יורו 2024כדורגל עולמי

שוב בתפקיד המושיע: בלינגהאם סידר לאנגליה 0:1 על סרביה

בית ג': שלושת האריות כלל לא הרשימו במשחק הפתיחה של אליפות אירופה ולא הצליחו לאיים יותר מדי על השער, אבל נגיחה מדויקת של כוכב ריאל מדריד (13) סידרה ניצחון על הסרבים, שרשמה הופעת בכורה בטורניר

נבחרת אנגליה הגיעה לגרמניה בתור הפייבוריטית הגדולה לזכות ביורו 2024, כך לפחות על פי סוכנויות ההימורים, הניתוחים וההסתברויות ברחבי העולם. אלא שסגנית אלופת אירופה הייתה רחוקה מלהרשים במשחק הפתיחה שלה והצליחה הערב (ראשון) לגבור בקושי 0:1 על סרביה באצטדיונה של שאלקה בגלזנקירשן. הסרבים הופיעו לטורניר הראשון שלהם כמדינה עצמאית והקשו על האנגלים, אך לא הגיעו למצבים ממשיים שסיכנו יתר על המידה את ג'ורדן פיקפורד. כמו במשחקה הראשון במונדיאל האחרון וכמו אין ספור פעמים בעונת הבכורה שלו בריאל מדריד, מי שהיה שם בשבילה זהו ג'וד בלינגהאם שבדקה ה-13 נהנה מהרמה של בוקאיו סאקה ונגח את ה-0:1, תוצאה שכאמור לא השתנתה עד הסיום. אקס מכבי תל אביב פרדראג ראיקוביץ' פתח בין הקורות ורשם הצלה אדירה לנגיחה מקרוב של הארי קיין אותה הדף למשקוף.

מהלך המשחק

דקה 1: השופט האיטלקי דניאלה אורסאטו הוציא את ההתמודדות לדרך בגלזנקירשן.

דקה 13: אנגליה עולה ל-0:1! התקפה טובה של האנגלים החלה עם בוקאיו סאקה שהגביה מצד ימין, ג'וד בלינגהאם שם את הראש ונגח בעוצמה לרשת.

דקה 20: טעות בהגנת אנגליה סידרה מצב טוב לאלכסנדר מיטרוביץ', כאשר החלוץ שחרר פצצה שפגשה רק את הרשת החיצונית.

דקה 25: ג'וד בלינגהאם חטף כדור והוציא את אנגליה למתפרצת מהירה בסופה קייל ווקר רשם ספרינט אדיר, אך הוא ספק ניסה לבעוט ספק למסור באחד על אחד והכדור התגלגל החוצה. 

דקה 56: טרנט אלכסנדר-ארנולד שיגר בעיטה מרהיבה מכ-30 מטרים, אך פרדראג ראיקוביץ' הדף הצידה.

דקה 60: התקפה נהדרת של הסרבים הסתיימה ברוחב לעבר אלכסנדר מיטרוביץ'. החלוץ ספק נדחף עם הכתף ספק עם היד על ידי קירן טריפייר, אך השופט לא שרק. ב-VAR בחנו קצת והחליטו שלא להתערב.

דקה 77: כמה שזה היה קרוב לשני. פעולה מצוינת של ג'ארוד בואן שנכנס, הגביה לאמצע – הארי קיין נגח מקרוב ופרדראג ראיקוביץ' הדף למשקוף.

דקה 82: דושאן ולאחוביץ' שלח בעיטה אדירה מחוץ לרחבה, אלא שג'ורדן פיקפורד התעופף והדף. הכדור יצא לקרן, שהורחקה לעוד בעיטה מרחוק של דושאן טאדיץ', כשהפעם הארי קיין היה שם כדי אולי להציל שער עם נגיחה מרחבת ה-5. 

דקה 89: סרגיי מילינקוביץ'-סאביץ' ניסה לסובב כדור חזק לעבר השער, וזה הלך מטר מעל המשקוף.

הרכבים

נבחרת אנגליה: ג'ורדן פיקפורד, קייל ווקר, ג'ון סטונס, מארק גוהי, קיראן טריפייר, דקלאן רייס, ג'וד בלינגהאם (קובי מאינו, 86), טרנט אלכסנדר-ארנולד (קונור גלאגר, 69), בוקאיו סאקה (ג'ארוד בואן, 76), פיל פודן, הארי קיין.

נבחרת סרביה: פרדראג ראיקוביץ', ניקולה מילנקוביץ', מילוש וייקוביץ', סטרהיניה פבלוביץ', אנדריה זיבקוביץ' (וליקו בירמנצ'ביץ', 74), סרגיי מילינקוביץ'-סאביץ', סאשה לוקיץ' (דושאן טאדיץ', 61), פיליפ קוסטיץ' (פיליפ מלאדנוביץ', 43), נמניה גודלי (איבן איליץ', 46), אלכסנדר מיטרוביץ' (לוקה יוביץ', 61), דושאן ולאחוביץ'.

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW