ספורט אולימפיענפים אחרים

רשמית: ורוניקה גירנקו תייצג את ישראל במשחקים הפראלימפיים

עבור גירנקו, חניכתו של המאמן יעקב ביננסון, תהיה זו הופעה שלישית בקריירה במשחקים הפראלימפיים. היא עשתה זאת בטוקיו 2020 שם השתתפה בארבעה משחים ובריו 2016 בהם התחרתה בשלושה משחים

בסוף השבוע התקבל האישור הסופי כי השחיינית הפראלימפית ורוניקה גירנקו (26) מאיל"ן חיפה, תייצג את ישראל במשחקים הפראלימפיים שיהיו בפריס. המשחקים הפראלימפיים יפתחו ב-28 באוגוסט וינעלו ב-8 בספטמבר.

עבור גירנקו, חניכתו של המאמן יעקב ביננסון, תהיה זו הופעה שלישית בקריירה במשחקים הפראלימפיים. היא עשתה זאת בטוקיו 2020 שם השתתפה בארבעה משחים ובריו 2016 בהם התחרתה בשלושה משחים. בפריס, תתחרה בשני משחים: ב-50 מטרים גב, וב-100 מטרים חופשי.

ורוניקה גירנקו עם המדליה (צילום: אסנת פליס דואר)

אתמול (שישי) שברה השחיינית בתחרות גביע ברלין את שיאה האישי ב-50 מטרים גב. היא קבעה זמן של 1:09.1 דקות, שיפור של שניה לשיאה הקודם אותו קבעה לפני כשנה. הייתה זו התחרות האחרונה שלה לפני פריס.

במהלך הקמפיין לפריס השיגה גירנקו מדליית כסף ב-50 מטרים חזה באליפות העולם שהייתה בפורטוגל ב-2022 ובמדליית ארד באותו מרחק באליפות העולם שהייתה באנגליה ב-2023. השנה, זכתה במדליית כסף באליפות אירופה שהייתה בפורטוגל.

עם קבלת ההודעה הרשמית על השתתפותה במשחקים הפראלימפיים בפריז, אמרה ורוניקה גירנקו בהתרגשות רבה: "אני מאושרת! עבדתי קשה מאד כדי להשיג את הכרטיס לפריז והיום אני יכולה לומר שהמאמץ הגדול היה כדאי. בימים קשים אלו, בהם מדינת ישראל נתונה במלחמה, המחויבות שלי כשגרירה ישראלית בזירה הבינלאומית משמעותית הרבה יותר מכל מה שהכרתי עד היום. אני מבטיחה לתת הכל כדי לייצג את ישראל בדרך הטובה ובכבוד המירבי שביכולתי".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW