריטריון האולימפי.

עופר הוביל את נבחרות הבוגרים והנוער, לגברים ולנשים, להישגים רבים במהלך התקופה. תחת הדרכתו זכה רודיטי במקום השמיני באליפות העולם בפוקואוקה אשתקד ובמקום הרביעי באליפות אירופה ברומא 2022. כמו כן, סיימה אווה פביאן במקום ה-19 באליפות העולם בבודפשט 2022 ויונתן אחדות סיים רביעי באליפות העולם לנוער בסיישל באותה שנה.

תחרות מים פתוחים בסרביה: פביאן סיימה שביעית, רודיטי שמיני
הנבחרת עם המאמן אמיר עופר ומנהל המשלחת זאב עצמון (איגוד שייה)

אמיר עופר מסר: "אני שמח ומתרגש להמשיך לאתגר חדש לאחר תום העונה, אולם כרגע אנחנו בעיצומן של ההכנות לאליפות אירופה ולמשחקים האולימפיים, ותשומת הלב שלי מוקדשת לעבודה עם הנבחרת. אנו נעבוד קשה יחד על מנת להגיע לתחרויות אלה בשיא הכושר. אני רוצה להודות לאיגוד השחייה על האמון והתמיכה לאורך השנים, אשמח להמשיך לעזור ולתרום מניסיוני להצלחת הענף גם בהמשך. אני מודה לאגודת מכבי שוהם על ההזדמנות לשמש כמאמן ראשי בעונה הבאה".

מנכ"ל איגוד השחייה, מיקי גפן: "לאחר שנים רבות החליט אמיר לשנות כיוון, למרות שביעות הרצון שלו מעבודתו והישגיו באיגוד השחייה, ולאחר המשחקים האולימפיים ימשיך לעזור לאיגוד ככל שיתבקש. אנו מודים מאוד לאמיר והבענו את הערכתנו הרבה על תרומתו להצלחת השחיינים והשחייניות, על ההישגים הנפלאים ועל תרומתו לענף השחייה בכלל ולמים הפתוחים בפרט. אמיר עושה זאת בשקט, בצניעות ובמקצועיות רבה תוך למידה ועבודת צוות מרשימה. אנו מאחלים לו שימשיך כך ויצליח בדרכו החדשה".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW