כדורגל ישראליליגת העל

רשמי: קנסות מנהליים על שימוש בפירוטכניקה יחולקו החל מהיום

כפי שפורסם ב''ישראל ספורט'', המשטרה והמשרד לביטחון לאומי הודיעו כי במסגרת התכנית למיגור האלימות בספורט, קנסות מנהליים יינתנו למפרי הסדר, לפני ההליכים פליליים. רשימת הקנסות בפנים

משטרת ישראל והמשרד לביטחון לאומי, בשיתוף משרד המשפטים ומשרד התרבות והספורט, השלימו את עבודת המטה והכשרת השוטרים למתן קנסות מנהליים אשר יחולקו החל מהיום (רביעי) למפרי החוק באירועי הספורט שיחודשו, זאת במטרה לקיים אכיפה מיידית טרם נקיטת צעדים פליליים. כזכור, ביום ראשון פורסם ב"ישראל ספורט" כי המשטרה תערוך פיילוט לנושא הקנסות המנהליים במשחק העונה במוצ"ש בין מכבי חיפה למכבי תל אביב באצטדיון סמי עופר.

מדוברות המשטרה נמסר: "משטרת ישראל הינה הרגולטור באכיפת החוק לאיסור אלימות בספורט. מכוח אחריות המשטרה לביטחון הציבור ישנה חשיבה רצופה למציאת כלים בהתמודדות מול תופעות מחוללות הפרה של הסדר הציבורי ובכללן החדרת חפצים אסורים למתקני הספורט ושימוש בפירוטכניקה אסורה. השר לבטחון לאומי, ח"כ איתמר בן גביר, העביר את הסמכות למשטרת ישראל, לאחר חתימת שר המשפטים על התקנות והקנסות המנהליים והכנסתן לתוקף".

אבוקות של אוהדי מכבי ת"א (ישי נאמן)

עוד נמסר כי" משטרת ישראל והמשרד לביטחון לאומי ביצעו עבודת מטה סדורה בשיתוף משרד המשפטים ומשרד התרבות והספורט למימוש הכלים החדשים העומדים לרשות המשטרה ואשר תיתן מענה למאפיינים הייחודיים הנדרשים למיגור האלימות ועבירות הסדר הציבורי בתחום הספורט. הקנסות המנהליים אשר יחולקו למפרי החוק עם חידוש אירועי הספורט, יאפשרו אכיפה מיידית כאמצעי ביניים טרם מעבר לצעדים פליליים. אלו, יהוו כלי אכיפה להתמודדות עם תופעות אלימות במתקני הספורט והשימוש בהם בעבירות השונות הוכח כאפקטיבי".

במשטרה סיכמו: "החתימה על תקנות הקנסות המנהליים ומימושן על ידי משטרת ישראל הן צעד מבין מהלכים רחבים שמקדמת המשטרה בשיתוף פעולה עם כלל הגורמים הרלוונטיים לשינוי חקיקתי וביצוע תהליכים נוספים במטרה למגר את האלימות במגרשים ולאפשר את המהלך התקין של אירועי הספורט תוך שמירה על הסדר הציבורי וביטחונם של האוהדים והספורטאים. משטרת ישראל אחראית לשמירה על הסדר וביטחון הציבור ותמשיך לפעול כל העת למיגור האלימות באירועי הספורט".

הקנסות

הכנסת חפץ אסור הגורם לקולות נפץ, אור, עשן, לרבות רימוני עשן וחזיזים – 3,000 ש"ח. בעבירת חוזרת 6,000 ש"ח.

איסור כניסה לשדה המשחק בזמן אירוע ספורט – 3,000 ש"ח, עבירת חוזרת 6,000 ש"ח.

יידוי חפץ לעבר שדה המשחק או אדם הנמצא במקום – 1,500 ש"ח, עבירה חוזרת 6,000 ש"ח.

אי התייצבות בתחנת משטרה לגבי אדם שהורחק או הוגבל – 2,000 ש"ח, עבירה חוזרת 4,000 ש"ח.

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW