ג'ודוענפים אחרים

שגיא מוקי וטוהר בוטבול זכו במדליית ארד בגרנד סלאם טביליסי

השניים גברו על יריביהם בקרב על המדליה דרך בית הניחומים ועלו לפודיום. לפני כן, הג'ודאי במשקל עד 81 ק''ג פגש את נורבק מורטזוב האוזבקי, שסירב ללחוץ את ידו לאחר הקרב, והגיב לו עם הצבעה על דגל ישראל

אחרי שים וולצ'ק זכה אתמול במדליית הכסף בגרנד סלאם טביליסי, יום מוצלח נוסף לג'ודו הישראלי בתחרות היוקרתית בגאורגיה. שגיא מוקי (עד 81 ק"ג) וטוהר בוטבול (73 ק"ג) זכו במדליות ארד. שני הישראלים הפסידו בחצי הגמר, אך גברו כל אחד על יריבו בקרב על המקום השלישי וקטפו כאמור את הארד.

טוהר בוטבול, שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 73 ק"ג, החל את יום הקרבות עם ניצחון בעונשים בסיבוב השני על ארטק טורסייאן הארמני, המשיך עם ניצחון בשני וואזרי על מיצ’ל מרצ’לינו הברזילאי וברבע הגמר, ניצח ביתרון וואזרי את מארק חריסטוב הבולגרי. רצף הניצחונות של הישראלי נעצר בחצי הגמר, בו הפסיד לגיאורגי לאשה שוואדשווילי האלוף האולימפי. בקרב על מדליית הארד גבר בניצחון באיפון על אלכסנדר ברנד הגרמני, וסיים יום נהדר על הפודיום עם מדליית הארד ונקודות דירוג חשובות בדרך להשגת הקריטריון האולימפי לפריס 2024.

שגיא מוקי, שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 81 ק"ג, החל את יום התחרות עם ניצחון בסיבוב השני ביתרון וואזרי על מגרם איממורדאייב האזרי, המשיך עם ניצחון בשני וואזרי על נורביק מורטוצ’אייב האוזבקי וברבע הגמר, ניצח בשני וואזרי את דמיטרי גוצ’יליזדה הגיאורגי. רצף הניצחונות של בוטבול נעצר בחצי הגמר, בו נוצח בשני וואזרי בידי טימור ארבוזוב הרוסי. בקרב על מדליית הארד רשם מוקי ניצחון גדול באיפון על אאוריליין בונפרוני השוויצרי וסיים גם הוא על הפודיום, עם מדליית ארד יוקרתית ונקודות דירוג נוספות וחשובות במירוץ אחר השגת הקריטריון האולימפי.

נציין כי בניצחון בסיבוב השלישי, היריב האוזבקי סירב ללחוץ את ידו של מוקי. בתגובה, הישראלי הצביע על דגל ישראל שעל דש חליפתו וירד מהמזרן. כזכור, בתחילת החודש יריבה אוזבקית סירבה ללחוץ את ידה של תמר מלכה בגרנד סלאם טקשנט, בעוד יריב טג'יקיסטני סירב ללחוץ את ידו של ברוך שמאילוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW