כדורגל ישראליליגת העל

רשמית: ההתאחדות מכירה באליפות ה-25 של מכבי תל אביב

אחרי שנים של מחלוקת בנושא, ראש יחידת המחקר פרופ' יאיר גלילי הודיע כי מעתה האליפות של 1939 תיספר לזכות הצהובים, שיוסיפו כוכב חמישי לסמל - למרות שהייתה אליפות מחוזית: ''זה מגובה באסמכתאות''

אחרי חילוקי דעות בשנים האחרונות בנוגע לכמות האליפויות שבמאזנה של מכבי תל אביב והשאלה האם הזכייה הנוכחית היא ה-25 ומזכה את הקבוצה בכוכב נוסף מעל הסמל, ההתאחדות לכדורגל הכריזה היום (ראשון) רשמית כי ערכה בדיקה נוספת ממנה עלה כי לצהובים יש 25 אליפויות. האליפות שהייתה שנויה במחלוקת היא האליפות בשנת 1939, כשבעקבות המרד הערבי הליגה התפצלה למחוזות ומכבי זכתה במחוז תל אביב. 

על פי פרופסור יאיר גלילי, ראש יחידת המחקר של ההתאחדות לכדורגל שהתבקש לבחון את הנושא לאחרונה, "בספר חגיגי של 70 שנה להתאחדות לכדורגל מופיעה האליפות לצד האחרות. השמטת האליפות חמש שנים אחר כך (בסופר נוסף שהופק בחגיגות ה-75 להתאחדות) אינה מוסברת או מגובה באף מסמך או מקור רשמי. ספר של היסטוריון הספורט הנחשב אלישע שוחט (100 שנות כדורגל) שפורסם בשנת 2006 מאזכר אף הוא (בנוסף לפרוטוקול ההתאחדות, ספר חגיגות ה-70 ועיתון הארץ) את האליפות של מכבי תל אביב בשנת 1939".

עוד כתב פרופ' גלילי בחוות הדעת שהגיש לבקשת ההתאחדות לכדורגל ומכבי תל אביב עצמה: "משכך, ובעקבות ההכרה המוקדמת של הרגולטור (ההתאחדות), אינני רואה כיצד ניתן לבטל את ההכרה דה-יורה ונסיונות של מאן דהוא להטיל בה דופי, ככל שקיים, חייבים להות מגובים באסמכתאות סותרות שכאמור אינן בנמצא. משכך, ניתן ואף ראוי להכיר באליפות של המועדון ב-1939 כתחרות היחידה בארץ ישראל בכדורגל שהגיעה לסיומה הרשמי באותה העת וכאמור הוכרה שכזו על ידי הגוף היחיד שהיה מוסמך להכיר בכך". נציין כי הצהובים עצמם הכריזו על הכוכב החמישי עוד לפני הודעת ההתאחדות, וכעת מדובר בכוכב רשמי.

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW