כדורסלליגת העל

רשמית: עופר ינאי יהפוך לבעלים העיקרי של הפועל תל אביב

איש העסקים יחזיק ב-51% מהמניות ויזרים כ-30 מיליון ש''ח. עמותת האוהדים תחזיק ב-19%, אבי זידנברג ב-30% הנותרים. רמי כהן: ''גאווה גדולה שאנשי עסקים מביעים אמון בדרך''

הוועד המנהל של קבוצת הפועל תל אביב בכדורסל אישר אתמול (שלישי) להעלות לאסיפת חברים את המתווה להצטרפותו של איש העסקים עופר ינאי להנהגת המועדון. במסגרת העסקה, שהיקפה עשרות מיליוני שקלים, לרבות הזרמת 30 מיליון שקלים לקבוצה ביום חתימת ההסכם, תוקם חברת בת בה יחזיק ינאי ב-51% מהמניות, כאשר איש העסקים אבי זידנברג יחזיק ב-30% ועמותת האוהדים תחזיק ב-19%.

ההסכם יאפשר להגדיל את תקציב המועדון בצורה רחבה ולבסס את הקבוצה כקבוצה בעלת שאיפות משמעותיות בכדורסל המקומי והאירופאי. ינאי (48) הוא יו"ר ומייסד קבוצת האנרגיה המתחדשת "נופר אנרגיה", אשר פועלת בישראל, ארה"ב ואירופה. עד כה הוא היה מעורב בקבוצת הפועל גליל עליון כספונסר, וכן בשורה של מיזמים פילנתרופיים ברחבי הארץ.

עופר ינאי (צילום: רונן פדידה)

רמי כהן מסר: "הקשר עם עופר ינאי נוצר לפני כשנתיים, כאשר בשנה האחרונה היה עופר מעורב, לצד אבי זידנברג והעמותה, בין היתר בתמיכה משמעותית שהיוותה חלק גדול בהחזרתו של תומר גינת, בהחתמת צ'ינאנו אונואקו, בהצטרפות למפעל היורוקאפ ובצמיחה בפעילות המועדון. כיושב ראש העמותה אני מרגיש גאווה גדולה שאנשי עסקים מביעים אמון בדרך שלנו ובוחרים להצטרף אליה. תחת ניהול העמותה הצלחנו להפוך את הפועל לגוף חזק שמעורר עניין וזאת תעודת כבוד עבורנו".

כהן הוסיף: "אני מודה לעופר על האמונה בדרכנו והרצון לתרום בכל אספקט על מנת לקחת את הפועל שלנו למחוזות חדשים. אני מודה לאבי זידנברג על כל מה שעשה למען הפועל בשנים האחרונות וימשיך לעשות בשנים הבאות. לאבי, שפתח ב-2011 בפנינו את כיסו וליבו, יש חלק ענק במקום בו אנו נמצאים היום. אני מודה לכל קהילת הפועל שבלעדיה לא היינו מגיעים לנקודה זאת".

השינוי הארגוני כפוף לאישור האסיפה וחברי העמותה, אשר יתכנסו בחודש הבא לאסיפת חברים מיוחדת. מספר ימים לאחר מכן תערך הצבעה דיגיטלית בקרב כלל חברי העמותה.

לאחר השינוי, הפעילות השוטפת של המועדון תנוהל ללא שינוי, עמותת הפועל אוסישקין תהיה חלק מדירקטוריון חברת הבת ותייצג את המועדון במוסדות ענף הכדורסל, כמו גם תנהל ותפתח את מחלקת הנוער והנשים ותהיה אמונה על הפעילות החברתית של המועדון ועל הקשר מול הקהילה. במידה שיאושר ע"י חברי העמותה, מימוש ההסכם יועבר ליישום מיידי.

עופר ינאי כתב בפייסבוק: "אני מצטרף היום (בכפוף לאישור סופי של חברי העמותה) למשפחה נוספת מעבר למשפחה הרגילה ומשפחת נופר אנרגיה, משפחת הפועל תל אביב. כמי שחי צמוד למנהלים אוהדי הפועל ידעתי שמדובר בתופעה מיוחדת אבל השנה האחרונה שבה הייתי מעורב מאחורי הקלעים והחודשים האחרונים של המו״מ גרמו לי להבין עד כמה.

"הפועל עבור אוהדיה היא הדבר הכי יקר שיש, כמו בן משפחה כמו תינוק שרק לומד ללכת. בשם האהבה הזו כשאוהד הפועל נהרג (חייל בודד) 1500 אוהדים הגיעו להלוויה ובשם אותה אהבה הם נלחמו להתחיל מחדש את המסע של הקבוצה כקבוצת אוהדים ממש מאפס עד לגמר ליגת העל בשלושה משחקים ועונה נהדרת באירופה בשנה שעברה. המעורבות שלי בשנה האחרונה הייתה מאחורי הקלעים בשביל ללמוד את המערכת וההחלטה להיכנס מבטאת את הכבוד וההערכה שלי לקהילה של הפועל.

"מתווה העסקה הנוכחי הוא גם אות הכבוד שלי למסע שהאוהדים עשו עם הקבוצה עד היום בכוחות עצמם. כמישהו שעשה את כל מה שיש לו בעבודה קשה מאפס אני מתחבר ומעריך את זה. מעבר לכך כבן למשפחה של שמונה ילדים מעיירת פיתוח עם זוג הורים אנשי חינוך ששמו אותי ואת אחיי בחינוך איכותי שהיה יקר כל כך עבורם רק בשביל לתת לנו את הסיכוי להצליח. מתווה העסקה הנוכחי מאפשר בדיוק את זה – סיכוי להצליח. אני רוצה להודות לאנשי גליל עליון שנתתי להם חסות בשלוש השנים האחרונות. את המעט שאני מבין בכדורסל ישראלי למדתי שם".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW