כדורגל ישראלינבחרת ישראל

שון וייסמן: "אבו פאני זה אח שלנו, אנחנו רוצים עידוד לכולם"

בעקבות הקריאות הגזעניות לעבר הקשר, בהתאחדות שוקלים לא לאחר יותר משחקים בטדי. חזיזה: ''זה משהו שלא צריך לקרות, הוא עוזר ונותן את הלב''. לביא: ''לקחנו אותו הצידה וחיזקנו אותו. מקווה שזה לא יחזור''

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, גינה בחריפות את שריקות הבוז כלפי שחקן נבחרת ישראל מוחמד אבו פאני, במשחק אמש (שני) בין ישראל לאנדורה. בעקבות כלל האירועים סביב המשחק בירושלים, ההתאחדות תשקול האם לארח שוב בעתיד משחקי נבחרת בבירה. בסופו של הדבר, המשחק הסתיים ללא אירועים חריגים לאור החשש הגדול שאוהדי בית"ר ירושלים יפוצצו את המשחק, אך למרבה הצער כן היו אירועים מכוערים במיוחד עם הקריאות הגזעניות, הקללות ושריקות הבוז כלפי אבו פאני וכן לעברו של רמזי ספורי. בפן המקצועי, הייתה שביעות רצון רק מהעובדה שהנבחרת רשמה 6 נקודות מ-6 אפשריות, כאשר בנוגע ליכולת, גם המאמן אלון חזן הודה שהיה משחק חלש של הנבחרת הלאומית.

החלוץ שון וייסמן אמר בסיום: "נגמרה העונה, בסופו של דבר סיימנו אותה בטעם חיובי, עליתי ליגה ברוך השם עם גרנאדה, עשינו 6 מ-6 עם הנבחרת. עכשיו הזמן קצת לנוח ולחכות לתחילת העונה הבאה. עשינו ניצחון חשוב מאוד, ראינו בבית הזה שהכול יכול להיות. כולם מפסידים, כולם מנצחים. הכל יכול לקרות. תודה לאל שבאמת עמדנו במטרה שלנו. זה לא משנה איך, מה וכמה, העיקר שהבאנו את השש משש. עכשיו קצת לנקות את הראש, לנוח, זמן למשפחה ברוך השם ולבוא חזקים בספטמבר".

מחאת אוהדי בית"ר ירושלים (שאול גרינפלד)

וייסמן הוסיף: "אני לא רוצה לדבר על העבר, כי לא הייתי הרבה זמן אבל יש לנו נבחרת של אנשים מדהימים, אנחנו כולם ביחד. אנחנו הולכים לארוחות ביחד מחוץ לכדורגל ואנחנו באמת קבוצה אחת ולא משנה דת או משהו כזה. לא כיף לשמוע קריאות כאלה, לא כיף. אנחנו פה נבחרת ישראל, כולם צריכים לעודד את הנבחרת. אנחנו משחקים כולם בשביל המדינה, אבו פאני זה אח שלנו ואנחנו באמת אוהבים אותו והוא אוהב אותנו. לא צריך להכניס את זה לכדורגל. אנחנו רוצים להתרכז במחיאות כפיים לנבחרת".

הקשר נטע לביא אמר: "בסופו של דבר, זאת הייתה המטרה. עשינו קצת חיים קשים לעצמנו וזה הלך קשה. אנחנו שמחים על התוצאות ומוכנים למשחקים הבאים. כנראה שזה הולך לשם שזה יהיה המץ' אפ (נגד רומניה). אנחנו צריכים לעשות הכל. אם נרצה לעלות, צריכים לנצח אותם. החיים ביפן? מדהימים, מדהימים. כיף גדול". על אבו פאני: "ברור שזה לא נעים. אתה יודע, זה לא אוהדים שמייצגים את נבחרת ישראל. זה באסה, אבל לקחנו אותו הצידה. חיזקנו אותו ואני מקווה שדברים כאלה לא יחזרו על עצמם".

רז שלמה ואלי דסה חוגגים (שאול גרינפלד)

הקשר דולב חזיזה הוסיף: "הם שיחקו ממש בונקר מאחורה, עם כמעט 10 שחקנים ותמיד קשה לייצר מצבים. גם שיצרנו מצבים, היה קשה לכבוש. שיחקנו נגד צפיפות, אבל אם אתה נותן את הראשון, אז יש לך פתח לעוד. במחצית השנייה הגענו ל-2-3 מצבים תוך 5 דקות שיכלו לגמור את הסיפור מוקדם. בסוף עם האיכות שלנו, מנור עשה את ה-1:2 ועשינו שש משש שזה הדבר הכי חשוב ומקדם אותנו. בעזרת השם בעוד שני משחקים בספטמבר יהיה טוב. שמעתי רק שרומניה בסוף עשו תיקו ושהם עם 8 נקודות ואנחנו עם 7, ככה שאנחנו נצטרך לעשות הכל בשביל לנצח במפגש הבא. בעזרת השם נעשה את זה עם הלב ועם כל מה שצריך. אבו פאני היה נסער ומאוכזב בסיום המשחק, קריאות הבוז זה משהו שלא צריך לקרות. לא מגיע לשחקן נבחרת קריאות בוז, בטח לשחקן כמוהו שתמיד עוזר ונותן את הלב בשביל הנבחרת. זה לא צריך לקרות. אנחנו תומכים בו ואוהבים אותו".

השוער עומרי גלזר סיכם: "קודם כל המטרה הייתה 6 נקודות. בסופו של דבר הצלחנו באמת לעמוד בה, יש דברים שנצטרך לשפר, אבל כמובן שעדיף לשפר עם 6 נקודות ביד מאשר עם מחמאות ונקודות על העץ. משחק 19 רצוף שאנחנו סופגים? זה מאכזב. כמובן שכשוער וגם כנבחרת אנחנו תמיד רוצים לשמור על שער נקי. הרבה יותר קל לנצח משחקים ככה, אבל טעויות קורות ונלמד מהן. עדיף שטעויות יקרו כשאנחנו מנצחים מאשר שטעויות יקרו במשחקים שאנחנו מאבדים נקודות. נלמד להבא, נשפר את הדברים שצריך ונבוא לרומניה מוכנים". לקראת ההמראה לסרביה והחתימה הצפויה בכוכב האדום בלגרד: "קודם כל אני אמריא. יש לי בדיקות רפואיות ,בעזרת השם הכל יעבור בשלום ונדבר אחרי זה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW