כדורגל ישראליליגת העל

רן קוז'וק: "אנחנו צריכים להיות אגרסיביים, לרוץ ולעבוד קשה"

מאמן מכבי פ''ת דיבר לקראת המשחק ביום ראשון (20:30) מול מכבי חיפה: ''צריכים להחזיר לעצמנו את התשוקה והרעב, אנחנו לא נופלים מקבוצות אחרות בליגה. מכבי חיפה בסמי עופר זו קבוצה שיכולה לתת לך נוק אאוט''

עם שבעה הפסדים בשמונת המחזורים האחרונים, מכבי פתח תקווה תתארח ביום ראשון (20:30) אצל מכבי חיפה במסגרת המחזור ה-16, כשהאלופה תנסה בוודאי "לנקום" ביריבה שעד היום היא הקבוצה הישראלית היחידה שגברה עליה העונה בכל המסגרות. פתח תקווה תחסר במשחק הקרוב את הבלם האיטלקי המוצהב, לורנצו פראמטי, אבל תקבל בחזרה את מויס אדליהו שהחלים מפציעה וישוב להרכב. 

המאמן רן קוז'וק אמר לקראת המשחק: "אנחנו הולכים למשחק קשה נגד קבוצה שנמצאת בכושר טוב, שהביטחון חזר לה ובאצטדיון סמי עופר שכולם יודעים מה זה לשחק שם. אני רוצה להתייחס אלינו ואני חושב שהבנו בשבוע האחרון מה הבסיס שאיתו אנחנו צריכים בשביל ללכת קדימה ולא רק במשחק הקרוב. רעב, תשוקה ואגרסיביות אלו דברים שהקבוצה הזאת צריכה להחזיר לעצמה. זה מתחיל מהמשחק הקרוב אבל זה גם צריך להמשיך לשאר העונה אם אנחנו רוצים לעשות תוצאות טובות".

קוז'וק הוסיף: "דיברתי עם השחקנים ואמרתי להם שהקבוצות שלי רצות ועובדות. רצנו נגד הפועל חיפה 95 ק"מ, וכשאתה רץ כמות כזאת נמוכה, בתפיסה שלי גם לא תוכל לנצח. הדבר הראשון זה לרוץ ולעבוד קשה. אחר כך לאט לאט התוצאות גם יגיעו. הקבוצה הזאת לא נופלת מקבוצות אחרות בליגה, בטח לא מ-80% מהן. נתחזק איפה שצריך, גם בשביל להביא אנרגיות נוספות לקבוצה ובסופו של דבר אנחנו צריכים להבין שזה מאבק אחרי מאבק עד שבעזרת השם נוציא את הקבוצה מהמקום בו היא נמצאת".

שחקני מכבי פ"ת (ליאת אבשלומי)

המאמן המשיך: "לי היכולות של מסאי דגו היו ברורות. הוא מישהו שעבדתי תחתיו והיה לי ברור מה הוא יכול לייצר בקבוצה הזאת. אנחנו חברים לפני ונישאר חברים אחרי אבל במשחק עצמו אנחנו צריכים להביא נקודות. מבלי להתייחס אפילו לתוצאה, אנחנו צריכים להרוויח את עצמנו מחדש כקבוצה. אנחנו צריכים להרגיש שאנחנו יכולים לשחק כדורגל ביחד, לעבוד קשה ביחד ולהישאר ברגעים קשים ביחד. מעבר לתוצאה שהיא כבר כתובה מלמעלה, זה משהו שאנחנו יכולים להרוויח בכל תוצאה שהיא במפגש הזה".

על היריבה, אמר קוז'וק: "מכבי חיפה בסמי עופר, בטח עם 15,000 צופים לפחות, נותנת את הטון ואתה צריך להיות שם קרוב לטון כדי שיהיה לך סיכוי. מכבי חיפה היא קבוצה שבכמה רגעים טובים פשוט יכולה לתת לך נוקאאוט. אתה צריך להישאר מאוד קרוב לטון במשך כל המשחק. זה קשה, סיזיפי ותלוי כמה נהיה שם האחד בשביל השני כמאמן וכשחקנים. שיחקנו מול חיפה כמאמן נתניה? אין שום משמעות כי מכבי פתח תקווה היא קבוצה שונה מאוד באיך שנבנתה ואומנה ממכבי נתניה. אני כמאמן חייב לעשות את ההתאמות ולהבין שזאת הקבוצה שאני מאמן. זה איזשהו תהליך שגם עובר אצלי ואני אצטרך לעשות אותו".

שחקני מכבי פ"ת חוגגים (ליאת אבשלומי)

המאמן הוסיף: "יש מעט מאוד זמן לאמן ופחות זמן להטמיע את הרעיונות והפילוסופיה שלי. אני כן חושב שאני והצוות שלי בחרנו להתמקד ברמת הבסיס של מה שקבוצת כדורגל צריכה כדי לייצר תוצאות ובסופו של דבר הבסיס של האגרסיביות, הרעב והתשוקה הוא מה שיביא למכבי פתח תקווה נקודות בשלב הזה. אחר כך נעשה את כל ההתאמות שצריך, נשתפר כקבוצה ונתפתח. מכבי פתח תקווה הוא מועדון עם הרבה אנשים טובים וזה הדבר הראשון שאתה נתקל בו כשאתה מגיע. בסופו של דבר, אי אפשר להשוות את המועדון הזה למקומות אחרים. הקבוצה שלנו נמצאת אחרי שורה של הפסדים, בתחתית הטבלה וסביר להניח שכל מועדון שהיה נמצא במקום הזה האנרגיות היו שונות".

קוז'וק סיכם את התחושות והמטרות שלו להמשך: "התפקיד שלי הוא לחבר את המקום הזה לאנרגיות טובות, לפחות עד שנחזק את הסגל. ברמת השחקנים שנמצאים פה, יש עם מי ללכת – יש פה גברים שאפשר לסחוף אותן לתוצאות הרבה יותר טובות. לצד הצעירים, יש שחקנים כמו מוחמד הינדי ותומר לוי שהם שחקנים ותיקים שעברו הרבה בקריירה והם צריכים לייצר את הביטחון, הדרך והבגרות בקבוצה. הצעירים צריכים ליהנות מהביטחון שהוותיקים ואני משרים על הקבוצה כי אחרת יהיה להם מאוד קשה. אם נייצר תוצאות, הביטחון של הצעירים ילך ויתפתח. נצטרך לתת להם קרקע מספיק פורייה כדי לפרוח בה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW